Lord of Tears

• Velká Británie The Owlman
Velká Británie, 2013, 100 min (Special Edition: 85 min)

Príbeh rozpráva o učiteľovi na základnej škole, ktorý je mučený spomienkami z detstva na podivnú postavu oblečenú ako viktoriánsky gentleman, so sovou hlavou, pretiahnutými končatinami s ostrými pazúrmi.
James Findlay odcestuje do osamelého škótskeho sídla, na miesto, ktoré je známe pre svoju tragickú históriu, aby raz a navždy odhalil pravdu o postave, ktorá ho od detstva prenasleduje. (nathalee)

Dellamorte

Sympatický úmysel sa poprieť nedá. Tá masakrálna minutáž však odhalila badžet a to bola chyba, pretože svoje momenty snímok určite má. Nasekať to do 80ky a zvýrazniť atmosféru, ktorá tu vyslovene na diváka musela čakať...bol by to vkusný pokusný skus, ktorému by som nechala odkusnúť bodík plus. Ale aj tak fajnové, síce nekorektné ale povzbudivé 3 kusy. ()

*CARNIFEX*

James po matkinej smrti dedí obrovský majetok. V poslednej vôli zanecháva aj dopis s odkazom, v ktorom mu zdeľuje, aby sa do rodinného sídla nikdy nevracal. James spočiatku nechápe, no príchodom noci si mu začínajú vynárať spomienky na mýtickú bytosť, ktorá ho v detstve prenasledovala. Kto je záhadnou postavou s tvárou sovi? Odpoveď na svoju otázku nachádza na mieste, kde vyrastal. Zaujímavo zvláštne, avšak amatérsky, za pomoci slabučkých, nepresvedčivých, "dobrovoľných" hercov natočený, nie veľmi výrazný, priam nudný "vraj" horor, ktorý z prvkov tohto žánru neponúka takmer nič. Tie lacné triky by som ešte, ako-tak dokázal tolerovať, ale pár scén s hudobným doprovodom ma skutočne, "neskutočne" otravovalo, až otrávilo natoľko, že bez milosti strestávam tento omyl, pod obraz "Boží". Keď sa objavila scéna postávania na šutry, ala Titanic, v kombinácii s "Vreskotom", tak som som to vzdal. Pustiť len v prípade, ak ste už dlhú dobu neboli v kabinete školníka, a nedokážete ukojiť potrebu opätovného pohľadu na vypchatého "vtáka" s neostrihanými nechtami - 25%. ()

Campbell

Víte jak se těšíte jak malý na nějaký film a nakonec zjistíte že to byla ztráta času a nápadu? Tak to přesně je tenhle film. Tohle byl dost možná můj nejsledovanější horor na který jsem čekal a nakonec z toho vznikla nuda. Uznávám že atmosféra tu je sem tam silná ale těch 100 minut je naprosto šílených. Owl man je geniální "monstrum" ale tady je silně nevyužitý. Noční scény kde se má něco dít tak se neděje nic. Bohužel kromě owl mana a sem tam atmosféry se bohužel jedná o podprůměrnej horor který mě nejen zklamal ale i naštval. ()

George Stobbart

Ukážkový hororový nezávislák, v ktorom talentovaní tvorcovia využili krásne prostredie škótskej vysočiny, kde rozohrali temný príbeh, na ktorého pozadí stojí tajomné monštrum; tzv. Owlman. To čerpá inšpiráciu z rovnomennej, starej anglickej legendy, jeho prezentácia nie je povrchná a maskou sovy nostalgicky pripomenie 80´s slasher "Deliria". Celkovo film môžem iba chváliť; je atmosférický, štýlovo natočený, s dokonalou hudobnou stránkou a dokáže nielen príjemne postrašiť, ale aj plnohodnotne vypovedať svoj dramatický príbeh... Po opakovaných zhliadnutiach zvyšujem na plné hodnotenie, pretože pre mňa je to jeden z absolútne najlepších nezávislých hororov, ktorý zbožňujem aj so všetkými jeho nedokonalosťami. ()

J*A*S*M

Tvůrci vytvořili potenciálně kultovní hororovou postavu, uvedli ji v širší známost prostřednictvím prank videí, díky nimž se o filmu dozvěděli i lidé, k nimž by se za normálních okolností takto nízkorozpočtová až poloamatérské záležitost nikdy nedostala .... a natočili o ní formálně skoro až artovou psychotičnost, která dílčími výjevy možná zaujme leckoho, ale plně uspokojí málokoho. Film disponuje krásnými exteriéry, krátkými hrůznými výjevy s Owlmanem, netuctovým stylem ... a současně tunou balastu, nesnesitelným natahováním ... a velmi často příliš amatérskými hereckými výkony (/kamerou/střihem) na to, že má vražedných 100 minut. Ve výsledku je tak Lord of Tears spíše zajímavý než vyloženě dobrý. Tvůrce každopádně nezatracovat, potenciál do budoucna tam je. ()