poster

Domov (festivalový název)

 • Švédsko

  Hemma

 • anglický

  Home

Drama / Romantický

Švédsko / Island, 2013, 90 min

Režie:

Maximilian Hult

Scénář:

Maximilian Hult

Kamera:

Tommy Lundqvist

Hudba:

Hans Lundgren

Scénografie:

Åsa Nilsson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ***

  Sympatické postavy v príjemnom severskom filme odohrávajúcom sa kdesi na malebnom vidieku. Aj keď smutné udalosti príbeh ohraničovali ako v úvode, tak aj v závere, v podstate to bolo ladené veľmi realisticky a čo sa týka skladby príbehu, bolo to naozaj dosť nenáročné, čo na druhú stranu ubralo na akejkoľvek epickosti, resp. dramatickosti, celého tohto diela. Ako celok síce fajn, miestami aj dosť úsmevné - ale v podstate to nebolo nič také prevratné, čo by povyšovalo tento film nad iné severské rodinne ladené drámy. Tých aktuálnych 86% v hodnotení je naozaj prehnaných. Za mňa 3*.(23.3.2016)

 • Honzua
  *****

  Člověk by nevěřil, že se dnes najde někdo, kdo ohlodanou kostru romantické komedie (zápletka) podá natolik neotřelým způsobem, že způsobí nečekaný emocionální atak v úterý o půl noci. Zajeté koleje romantických komedií nezůstávají ve své podstatě nijak narušeny, ale jde o způsob jakým jsou po celý film nabourávána divákova očekávání. Jednak v duchu klasického skandinávského humoru, ale i v neuvěřitelné odvaze vystřihnout ty nejdůležitější scény. A ono to funguje. Hemma by se dal shrnout výmluvností druhých scén, které jsou nejen silné, ale taky úžasně upřímné. Vzpomněl jsem si na Hemingwayův výstup v Půlnoci v Paříži, když odpovídá Gillovi na otázku, zda-li nezní jeho zápletka hloupě: "No subject is terrible if the story is true, if the prose is clean and honest, and if it affirms courage and grace under pressure" A takhle nějak to Maximilian Hult natočil. Nádherná drobnokresba a debut jako kráva!(26.3.2014)

 • emma53
  *****

  Mně tam se všemi bylo tak fajn, že by mě nemuseli dlouho přemlouvat a já bych sedla na cokoliv a nebo do čehokoliv a jela tam za tou nesourodou čtveřicí osůbek hned. Bylo tam nahozeno několik bolístek, které možná v určité míře trápí někdy každého z nás. Já se tam také našla, částečně v Lou, částečně v Tomovi a co se týká Fridy, tak jsem zažila úplně stejnou posloupnost, způsobenou smutkem u svých prarodičů. A mezi nimi pendloval sympatický Henrik, ovšem srdce ho táhlo pouze jedním směrem. Křehký, místy míně úsměvný film se dostal na to správné místo v mém srdci a já neváhám s hodnocením ani sekundu. Mé díky patří určitě i evulience3 za titulky k takovým filmům, co jsem zatím měla možnost vidět.(16.2.2016)

 • Mulosz
  *****

  Gratulace porotě ke skvělému výběru vítězného snímku Febiofestu.(4.4.2014)

 • eLeR
  *****

  90 minút s Lou, Fridou, Henrikom a Tomom bolo sakramentsky málo. Vďaka evulienke3 som si konečne mohla pozrieť tento, aj napriek smutným udalostiam a smutným životom, nesmierne optimistický a dušu hladiaci film. Skvelé!(17.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace