Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

Magika82

Ačkoli jsem po prvém shlédnutí snímku udělila v té době - z mého pohledu - zasloužené 4 hvězdy, po druhém stažení a shlédnutí snímku, jsem zůstala konsternovaná. Zcela oprávněně jsem nabyla pocitu, že sleduji jiný snímek. Odůvodnění: Nerozumím, a ani nechci rozumět tomu, zda-li produkci, dramaturgy nebo režiséra napadlo vystřihnout začátek, kde Marii Archanděl Gabriel zvěstuje, že si ji Bůh vyvolil jako matku Syna Božího, Josefův zásah před jejím ukamenováním, jejich sňatek i útěk do Egypta. Návrat do Galileje, 40-ti denní putování pouští Krista, kde jej pokouší Ďábel, střetnutí s Janem Křtitelem, pokřtění Krista ve vodách řeky Jordánu, po němž teprve začal hledat své učedníky. Tak jako vystřižení jeho zmrtvýchvstání a setkání s Marií Magdalenou. Navíc, nahrazení výše uvedeného sestřihem několika sekvencí z dokumentárního seriálu Bible, celý snímek poškodilo. Poškodilo to nejdůležitější: Dějovou linii a její plynulost. Své hodnocení nebudu měnit pouze z důvodu shlédnutí snímku, před jeho následnou devastací..... ()

Mlle

Velkohubé doslovné převyprávění oficiální verze schválených evangelií. Hollywood bez špetky nápadu a hereckého charismatu. ()

Rockerman

Novozákonný Ježíšův příběh by si zasloužil lepší zpracování, než je toto. Trochu telenovelové natočení nebude vadit hluboce věřícím, ale kdybych chtěl tímto filmem propagovat křesťanskou víru a přivézt do jejich řad nějakého bezvěrce, asi bych nepochodil. Druhá polovina filmu dost detailně ukazuje utrpení Ježíše Krista před jeho smrtí na kříži a vše je poměrně dobře a srozumitelně vysvětleno. Přes všechny výhrady dávám filmu pět hvězd a to z jednoho prostého důvodu. V dnešní těžké době, kdy nám islámisté vyhrožují džihádem je dobré si připomenout na jakých základech je postavena naše společnost a že je třeba na nich setrvat. Ano, je postavena na křesťanských hodnotách a to nemůže zpochybnit ani ortodoxní ateista! Takže i tento ne příliš povedený film proto doporučuji! ()

brumbrum

Zasa sa raz nasi chronicki uchylaci uchylili uchylne k uchylnej uchylarni, totiz ze ak explicitne duchovny film pozera explicitne hovado, len aby mohlo potom tuknut na "odpad", to je komplet na prasky. Cest praci a 5*, scasti pre odvahu natocit film, ked este aj cechoslovac sa sprava horsie nez svojho casu komunisti; ked niekto grca pri uvode k nabozenskemu filmu a potom to tu vypisuje, ako pluval a tyckoval, mal by kontaktovat veterinara - zasnem, co sa tu vo fore popisalo. Ked ja osobne zhliadnem nepozeratelny uvod, tak to byva gulas nasilnosti, lacneho sexu a debilnej muziky - film vypnem, zmazem a napisem sem "ODPAD", ze sa to nedalo dopozerat; a v buducnosti sa snazim vyhnut podobnym filmom, lenze to ide tazko, lebo dnes sa napise "romantika" a je to uchylarna. No ale preco ak dakto grcia pri zboznom filme, si potom zasa stiahne zbozny film a zasa bez prekvapenia grcia, hoci dobre vie, ze sa narodil ako imbecil a bude potazne zasa grcat, to je velice zlozita uvaha; urcite by sa tu osvedcil kutik pre psychiatra. ()

mupimup

V roce 1979 natočili pánové Krish a Sykes film Ježíš, inspirovaný Lukášovým evangeliem. Film neměl umělecké ani komerční ambice a vzhledem k faktu, že vznikl očividně s jediným záměrem: přiblížit nekřesťanům Ješíšovu osobu, to ještě dopadlo celkem slušně. O záměrech či ambicích pana Spencera (kromě flagrantní touhy prubnout si celovečerňák) netuším, ale natočit po 30ti letech stejným způsobem stejný příběh tak, že vyvolává naprosto stejný dojem, je kulantně řečeno zbytečné. Ačkoli bezpodmínečně netrvám na nových a nových interpretacích historických faktů, vždy uvítám něčí jiskru či originální rukopis, který nové zpracování ospravedlní. Všemu co jsem uvedl v předchozí větě se však autor s obdivuhodným talentem vyhnul. A tak je Ježíš opět ten nejlepší kámoš a nejprimovější chlapík, co nicméně mluví jako mimoň zmítaný city a vy každou chvíli očekáváte, kdy se dá samou tklivostí do pláče. Ježíšův komparz (tj. všechny ostatní postavy) se patřičně tváří a gestikulují na správných místech přesně podle zažitých představ. Scény na sebe opět nenavazují, ale pouze jednoduše následují jedna za druhou, což spolu se závěrečným shrnutím pak už jen umocňuje neodbytný pocit dejávu. To co mě nutí k zamyšlení v písemném zaznamenání vzpomínek zestárlých apoštolů, mě zkrátka v tomto x-tém obdobném zpracování zákonitě neoslovuje a nudí. Jediným nechtěným osvěžením tak pro mě byl představitel Barabáše, jehož podoba s naším prodavačem v Zelenině je tak zjevná, že jsem čekal kdy nabídne Pilátovi kedluben. A to je, věřte mi, za dvaadvacet mega USD opravdu málo. ()

Khalia

Takže zase vybočuju z řady svým revolučním hodnocením. No, ale mně to nevadí. Ba naopak - uvědomuju si, že v tom holt ne každý vidí to, čím se snaží film (seriál) být. Naprosto úžasné zpracování, efekty parádní, i ta spolupráce Zimmera je poznat. A Diogo Morgado je pro roli Ježíše jak dělanej. Dokonalost sama, klidně mě za to ukamenujte. Ale jen ti, kdož nejsou hříšníky.. ;) ()

ppospisil

Když přehlédneme křestansko-americkou propapagandu a několik nepřesností, nejedná se zas až o takový propadák.V porovnání s celou sérií The Bible je tohle ale jen slabá část.Já jako náboženský laik,to beru zábavnou formou poučné.Přidávám hvězdičku za vizuální vzhled hlavní postavy a herecký výkon Piláta. Naneštěstí tohle téma mělo daleko větší potenciál :(. 50% ()

Scraffy

Moc dlhý film, ktorý rozpráva príbeh skôr viac na TV pomery. Celkom nesympatické obsadenie a scenár plný klišé. ()

Shitonit

Ježíš Vás vidí ! Ježíš je všudypřítomný, Ježíš je v každém z nás. Parchant jeden vlezlej... Zajímavý je, že mě tyhle příběhy vždy něčím naplňují. Asi slovem Božím.. ()

Guran

Film o Ježíšovi a vlastně i o Křesťanství. Herecký výkon hlavního představitele snímku Morgada nebyl vůbec špatný a dokázal Ježíže dobře zahrát, stejně, jako jeho herečtí kolegové dobře zvládli i své historické role. Jen s jediným filmem se tento dá srovnávat a to je Umučení Krista, který ale narozdíl od tohot snímku se zaobírá pouze ukřižováním Ježíše, ale zde tu máme celý jeho život až po jeho smrt. Snímek má dobrý začátek, vtáhne do děje a plynutost příběhu je také dobrá, ovšem až do půlky filmu. Pak se začne děj táhnout a kvalitou snímek klesá. Zpracování Ježíšova mučení a ukřižování mě popravdě hodně zklamalo. Kvalitou se to nedá srovnávat s Gibsonovou verzí. Celkově tedy film není nic moc, stačí vidět jednou. ()

Honzulik odpad!

Son of God - "Pane Bože za co...???" Tak tento film je absolutní amaterismus a naprosto zbytečně ztracených 138 minut. Opravdu tady nemůžu šetřit kritikou k tomuto pokusu o film, ve kterém si jeho tvůrci neberou ani trochu úcty ke zdrojovému historickému materiálu. Ať se díváme z teologického hlediska, nebo jen jako běžný filmový divák, brzy zjistíme, že film vlastně ani nemá obsah. Příběh rovněž postrádá základy běžně známých prvků, biblické příběhy jsou plné nepřesnosti a filmaři se ve filmu nezajímají ani o naprosto jednoduché podrobnosti, jimiž se zabývají evangelia Ježíše Krista! Diogo Morgano je dle mého názoru nejhorším představitelem Ježíše Krista jakého jsem viděl a o nic lepší nejsou i ostatní učedníci. Je k zamyšlení, že si dnes tvůrci dovolí natočit skoro vše a klidně to pak nacpou do kin. Pro mne je Son of God naprosto jasný odpad a nedoporučuji! ()

