Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

Buraking

Iñárritu bravo. Tento film mě bavil. Skvělé herecké výkony, napínavý příběh a zajímavá kamera. Jediný důvod, proč nemůžu dát 5* je ten, že scéna s hledáním Ritchieho byla na můj vkus moc dlouhá. Jinak naprosto úžasné.....Režie respekt...... ()

meatball

Prostřední povídka je trošku plošší a působí na mě jako vata. Propojení všech tří příběhů autonehodou je konstrukt jako poleno, který ještě více umocňuje společné tragické vyznění. Oboje je jako z jiného světa: snažil-li se tvůrce zobrazit realitu, pak je nevyrovnaná, pokud mu šlo o fikci, pak je příliš realistická. Na druhou stranu film díky své rychlosti perfektně odsýpá a nenudil jsem se ani na chvilku. ()

Grim

Na prvý pohľad film vyzerá veľmi zaujímavo, ale bál som sa nepochopiteľnej zápletky...našťastie som sa mýlil... ()

blekekeke

První film, kdy jsem byl pozván mexičany do jejich soukromí kuchyň, ložnic a podsvětí. Žádný sombréro, jako doposud, ale drsná realita dnešního Mexika? Po shlédnutí nemůžu věřit, že je to jinak. ()

jopal

Excelentne, bravurne, famozne, hlboke... Proste dokonalost sama!!! Precital som vsetky komentare, kazdy ma svoju pravdu, ale ked sa pozriem na film ako celok, ja mu nemam co vytknut... Videne opat 01.17.stale plny pocet. I ked prva cast najlepsia. ()

Judhisthira

Ne ne, opět se ukázalo, že podobné snímky slepující samostatně žijící mini příbehy, které se navzájem lehce dotýkají, častokrát nějakým neštěstím(jo autonehoda je už hodně profláknutá), nejsou pro mě to pravé. To pak diváka jeden příběh chytne, druhý trošku a třetí už skoro vůbec a logicky je zklamán. Tam kde Iñárritův Babel příjemně brnkal na emoce takřka ve všech povídkách, 21 gramů diváka ponořilo do deprese a smutku, tak Amores perros tohle dokázalo pouze v povídce první, která by si opravdu zasloužila celý film. Zbylé dvě mě nechali naprosto chladným. Herecky a řežijně samozřejmě bez výhrad. 65 % ()

Vitex26

Z Iňárrituových prozatimních tří celovečerních filmů jsem Amores Perros viděl paradoxně až jako poslední, přesto se na plném hodnocení i tak nic nemění a jsem opravdu nesmírně zvědav, co nám nabídne v Biutiful. Kromě velice zajímavých hereckých výkonů, a to nejen lidských, bych si dovolil vyzdvihnout perfektní hudební podkres. Jediný, kdo mne opravdu dokázal rozčílit, byl snad jen rozmazlený Richie a jeho panička, ale budiž jim odpuštěno :-). Ale zpět k Alejandru Gonzálezovi. Pakliže tenhle mexický rutinér s nezaměnitelným uměleckým rukopisem udrží nadále velmi vysoko nastavenou laťku svých snímků, nebudu přehánět, když řeknu, že má velmi reálnou šanci zařadit se po bok nejslavnějších a nejobdivovanějších režisérů filmové historie, pakliže tomu tak není už nyní . ()

veverysiak

Výborný realizmus s primeranou dávkou naturalizmu v prostredí a situáciách, ktoré nevzbudzujú príliš optimizmu a nádejí na svetlejšie zajtrajšky, možno pár detailov zaškrípalo, ale toto je skutočný skurvený život, takže 90%. ()

RoB23

Film líčí příběhy několika vztahů a ilustruje nimi, jak láska dokáže být zákeřná. Octavio se zamiluje do ženy svého bratra. Daniel se odstěhuje od své manželky, aby bydlel s modelkou. Beran, který se dostal do vězení a manželka na jeho popud řekne dceři, že je mrtev. Skvělé obsazení, výborná hudba, chytrý scénář, dokonalá režie. ()

