Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Hal_Moore

Nejdůležitější tajemství šťastného života je přátelství, alespoň tak jsem to zde slyšel. A o tom celém Smažená zelená rajčata jsou, o přátelství. Přátelství mezi dvěma mladými ženami, přátelství mezi běloškou a černochem v dobách, kdy byl Ku-Klux-Klan na vrcholu (dvacátá léta), nenávisti mezi těhotnou manželkou a násilnickým manželem, přátelství mezi náhodou dohromady svedenými, dvěma naprosto cizími ženami v letech. Nádherná nostalgická atmosféra, spousty a spousty žen, rasismus, láska a nenávist. Jedna z prvotin Thomase Newmana, prvotina Jona Avneta, nespočet zajímavých postav... Jednou si budu muset tu předlohu přečíst, a už se těším, až ochutnám smažená zelená rajčata. Barbecue však vynechám. ()

Big Bear

Krásný film. Miluju tu dobu třicátých let. Jak já říkám - dobu Steinbeckových lidiček. Ninny byla skvostná a její vyprávění také. Miluju tu scénu kdy Evelyn vystoupí z auta a podívá se u opuštěné trati na lety omšelou dávno zavřenou rstauraci.... Náhle ucítí závan, uslyší typické zahoukání americké parní lokomotivy a kolem se prožene expres... Není vidět jen tráva se vlní podél rychle projíždějícího vlaku... Vlak odjede, stébla se ustálí a je klid. ,, Viděls to?'' - Ptá se udivená Evelyn manžela... Ne odpoví manžel koukající stejně jako Evelyn na rezaté koleje a oprýskaný dům... ///////////// Někdy vidím svět jako Evelyn. - A vám co tak vidíte také tenhle film rozhodně doporučuji ! Kathy Bates je to asi nejlepší film. Pět smažených zelených rajčat! * * * * * ()

anniehall

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. O síle přátelství, síle ženy a v neposlední řadě o tom, že věci či lidé s námi žijí tak dlouho, dokud na ně vzpomínáme a vyprávíme o nich. Nádherně hřejivý a konejšivý film s excelujícími představitelkami všech čtyř hlavních rolí a skvělou hudbou Thomase Newmana. Kombinace Kathy Bates a Jessica Tandy byl šťastný tah režiséra Avneta, který tenhle svůj snímek dosud nepřekonal. ()

Krt.Ek

Praví se, že v nouzi poznáš přítele. A je to tak! Přítelkyně se srdcem na pravém místě, potřebné přítelkyni nehledě na okolnosti (ať už má smrt na jazyku; ať už překračuje meze zákona, ...) vždy pomocnou ruku podá. Tak energická stařešina vzpomínáním na staré, relativně dobré časy bolavou dušičku zhojí. Naše pacientka nezapomene a dvířka svého domova otevře. Krotitelka včel zas tyrana zažene a s obsluhou jí patřící restaurace pro neodbytného detektiva chutnou omáčku přichystá. Co se tím chce asi říct? Zkrátka a jednoduše, i život, který častěji bere než dává, život, který vám hází klacky pod nohy, si můžete užít, když si máte, s kým pochutnávat na smažených zelených rajčatech. ()

Martin741

Prijemny film o babach, ako sa ista pani znovu postavila na nohy. O peniaze ide  az v prvom rade ze jo, zarobilo to masaker pori takom rozpocte a uz len za to dam 4 hviezdy. Nieco ako Allenov film Alice 1990 - tam tiez reziser skumal zakutia zenskej psychiky  ba dokonca sa v nich aj dokonale vyznal. Vacsina chlapov sa Smazenych Zelenych rajcat boji, no a ja tiez. 70 % ()

• Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)
  • Kathy Bates (Evelyn) a Mary Stuart Masterson (Idgie) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 28. júna. (misterz)
  • V závěru filmu je v několika záběrech možné zahlédnout mikrofon. (Terva)