fafejt001

NÁÁÁDHERNÁ HUDBA , nějaké nové myšlenky , které zatím nebyly v žádném filmu , což je více než chvályhodné , leč Paul se na roli moc nehodil .To bičování strašnééé a cesta na Golgotu také , včetně ukřižování . Jen se mi zdá , že zakladatelem nové církve byl Petr . No to je asi detail ,, Petr nebo Pavel pro křestany , to asi není až tak směrodatné . Nevím , není to ani podstatné . Vím jen , že VÍRA A CÍRKEV - - JSOU DVĚ ROZDÍLNÉ VĚCI , co tak vidím kolem sebe . Film , ale měl něco do sebe ,, jen jsem čekal trochu něco více . I když v tomto příběhu o této osobnosti , se moc nového natočit ,, ASI ,, nedá . V každém případě normální a citlivý člověk si z tohoto filmu něco odnese . Nějakou radu či moudrost do všedního života , což se o mnohých filmech říci vůbec nedá !! Takže pro mne dobré , něco mi to dalo . A to je posláním filmu . Alesponˇ tohoto , teda v mém případě , za což tvůrcům a hercům děkuji . ()

dudel3333

a "dlabem Vas všetkych s tymi odpadmi................si porovnajte rozpočet Umučenia Krista alebo Noe a potom hodnoťte kvalitu trikov atd.............perfekt davam za 6 keby sa dalo ()

bugfoot

přiznám se.. jsem ateista.... ale jestli je tenhle film natočenej podle bible, tak jsou u mě křesťani ještě větší zoufalci než jsem si do teď myslel...... stupidní film, absolutně bezvýznamnej.... ale řikal jsem si "dáš tomu šanci".... chyba... to už i NOE a nebo Exodus: bohoé a králové bylo lepší fantazy než tohle....... ()

jzhk odpad!

Ach jo. Nic neříkající a sugestivní, ospalý a demagogický příběh, který se nikdy nestal, snad jen v té bibly. Zase jen přepis příběhu posilující náboženství. ()

pekos

Filmy o J.K. sú vždy len prerozprávaním statí Nového zákona. Tento sfilmovaný príbeh J.K. som nemal možnosť vidieť ako seriál, no z môjho pohľadu to celistvosti filmu neuberá na kvalite. Keďže state zo života J.K. sú vlastne nemenné, každý autorský tím sa snaží vložiť do týchto filmových životných príbehov J.K. niečo nové, resp. svoj pohľad na túto tému, ktorou sa odlíši od iných autorov. V tomto sfilmovaní je zrejmé, že autori vsadili na výber dobového oblečenia, ktoré veľmi vplýva na hodnovernosť príbehu, ale najmä je tu zrejmá snaha o typológiu jednotlivých postáv. Výber jednotlivých hercov postáv starej Palestíny sa tvorcom veľmi vydaril, no pri hodnotení a porovnávaní tohto filmu s inými snímkami, napr. s Gibsonovým Umučením J.K., si myslím, že Mel Gibson dal svetu skutočne pravé a umelecky strhujúce podanie utrpenia J.K. na tomto svete. Son Of God je však zase uceleným príbehom pôsobenia J.K. na svete na základe dostupných zápisov Nového zákona. ()

Avras.ell

Rozpočet: $22,000,000. Tržby USA: $59,666,589 V rámci možných zpracování to kvalitnější. Hudba se Zimmerovi povedla. Taky úvod je originální. Postavy jsou živé a představitel Ježíše se snaží o dobrý výkon. Říkám snaží, protože Krista nikdy nikdo věrně nenapodobí. Je zde prezentován především ve své mírnosti a odhodlanosti, trochu jsem postrádal ostrost a moc, která je Kristu evangelií vlastní. Ale jak jsem již napsal, ze zpracování je to ten lepší kousek, který stojí z shlédnutí. Je ovšem vidět, že je to původně seriál, takže trochu zamrzí, že si nedali více záležet na střihu mezi hlavními sekvencemi. A pak trochu dlouhá stopáž zabírající i scény po Kalvárii a vzkříšení, ale pokud si chcete připomenout to důležité, tak potěší. Je také cítit doba, ve které se příběh obehrává, Římská nadvláda asi v málokterém zpracování dostala tolik prostoru. Ale nevadí to, aspoň je cítit napětí, ve kterém se příběh odvíjí. Také trochu jiné vyobrazení určitých scén a jejich výklad může zarazit, ale v podstatě to na poselství nic zásadního nemění. Oceňuji odvahu, se kterou šli do tak velkého projektu. Na History Channel je pak samotný seriál jedním z nejsledovanějších ever. 90% ()

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)