Jedného dňa sa členky a členovia miestneho dramatického krúžku tínedžerov na čele s Tale Christensen (Kristoffer Joner), ktorý vo svojom dome na pobreží hľadá sám seba, aby si ich vzal pod krídla a trénoval. Larsovi sa nasilu podarí dotlačiť do skupiny miestnu futbalovú mládežnícku hviezdu Vegarda (Øyvind Larsen Runestad), ktorý musí za trest obsadiť pozíciu jednej z hlavných postáv. Spoločne sa zatvoria do skúšobne a pri rozpálenom krbe z nich Lars začne pre nich doposiaľ neznámymi metódami vytvárať nielen hercov, ale i úplne iných ľudí. (sochoking)

Lanark

Hvězda za Eili, hvězda za to, že to tak nějak příjemně plynulo, ale jinak pokud nejste teenager, nebo to není váš první film o středoškolských láskách, tak vám "Pitomec" nic nového nabídnout nemůže. Po deseti minutách víte přesně co, jak, kdy a proč. ()

laik_60

pekná a zaujímavá herečka škoda, že nie je uvedená na čele zoznamu účinkujúcich, takto neviem ktoré z mien jej patrí. Ak sa takto kultúrne mladí Nóri bavia, klobúk dole. :) Na filme si "prídu na svoje" mládežníci s romantickým myslením alebo ich mamy. :) ()

jefff

Naturelem je tato teen komedie/drama bližší českému divákovi daleko víc, než americké slaďárny. Humor funguje, příběh také a hrdinové jsou sympatičtí. Pěkný kino zážitek. ()

vitekpe

Teenagerska odpocinkova podivana, s predpovidatelnym mentorem a predpokladanym dejem. Nic, co bych potreboval videt znovu. 3- ()

noby

Hezky natočeno, ale ne dost na to, aby to zakrylo, že je to táák neobjevné. (Ve skutečnosti tím trochu trpí i obraz.) ()

255085349

"Vypadám jako kráva, která právě rodí mě samotnou." Tak tohle už nebude náhoda. Eili Harboe je fantastická, o tom není pochyb, a moc bych jí přála, aby se herecky prosadila, protože někdo takhle talentovaný se vidí tak jednou za pět dekád (Thelma brought me here). Jinak výborná, uvolněná norská romcom. Ja! ()

Hashirama

Nevím, od čeho se odvíjí kvalita filmové produkce v dané zemi. Od množství ropy? Od kilometrů pobřeží? Od gestapácké sociální instituce na lovení dětí? Natočeno neuvěřitelně čistě a jednoduše, s perfektními herci a melancholickou atmosférou, vše zasazené do romantických severských kulis a příběhu, který líčí mládí a lásku a společnou koexistenci těchto dvou věcí tak přirozeně a nenuceně, že film vyvolává jen úsměv a slzy na tváři. Jako by někdo vzal život a otiskl ho na plátno, a vše, co zůstalo, zůstalo opravdové, ale přitom si film dopřál pohádkovou poetickou koncovku, která reflektuje celou cestu. Bravo. ()

Axela

Jeden z tých lepších romantických filmov, zo začiatku sa mi nepáčil vôbec výber hercov, ale po čase som si zvykla a dokonca som si ich obľúbila. Taktiež ma bavilo počúvať ten jazyk, ale aj film samotný pobaví. Navyše mihli sa tam aj veľmi pekné myšlienky a keď si prechádzate niečim podobným, možno sa vám to bude hodiť + lepšie sa zžijete s postavami. Takže veľmi príjemný zážitok a pokiaľ máte akú takú romantickú dušu, určite si ho pozrite. ()

blowup

Velmi milý film, evropský, norský, vtipný, živý, dobrý oddych od "vyblýskaných" podívaných, i když i ty nejsou k zahození...Skvělý herec, co hrál herce (Joner). Moc se mi to líbilo. ()

boombang

Teenageřina, která sice není tak trapná a tupá jako její americké obdoby, ale ve výsledku je stejně předvídatelná (pouze s asi čtvrthodinovým rozdílem). Holky jsou však fajn a herec herec Joner je borec. ()

karnifex

Těžké hodnotit objektivně, protože můj celkový dojem ovlivňují i vedlejší okolnosti - film jsem viděl ve Veselí nad Moravou v rámci festivalu Severská filmová zima. Samotný film by nejspíš byl sotva na ***, ale film promítaly v opravdovém KINĚ, těch už je u nás málo (žádný pitomý multiplex!) a celková atmosféra večera a místa byla prostě skvělá, takže musím přidat. ()

Wolfvater

Pro Norskou kinematografii mám prostě slabost. Oni to zkrátka umí nějak lépe. A vůbec mi je jejich humor blízky, takový podobný našemu. Humor přeci nemusí být nutně k popukání, člověk má být rád za každý úsměv, který mu běhá po tváři. Nemusí pršet, stačí, když kape, ale ať kape dlouho. ()