poster

Krajina po bitvě

 • Polsko

  Krajobraz po bitwie

 • slovenský

  Krajina po bitke

 • anglický

  Landscape After Battle

Drama / Válečný

Polsko, 1970, 101 min

 • Vitex
  *****

  Další z Wajdových filmů na téma druhé světové války tentokrát demytizuje osvobození koncentračních táborů, osvoboditele i radost osvobozených. Mimo jiné řeší otázku, jestli je po takových zážitcích člověk ještě schopen normálního života. Těkavá ruční kamera a hojné používání detailů vtahuje diváka doprostřed dění a dodává snímku na autenticitě.(8.1.2007)

 • Fingon
  ****

  70% V poslední době nemám příliš veselou náladu, ale z nějakého důvodu mě v ní dostihují samé koncentráčnické filmy. Film sice (až do momentu zastřelení) velice svižně odsýpá, ale zkrátka se mi nestrefil do vkusu.(20.11.2007)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(3.1.2006)

 • Jellini
  *****

  Po dlouhé době nemám k filmu co napsat. Jistou grotesknost ze začátku vystřídá poetická pasáž uprostřed filmu, která následně přejde do až existenciálně laděného snímku na konci (dvě extrémně silné scény). Film je chvílema natočen technicky složitými záběry, kterých si ale sotva všimnete, ale podvědomě dělají své (například extrémně dlouhý záběr, kdy se dvojice válí v trávě - záběr má tři sekvence, během kterých kamera udělá několik různých pohybů a mnohokrát se přemýstí). A skvěle využitá Vivaldiho hudba! Defamiliarizační film ohledně osvobození koncentračních táborů.(31.7.2011)

 • faana21
  *

  Po bitvě krajina - je pěkná kravina... s odpuštěním. Prostě mi vadí, pokud je film točen teatrálně (asi jako Bondarčukovy vejchvysty á lá Vojna a mír). Zfilmované divadlo nebrat. V tomto provedení Krajina po bitvě na divadelních prknech ano, ale ne na filmových plátnech. Vskutku mi nesedí takový způsob zpracování, ačkoliv jsem si jistý, že film se může líbit. Já jsem v tomto případě ovšem černá (Wajdova) ovce.(30.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace