Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné krajině Laponska. Chystá se vystopovat jelena, ale místo toho narazí na nejmocnějšího muže planety v dosti prekérní situaci. S teroristy v patách se musí nesourodé duo Oskariho a prezidenta USA spojit a uniknout svým lovcům. Je jen na prezidentovi a jeho novém pomocníkovi, aby přežili nejvypjatějších 24 hodin svého života. Hon na prezidenta právě začal... (Indigo Film)

Mamlas odpad!

Proboha, to bylo strasne, strasne. Nechapu, pros SLJ ucinkoval v tehle idiotske, stupidni sracce. Meli by z toho udelat par dilu a promitat to detem jako serial ve Studiu Kamarád. Pokud se teda jeste vysila. Proste osmilety kluk zachranuje v lesich ve finsku americkeho prezidenta. Zcela naivni dej, typicky kanadske, levne, extremne mizerne efekty cehokoli, kdekoli. Spatne z jakohokolli uhlu pohledu. Hrozne. Strasne. Hrozne. Odpad te nejvyssi tridy. ()

RyanRainheart

Hm, další kravina, která při troše námaze při psaní scénáře nemusela být kravinou. Nápad poměrně dobrý, mohla z toho být solidní akční jízda, tak to sice místy akční je, ale nudí to, hlášky mezi klukem a prezidentem nefungují. Samuel není jakožto prezident špatný a navíc je i dobrý hláškař, když má dobrý scénář, tady v tandemu s klukem, který mi byl místy i nesympatický, toho nemá co nabídnout. Hlavní padouši jsou neúčinní a nudní až to bolí. Škoda, celý film jen tak vyšumí do zapomění a vy na druhý den ani nevíte, co že jste to viděli. ()

Ivoman

3 hvězdička za Samuela, jinak béčko jak vyšitý. Podle filmu jsou Finové zaostalé stádo prďolů, pro který je tradice víc než rozum. Úchvatný pohled amíků na Finsko. ()

vlKousek

Co mě pobavilo? Věta že už je jen třeba najít prezidenta, zabít parchanty, co po něm jdou a všechno bude ok. Potom mrazák a počet chinhooků na konci....jo byla to veliká zábava :-D ()

Kimkong

Klasická rodinná akční komedie, kde neohrožené dítě zachraňuje černocha. Film obsahuje soustu do oči bijících nesmyslů a náhod. ()

Daryl.Dixon

Tenhle film mi udělal obrovskou radost tím, že jsem na něj nešel do kina, a nevyhodil za něj peníze, protože to byla jedna velká reklama na kýč. Hlavní hrdina (Samík) předvedl, že je nerozbitný, a celkem i naivní, když svůj život svěří do rukou 13-ti letého lovce Oskariho, který dál doskočí než dostřelí lukem. Jdu koukat do zdi, tam najdu lepší děj ;) ()

Arccos

Finský film odehrávající se v placatém Finsku a natočený finským režisérem... ve velehorách. Jak tohle přijalo finské publikum, toť teprve otázka! Dovedl bych si představit, že by byl film mega cool zábavný pro třináctileté kluky, kteří se najdou v hlavním hrdinovi. Pro ostatní je na hranici snesitelnosti a demence. Dal jsem si chvilku a našel rozhovor s režisérem po premiérovém promítání. O filmu, natáčení a pozitivní reakci diváků mluvil s takovým edwoodovským nadšením, až mi ho bylo líto. ()

1V4N

Prezident a chlapec menom Oskari ma celkom pobavili a to bol jediný dôvod, prečo som nedal odpad. Samozrejme je to uletené, no videl som aj horšie filmy. Laponsko by som v budúcnosti určite rád navštívil, ale bez oboch aktérov. ()

ESNYR

Tohle se nepovedlo. Samuel L. Jackson mi tady nebyl vůbec sympatický a celé to bylo "levné" jak romanťárna z pera Rosamundy Pičundy. Snad 1 hvězdu za občasnou zajímavost, kterou jinde neuvidíte ( nebo je trošku originálněji podaná ) Konec to zamotal tak že jeden neví jestli to opět nebyl nějaký první díl jakési trilogie. ()

LordMack

V tom filmu se vůbec, ale vůbec nic neděje!!! Z trailerů jsem čekal béčkový až céčkový survival s tunou šílených momentů a ono nic! DVě hvězdy za to, že tam vyloženě nikdo nehraje jak kopyto, všichni z toho mají tak napůl srandu a za ne úplně špatný námět s příběhem toho kluka. ()

fimler

Nejhorší film roku!Tento film je absuerdní a co mi přijde ještě absurdnější jsou plakáty na kterých je napsané "sranda jako blázen"!!!!Jedna hvězda za Samuela a jinak velký hovno! ()

Blazis34

První půlhodina nebyla vůbec špatná, avšak poté se film převtělil do jednoduše trapné americké podívané. 13-letý kluk zachránil se svým lukem prezidenta USA, to už zní samo o sobě směšně a bohužel i takový mám celkový dojem z tohoto filmu. Velká škoda, protože herecké obsazení skvělé, lokace a efekty taktéž, ale prostě co udělali tvůrci zejména s druhou polovinou je nesmyslné. Dávám 40% - dvě hvězdy. ()

waltosin

Nejhorší počin mého oblíbence Samuela, prostě asi miluje herectví, tak se bohužel občas připotá do takový blbosti, která nestojí ani za 49 korun v tabáku, asi si zapomněl prečíst scénář jinak fakt nevim co tam jinak tenhle borec dělal! :D 25% ()

ConyM

Dlouho jsem neviděl tak hloupý film přitom s tak ucházejícím obsazením. Jedna hvězdička za pobavení absurdními a hloupými scénami, druhá za Samuel. L. Jacksona jakožto největší kořist, které hrozilo vycpání. ()

zdenzo

Dalsi dil do sbirky nejvice hrajiciho afroamericana vsech dob. Potencial slusneho béčka vyprchal uz nekde mezi vyberu obsazeni a psanim scenare. Pritom staci jen par oprav: misto prostredi hor vymenit za vikendovy Karjala cup, laponskeho chlapce za ziveho jelena a roli afropresidenta nabidnout Adamovi Sandlerovi. A scenar bude davat vetsi smysl... ;) ()

blondboss

Páni, videl som už naozaj veľa veľa filmov, aj otravnejších, aj blbších, ale toto je jednoducho taký nepodarok, že sa to ani opísať nedá. Priblbé scény, ešte priblblejšie dialógy a chovanie postáv a najstupídnejšia akcia, akú som hádam kedy videl. Ak bolo cieľom filmu si vystreliť z nákladných akčných filmov, tak potom dávam 5 hviezdičiek. Ale nedávam ich toľko, lebo sa naozaj obávam, že toto bolo myslené vážne a Samuel Jackson čo by u mňa naozaj hviezda, musel fičať na kokse, keď do toho šiel. Naozaj zlé a žiadny súdny človek nech to nejde pozerať. Čistý brainwashing. Jedna hviezdička len za fínsku nádhernú prírodu, nič iné. 20 % ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident