Domov (festivalový název)

Tommy Lundqvist

Hans Lundgren

Scénografie:

Åsa Nilsson

Príjemné švédske prekvapenie. Všetky pocity hlavných postáv filmu akoby prebúdzali vo mne spomienky, akoby som ich dôverne poznal či malého Toma (bože ako som niekedy školu neznášal) či introvertku Lou, alebo taký ten "statočný smútok" Frídy, alebo romantickú náladu zaľúbeného Henrika. Milá švédčina mala v ďaka slovenským titulkom akýsi zrozumiteľnejší charakter. Ďakujem.(22.12.2016)

90 minút s Lou, Fridou, Henrikom a Tomom bolo sakramentsky málo. Vďaka evulienke3 som si konečne mohla pozrieť tento, aj napriek smutným udalostiam a smutným životom, nesmierne optimistický a dušu hladiaci film. Skvelé!(17.2.2016)

• hygienik

Sklamanie, nuda, "autistickosť" postáv. Obvykle vyhľadávam severské filmy o podivínoch a outsideroch. Problém je, že tento ma pol hodinu nebavil a hodinu som mu neveril. Jetnotlivé situácie nasledovali za sebou akoby nahodilo, trochu násilne. Ale ostatným sa to páčilo, tak ma neberte veľmi vážne.(19.9.2016)

Milujem tieto malé veľké filmy, v ktorých sa vlastne dokopy nič nedeje a sú len akoby vystrihnuté z obyčajného života. Severský minimalizmus v kombinácii s hrejivým príbehom zdanlivo nejdú do kopy, ale tento film dokazuje, že sa to dá. Načo sa nezaoberať zbytočným vysvetľovaním, niekedy stačí príbeh nechať plynúť tak ako život až z toho vznikne jedno nádherné pohladenie pre dušu...Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(10.6.2015)

Mohla bych napsat dokonalý komentář k tomuto snímku, a sice takový, že bych přeložila ze slovenštiny do češtiny ten od evulienky3. Domov se mi neskutečně líbil svou.. rázovitostí, přímostí, jasným tahem na branku či jak by se to ještě dalo nazvat. "Umřel tvůj dědeček." - "Ten umřel už před dvaceti lety." - "Ano, a dnes umřel doopravdy." Krásný debut Maximiliana Hulta za 5*.(28.6.2015)

• - Film získal na Febiofestu 2014 cenu Grand Prix a odměnu ve výši 5 000 eur . Dalších 5 000 eur věnoval festival na podporu distribuce filmu. (morgos)