V roce 1984 byli Amanda a Dawson spolužáci na střední škole. Pocházeli z odlišných sociálních poměrů, navzdory tomu mezi nimi vznikla přímo osudová láska. Měšťacká společnost jim jí nedopřála. Zklamaná Amanda odešla studovat na vysokou školu a Dawsona po tragické autonehodě zavřeli do vězení. Neviděli se celé čtvrtstoletí, dokud se nesetkali na pohřbu společného přítele Tucka, který jim poskytl útočiště v době, kdy museli svou lásku tajit. Ani jeden z nich nežil život, jaký si vysnil ... a ani jeden z nich nezapomněl na první lásku, která je navždy změnila. Všechny krásné i bolestivé vzpomínky najednou ožijí a bývalí milenci mají před sebou společný víkend. Příležitost změnit dosavadní život je na dosah ruky, ale ... je to ještě možné? Je možné přepsat minulost? A je láska opravdu to nejcennější, co může člověk darovat? (Forum Film CZ)

Megynka

Po dlouhé době budu zase totálně vybočovat z řady a jako správná ženská, dám prostě za 4*. Musím uznat, že konec byl přehnaný a kdyby Dawson jen umřel, bez toho, aniž by daroval své srdce, bylo by to lepší a reálnější, i tak to ale nemění nic na tom, že jsem si zase opravdu zabulela a byla to nádhera ... ()

jadran90

Zápisník jedné lásky v bledě modrém. V obou filmech hraje James Marsden. Oba napsal Nicholas Sparks. Oboje se prolíná s flashbacky, točí okolo jednoho domu, deště, jezera... Nicméně starší film je ve všem ještě o něco lepší (postavy, dialogy, zápletka, romantika, postavy, i když Michelle ani James mi rozhodně nevadí). Tohle už je víc červená knihovna pro ženské. Vzhledem k chabé konkurenci jedna z nejlepších romantik roku, škoda nepřirozeně zvráceného konce. ()

Talina

Na to, že to nemá moc originální zápletku, mě to dostalo i tak. Velice emotivní film, ale na druhou stranu musím uznat, že pro mě je emotivní hodně filmů :D No každopádně není to na plný počet, ale za zmínku a zhlédnutí to určitě stojí. ()

ANTYCHRYST

Byl jsem donucen to shlédnout.. a jak jsem předpokládal.. nic pro mě..už to přešlapování čas. linií mě nervuje..absolutně to na mě nepůsobilo..klišé nonstop..250 srdcerivne zabitejch...hmm.... 15% ()

RobbieM@N

Blbost, kde se hlavní postava prostě jmenuje Dawson!! Opravdu Dawson!!! Klišoidnější jméno pro postavu v romatickým filmu neexistuje. Herci za to nemůžou, protože ten děj je roubuje do takových situací a dává jim do pusy takový blbosti, že se s tím moc pracovat nedá. Ten scénář musel sepsat někdo za jedno odpoledne bez toho aniž by se snažil to napsat dobře. Tohle je fakt škoda, protože na Michelle Monaghan se kouká výborně v čemkoli. ()

martinkaziki

Připomnělo mi to můj oblíbený Zápisník jedné lásky s Ryanem Goslingem. Celkově se mi líbila mnohem víc příběhová linie mladých, současnost už trochu drhla. Výměna hlavního mužského hrdiny mě vůbec nesedla. Mladý Dawson v podání Luka Braceyho byl přirozený, James Marsden se snažil, ale to charisma prostě chybělo. Ale jinak spokojenost, jsem ráda za každý podobný film. ()

teba

Pořád jsem uvažovala, proč se ten film tak podobá Notebooku - a ona je to jeho parodie!! Výborně, čtyři hvězdičky, zdařilé! Akorát, bohužel, tvůrci to tak asi původně nezamýšleli... Bejt jima, ještě to přehodnotim, DVD se daj' přebalit a mohli by s tím nakonec slavit úspěch ;o) ()

kymla

Příjemný romantický snímek, ale ten konec přitažený za vlasy. Ten opravdu neodpovídal příběhu. takže průměr. ()

Ukrizku

"To nejlepší ze mne" by byl rozhodně důstojnější název pro film, kde láska znamená věrnost hodnotám, volbu slušnosti a obětavé pokory před vlastním uspokojením. Je to romantické, americké a předčilo to moje očekávání. Jen starší Dawson vypadal paradoxně mladší nežli jeho adolescentní verze. Amanda - studentka byla přirozená a úžasně věrohodná. ()

Petule3

Krásný příběh, ale ten konec...jedno velké klišé a blbost. Jsem velký romantik, ale tohle bylo i na mě moc. ()

kacir

Akurát, že mladšej Amande a Dawsonovi som uveril všetko..to iskrenie mi skoro zapálilo telku. Michelle mohla dať zo seba viac, ale jej odpúšťam a Mardsena ja nemusím. Skratka vcelku podarený film, aj keď asi väčšina z nás vedela ako to skončí..doslova. Príjemne pozerateľné. Pre istotu odporúčam vreckovky, ak by Vám náhodou pri pozeraní padlo niečo do oka ;) Hoci mne nie a stáva sa mi to často. ()

blondboss

Predstavte si, že prídete unavený domov z práce, nechce sa vám vôbec rozmýšľať a potrebujete zo seba dostať trochu emócií....keď siahnete na tento snímok, zaručujem vám toľkú dávku emócií, že sa ich nabažíte na ďalší rok. Jeden z najlepších romantických filmov poslednej doby s neskutočne sympatickým hereckým obsadením, skvelou dávkou romantiky a slušným soundtrackom. Dal by som plný počet, ale tak ako skvelo sa vyvíjal film, tak ho dosť Sparks pokazil v záverečnej predvídateľnej a až moc presladenej sekvencii. Inak ale veľmi príjemné romantické prekvapenie. 80 % ()

LiA13

Typický film pro ženský, jsem nějaká přecitlivělá, takže jsem brečela od začátku až do předvídatelného konce. Na jedno podívání dobrý. ()

lukas11the

Průměrný americký romantický film. Konec byl odhadnutelný, ale stejně mě prostě dojal. Filmu bych vytk vizuální efekty (animace). ()

rigby

Romantika stříkala na všechny strany. Byl by to velmi příjemný slaďák s jistou dávkou inteligence, nebýt toho přehnaného konce. Když jsem začal tušit, jak to dopadne, úplně jsem se zalekl a v duchu začal prosit, ať to není tak. Bohužel to tak bylo, což celý film shodilo k zemi. ()

Linteo

jedno klišé za druhým,hrúza děs a ten záver to bol posledný klinec... a to nehovorím o veciach ako môže mať niekto monokel z 2 faciek... odporúčam nepozerať všetkým ktorí mali z traileru, tak ako ja, pocit že to bude moc sladké ()