Ivulla

Po dlouhé době se mi poštěstilo vidět film, který mě nadchnul. Slyšela jsem o něm hodně a tak jsem měla vysoké očekávání a naplnilo se. Strašně mě to bavilo.Oceňuji silné téma, výborný scénář, herecké výkony, hudbu a komplet celý film. Je drsný, surový bez kudrlinek a přes to vše mě naladil pozitivně, což oceňuji nejvíc. Super filmový zážitek, ráda si vychutnám ještě jednou. ()

Trinculo

Život se skládá z detailů. První ze série, možná nejlepší, možná záleží odkud se na to díváte, každopádně nejlokálnější film. Zde to začíná (aspoň hypoteticky, neboť začátky neexistují). Příběh psů a jejích pánů a jejich skrytých tajemství a ztracených aspirací. ()

black8

Film o zúfalstve a o nenávratne pokazených životoch. Nedá sa mu v podstate nič vytknúť, ale aj tak mi chýbal ten moment, kedy máte pocit, že príbeh vám ide pod kožu (ako to bolo napríklad pri 21 gramoch). ()

Desmi

Konečně po dlouhé době film, který nekončí: "A žili spolu šťastně až do smrti..". Měl jsem pocit, že film je opravdu reálný a to i s reálnými následky počínání hlavních hrdinů, což opavdu není zvykem. Jedinou slabinou je podle mě délka snímku, poněvadž to počáteční nadšení se postupně vytrácí až zbyde jen nudná povinnost dodívat se do konce, a vy máte pocit, že je to snad nekonečný.. ()

PeteBuck

Ako to nazvať? Mexické Pulp Fiction? Ale bez nejakého veľkého podsvetia, bez extra hlášok a parádnych pamätných scén, len v tom zmysle, že sa tu vykresľujú osudy určitých skupiniek ľudí, ktoré sa niekde krížia. Pôvodne som chcel dať 3 hviezdičky, ale musel som uznať, že je to zaujímavo natočené. Aj keď som vedel, že od začiatku sa bude každému vo filme život noriť postupom času do väčších a väčších sračiek. Aj keď by som rád vedel, ako dopadol onen súboj dvoch nevlastných bratov o pištoľ. A záverečná hláška: "sme aj to, čo sme stratili", tak to dosť dokresľuje podstatu filmu. Tú minutáž by som trochu skrátil. Ale tak po vojne každý generál, však? Slušný film. ()

Santiago.

K mému hodnocení: film rozhodně není špatně natočený, ale sundal jsem 2 hvězdy za brutalitu, která je tam tak samozřejmě podaná... Vlastně celkový námět a sdělení je pro mě nicneříkající a zoufale všední, stačí se podívat kolem sebe. Smutné, že podobné filmy mají evidentně u většiny lidí tak velký úspěch. ()

Kkahunaa

Povídkový triptych, který je do sebe příběhově zaklíněn. Po stylistické stránce je film Amores Perros variací na film Pulp Fiction z hlediska prolnutí dějové linky (např. v každém jednotlivém příběhu víme či tušíme o postavách z toho jiného). Dějově je film o lidech, kteří se každý životem protlouká po svém. Postavy jsou zjednodušeně řečeno zastupitelé tří sociálních vrstech (bezdomovec; chlap, co se jím nechce stat, a tak koná i činy, které by nechtěl; boháč) díky čemuž je film nesmírně zajímavý z hlediska realií. Všem postavám se sociální role ale postupně mění. ()

sibskyn

Mám problém s nevyvážeností příběhů. Ze začátku film do vás buší, co to dá a neustále jste napětí, co bude dál, ale jakmile se příběh dostává k Valerií s Danielem, tak to hned ztratilo grády, Tenhle ten prostřední příběh mi byl naprosto ukradený a chtěl jsem jen vědět, jak to dopadlo s Octaviom. No poslední příběh není na škodu, ale vrátit mi moji pozornost na stoprocent nedokázal. ()

Willynka

Je hodnej, přítulnej, žil s dementem, pardon s modelkou, nebo ne - s houmlesem. Roztrhal pár jiných psů, ale jinak je to úplné zlatíčko. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013