Hwanggeum moojigae

• Jižní Korea 황금 무지개 (více)

Epizody(41)

Golden Rainbow je príbeh o láske medzi súrodencami, ktorí sa napriek tomu, že nie sú pokrvní príbuzní, ľúbia a pomáhajú si navzájom ako pravá rodina.
Všetko sa začína, keď Yoon Young-Hye (Do Ji-Won) po tragickej smrti svojho manžela prenechá svoju jedinú dcéru Ha-Bin na výchovu svokre, ktorá je zakladateľkou spoločnosti Golden Fishery. Po niekoľkých dňoch si Young-Hye uvedomí, že bez dcéry nedokáže žiť, a preto poprosí Kim Han-Joo-a (Kim Sang-Joong), aby jej ju pomohol získať späť. Spolu s ďalším priateľom z detstva naplánujú únos, ktorý sa skončí neúspešne. Han-Joo sa dostane do väzenia a Young-Hye zmizne.
Po niekoľkých rokoch sa niekomu podarí päťročnú Ha-Bin uniesť a ona pri úteku stratí pamäť. Na brehu mora ju nájde o niekoľko rokov starší Kim Man Won, ktorý, podobne ako ona, nemá rodičov. Zhodou okolností sa Han-Joo v rovnakom čase dostane z väzenia a deti si adoptuje. Postupne takto prichýli ďalších päť detí, ale napriek jeho snahe sa mu nedarí žiť v pokoji. Do mesta sa totiž vráti Young-Hye, ktorá je odhodlaná pomstiť sa svojej svokre a získať Golden Fishery pre seba. Je tu ale ešte niekto, kto sa spoločnosť snaží získať.
V ďalších úlohách sa v seriáli objavujú Uee, Jung Il Woo, Park Won Suk a iní. (Eawy)

Eawy

Nemám v obľube dlhšie JK seriály ale tento na vysokej úrovni. Detskí herci sú veľmi šikovní, podobne aj herci hrajúci násť-ročných hlavných hrdinov. Veľmi sa mi páčilo, že napriek tomu, že od začiatku viete o kom bude seriál, vedlajšie postavy sú natoľko rozpracované, že romantickú časť vnímate len okrajovo. Občas mi pripadalo, že sa v seriáli preháňa tragickosť postáv , ale ako celok to príjemne funguje. Páči sa mi, že aj činy ne-kladnej postavy sa vám zdajú občas logické a odpustiteľné. Pre mňa takých 80%. ()