poster

Domov (festivalový název)

 • Švédsko

  Hemma

 • anglický

  Home

Drama / Romantický

Švédsko / Island, 2013, 90 min

Režie:

Maximilian Hult

Scénář:

Maximilian Hult

Kamera:

Tommy Lundqvist

Hudba:

Hans Lundgren

Scénografie:

Åsa Nilsson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ibeh
  *****

  Skvělý film a to dokonce debut! Jsem nadšena. Opravdu klobouk dolů za režii i scénář! Pan Hult je velký talent a pevně doufám, že za tento film dostane nějaké ocenění. Zajímavý příběh, výborný situační humor svérázných postav, skvělí herci /hlavně Lou a Frida/ i občasný hudební vložky. Film má hlavu a patu, žádný romantický blábol. Jenom bych chtěla doplnit, že Lou nemá pravděpodobně jenom sociální fobii, ale potýká se s nějakým druhem autismu. Neschopnost pochopit a projevit emoce, to musí být občas fakt peklo. Kolem tohoto problému ve filmu vzniká spousta tragikomických, ale krásných situací. No a chlapec hledající s pomocí Fridy, na co že má vlastně talent, nemá chybu. Tak šup s filmem do kin!!!!!!!! Doplnění: "Dámy a pánové... Vítězem Grand Prix letošního Febiofestu je švédsko-islandský film Domov (Hemma)! Jeho režisér Maxmilian Hult převezme na slavnostním zakončení dnes (28. 3.) večer Grand Prix a 5000€ jako odměnu. Dalších 5000€ vloží festival do podpory distribuce filmu. " Gratuluji!!!!!(28.3.2014)

 • evapetra
  *****

  Nečekaně hřejivé pohlazení z ledového severu. Při pohledu na Louin chladný výraz bez náznaku emocí jsem si nemohla nevzpomenout na Sagu Norén z Bronu. Ibeh má pravdu, když tady píše, že s Louiným duševním stavem to zřejmě bylo složitější. Každopádně se tahle křehká sonda do zraněných lidských duší s laskavým návodem na léčení pošramocených lidských vztahů moc povedla. Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií.(10.4.2015)

 • emma53
  *****

  Mně tam se všemi bylo tak fajn, že by mě nemuseli dlouho přemlouvat a já bych sedla na cokoliv a nebo do čehokoliv a jela tam za tou nesourodou čtveřicí osůbek hned. Bylo tam nahozeno několik bolístek, které možná v určité míře trápí někdy každého z nás. Já se tam také našla, částečně v Lou, částečně v Tomovi a co se týká Fridy, tak jsem zažila úplně stejnou posloupnost, způsobenou smutkem u svých prarodičů. A mezi nimi pendloval sympatický Henrik, ovšem srdce ho táhlo pouze jedním směrem. Křehký, místy míně úsměvný film se dostal na to správné místo v mém srdci a já neváhám s hodnocením ani sekundu. Mé díky patří určitě i evulience3 za titulky k takovým filmům, co jsem zatím měla možnost vidět.(16.2.2016)

 • Mulosz
  *****

  Gratulace porotě ke skvělému výběru vítězného snímku Febiofestu.(4.4.2014)

 • Honzua
  *****

  Člověk by nevěřil, že se dnes najde někdo, kdo ohlodanou kostru romantické komedie (zápletka) podá natolik neotřelým způsobem, že způsobí nečekaný emocionální atak v úterý o půl noci. Zajeté koleje romantických komedií nezůstávají ve své podstatě nijak narušeny, ale jde o způsob jakým jsou po celý film nabourávána divákova očekávání. Jednak v duchu klasického skandinávského humoru, ale i v neuvěřitelné odvaze vystřihnout ty nejdůležitější scény. A ono to funguje. Hemma by se dal shrnout výmluvností druhých scén, které jsou nejen silné, ale taky úžasně upřímné. Vzpomněl jsem si na Hemingwayův výstup v Půlnoci v Paříži, když odpovídá Gillovi na otázku, zda-li nezní jeho zápletka hloupě: "No subject is terrible if the story is true, if the prose is clean and honest, and if it affirms courage and grace under pressure" A takhle nějak to Maximilian Hult natočil. Nádherná drobnokresba a debut jako kráva!(26.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace