Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

KajusaK

Dokonalý film, který jsem pořád odkládala a odkládala. Jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala na něj podívat. Herecké složení bylo vlastně převážně ženské až na menší výjimky ale úžasné herecké výkony! Hlavně M.L. Parker a M.S. Masterson. Krásná doprovodná hudba po celou dobu filmu, spousta dojemných slzných scén ale také vtipných. Občas dokonce drama. Zakončení s vysvětlením dokonalé i když předvídatelné. 5* ()

anniehall

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. O síle přátelství, síle ženy a v neposlední řadě o tom, že věci či lidé s námi žijí tak dlouho, dokud na ně vzpomínáme a vyprávíme o nich. Nádherně hřejivý a konejšivý film s excelujícími představitelkami všech čtyř hlavních rolí a skvělou hudbou Thomase Newmana. Kombinace Kathy Bates a Jessica Tandy byl šťastný tah režiséra Avneta, který tenhle svůj snímek dosud nepřekonal. ()

kareen

Takový ten nenápadný malý filmeček o přátelství, lásce, životě i smrti, odehrávající se v malém jižanském městečku a vyprávěný i zažitý z pohledu silných ženských osobností, z nichž určitě nejvíce vyniká svéhlavá a samostatná Idgie, v jejíž hospůdce najde útočiště nejedna potřebná bytost, bez ohledu na společenské postavení či barvu kůže. Nostalgicky laděný snímek sice nevyniká žádnou zvláštní originalitou, ale má moc nenásilně dojmout i pohladit, což je občas taky moc fajn. ()

peiton

Páčia sa mi príbehy prelínajúce v priamom pomere minulosť zo súčastnosťou. Vie byť na jednej strane vtipným spoločníkom a na strane druhej sentimentálnym kamarátom.Nedá mi u tohto a musím vypichnúť bravúrnu hereckú školu Kathy Bates a jej obrovskú guráž jej postavy Evelyn v snímku,pretože tento snímok má tendenciu rozosmiať miestami možno aj tvrdohlavých jedincov.A táto schopnosť nie je nikdy na škodu.Je pravým príkladom toho ako film u vás dokáže vyvolať príjemnú atmosféru tak, ako dobrá šálka čaju.Nízke očakávanie s maximálnym efektom. ()

Agatha

Výborně napsaný scénář, který je zahraný asi těmi nejlepšími herečkami, které mohli do tohoto filmu o neobyčejných přátelství vybrat. Osobitá Mary Stuart Masterson a půvabná Mary-Louise Parker, excelentní Kathy Bates a neuvěřitelná vypravěčka Jessica Tandy, bez které by Smažená zelená rajčata byla přinejmenším nedosmažená... A i ostatní osazenstvo zde není nadarmo (Stan Shaw, Cicely Tyson). Scénář připravil Jessice Tandy krásné a dojemné příběhy k vyprávění, které zaujmou snad každého. A i ona svým výkonem zaujala natolik, že byla zcela zaslouženě nominována na Oscara. Velká škoda, že tato herečka dostala šanci projevit naplno svůj talent až v 80 letech, ale buďme rádi aspoň za to. Tento snímek se mi zdá tak nějak nedoceněný a zapomenutý, x krát do roka opakují neuvěřitelné braky a tento snímek jsem přitom v TV ještě nezaregistroval. A může nabídnout nejen výborné herecké výkony, ale i znamenitou kameru, dialogy, kostýmy a také hudbu (vystoupení černošské zpěvačky v kostele například nemělo chybu). Tento film mě okouzlil a určitě na něj jen tak nezapomenu. ()

• Režisér Jon Avnet počas natáčania premenoval Mary-Louise Parker na "Lou" a Mary Stuart Masterson na "Stu", pretože ich mená sú si veľmi podobné a on ich musel často oslovovať. (misterz)
  • V závěru filmu je v několika záběrech možné zahlédnout mikrofon. (Terva)
  • Kathy Bates (Evelyn) a Mary Stuart Masterson (Idgie) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 28. júna. (misterz)