poster

Domov (festivalový název)

 • Švédsko

  Hemma

 • anglický

  Home

Drama / Romantický

Švédsko / Island, 2013, 90 min

Režie:

Maximilian Hult

Scénář:

Maximilian Hult

Kamera:

Tommy Lundqvist

Hudba:

Hans Lundgren

Scénografie:

Åsa Nilsson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Honzua
  *****

  Člověk by nevěřil, že se dnes najde někdo, kdo ohlodanou kostru romantické komedie (zápletka) podá natolik neotřelým způsobem, že způsobí nečekaný emocionální atak v úterý o půl noci. Zajeté koleje romantických komedií nezůstávají ve své podstatě nijak narušeny, ale jde o způsob jakým jsou po celý film nabourávána divákova očekávání. Jednak v duchu klasického skandinávského humoru, ale i v neuvěřitelné odvaze vystřihnout ty nejdůležitější scény. A ono to funguje. Hemma by se dal shrnout výmluvností druhých scén, které jsou nejen silné, ale taky úžasně upřímné. Vzpomněl jsem si na Hemingwayův výstup v Půlnoci v Paříži, když odpovídá Gillovi na otázku, zda-li nezní jeho zápletka hloupě: "No subject is terrible if the story is true, if the prose is clean and honest, and if it affirms courage and grace under pressure" A takhle nějak to Maximilian Hult natočil. Nádherná drobnokresba a debut jako kráva!(26.3.2014)

 • eLeR
  *****

  90 minút s Lou, Fridou, Henrikom a Tomom bolo sakramentsky málo. Vďaka evulienke3 som si konečne mohla pozrieť tento, aj napriek smutným udalostiam a smutným životom, nesmierne optimistický a dušu hladiaci film. Skvelé!(17.2.2016)

 • VenDulin85
  *****

  Mohla bych napsat dokonalý komentář k tomuto snímku, a sice takový, že bych přeložila ze slovenštiny do češtiny ten od evulienky3. Domov se mi neskutečně líbil svou.. rázovitostí, přímostí, jasným tahem na branku či jak by se to ještě dalo nazvat. "Umřel tvůj dědeček." - "Ten umřel už před dvaceti lety." - "Ano, a dnes umřel doopravdy." Krásný debut Maximiliana Hulta za 5*.(28.6.2015)

 • ibeh
  *****

  Skvělý film a to dokonce debut! Jsem nadšena. Opravdu klobouk dolů za režii i scénář! Pan Hult je velký talent a pevně doufám, že za tento film dostane nějaké ocenění. Zajímavý příběh, výborný situační humor svérázných postav, skvělí herci /hlavně Lou a Frida/ i občasný hudební vložky. Film má hlavu a patu, žádný romantický blábol. Jenom bych chtěla doplnit, že Lou nemá pravděpodobně jenom sociální fobii, ale potýká se s nějakým druhem autismu. Neschopnost pochopit a projevit emoce, to musí být občas fakt peklo. Kolem tohoto problému ve filmu vzniká spousta tragikomických, ale krásných situací. No a chlapec hledající s pomocí Fridy, na co že má vlastně talent, nemá chybu. Tak šup s filmem do kin!!!!!!!! Doplnění: "Dámy a pánové... Vítězem Grand Prix letošního Febiofestu je švédsko-islandský film Domov (Hemma)! Jeho režisér Maxmilian Hult převezme na slavnostním zakončení dnes (28. 3.) večer Grand Prix a 5000€ jako odměnu. Dalších 5000€ vloží festival do podpory distribuce filmu. " Gratuluji!!!!!(28.3.2014)

 • evulienka3
  *****

  Milujem tieto malé veľké filmy, v ktorých sa vlastne dokopy nič nedeje a sú len akoby vystrihnuté z obyčajného života. Severský minimalizmus v kombinácii s hrejivým príbehom zdanlivo nejdú do kopy, ale tento film dokazuje, že sa to dá. Načo sa nezaoberať zbytočným vysvetľovaním, niekedy stačí príbeh nechať plynúť tak ako život až z toho vznikne jedno nádherné pohladenie pre dušu...Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(10.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace