Babadook

(festivalový název)

Amelia prišla počas tragickej autonehody o svojho manžela. Ťažkú životnú situáciu jej neuľahčuje ani syn Samuel, ktorý trpí poruchou správania. Samuel ju navyše každý večer presviedča o tom, že sa v jeho izbe nachádza postava zo strašidelnej knihy, "Mr. Babadook". Je skutočným dôvodom jeho nevypočítateľného správania choroba? Alebo je Amelia natoľko unavená, že nie schopná vnímať skutočnosti, ktoré sa okolo nej dejú? (*CARNIFEX*)

Napp

Horor nehoror! Ve finále mi přijde, že film nebyl v jeho prvotní fázi věnován právě hororofilům, ale k zamyšlení o tom, co všechno se děje v jedné ztrápené hlavě, která si prochází životní krizí. Půlku filmu jsem nechápal, ale finále stálo za to a všechny ty černé kouty znovu osvítilo. Nemyslím si, že bych si chtěl film pustit znovu, ale jeho myšlenka je i tak velmi zajímavá. ()

Jaro.Krafcik

Babadook bol pre mna celkom slušný horor ktorý si pohraje s vašou psychikou. Malému synovi z knižky o mr.babadookovi úplne preplo. Čo má ale najviac nahnevalo že samotný babadook sa vo filme neukázal. Teda ukázal po hodine na par sekúnd. Potenciál bol veľký. Škoda. Tak je to len priemerný horor ktorý ničím neurazí ani neprekvapí. 3* ()

RaggamuffinSVK

The Babadook nie typický horor s duchmi alebo posadnutím, aj keď by sa to na prvý pohľad mohlo zdať. Ide o nepríjemný mysteriózny horor s psychologickými prvkami, v ktorom dominujú zvuky, hudba a výborný vizuál. Prvé tri štvrtiny sú výborné, striedajú sa chvíle napätia so znepokojením. Syn hlavnej hrdinky je správne otravný, no zároveň nevinný. Tak akurát, aby aj divák bol v rozpoložení matky. Veci však naberú grády a ba-ba duk duk DUK sa ozýva čoraz hlasnejšie. Škoda však konca, kde už film stráca dych a hlavne nápady. Okrem toho, variácia na Sám Doma mi v tomto prípade naozaj nesadla. Viem si predstaviť lepšie vyvrcholenie a samotný Babadook by sa mohol ukázať viackrát. ()

Kalidor_

Takhle si představuji ideální horor. Příjemné mrazení, neustále chcete vědět jak to bude dál, herecky bez chyby, a musím ocenit film i po zvukové stránce. Velice příjemně jsem se bál. Jen jsem si však nebyl úplně stoprocentně jistý tím koncem, to jsem buď úplně nepochopil (taky dost možné) nebo pochopil a proto mi to přijde trochu divné. ()

haluska11

překvapivě (ne)příjemný moderní horor o traumatu ukazující, že matky samoživitelky to vskutku nemají lehké. hlavně když partner umřel v tragické autonehodě při porodu. pár let poté insomnie a strašidelná pohádka o Babadookovi zvyšují všepřítomnou paranoiu, malý Sammy je víc a víc hysterický a příšerka s.r.o už kouká ze skříně... ()

tommmy89

Vcelku vtipný horor, ktorý prerástol v nutkavé usmievanie sa (hlavne ku koncu). Scénky boli podľa mňa dosť nanútené a podané na silu. Jeden z najnudnejších hororov, aké som kedy videl a tá druhá strana mince je asi taká, že mi dosť vadilo správanie matky i jej decka a na tom celom bola postavená akože tá celá psychológia hororu. Detskú knižku pretransformovať v detský horor s praštenou matkou je dosť klišé a tiež to aj tak dopadlo. Takže pani matka - bež a zožer si svoje hovno ! :D ()

Almásy

vždy sa trochu desím keď mi plagát filmu sľubuje ,,najoriginálnejší zážitok" respektíve ,,najdesivejší film všetkých čias", Babadooka som si dával s veľkou mierou predsudkou ale zároveň veľkou zvedavosťou a skutočne, niečo na tomto príjemnom low-budgetovom čude jude je. páči sa mi ako scenár vôbec nejde s hororovým klišé, ale celé je to vlastne postavené ako detská strašidelná story ktorá je napísaná ako dospelácky slasher, veľmi, veľmi originálne, veľmi strašidelné a veľmi, veľmi poctivé. na súčasnej hororovej scéne spolu s Conjuring vrchol. ()

JančiBači

Bola raz jedna pani, ktorá pri autonehode tragicky prišla o manžela a zostala sama s rozmaznaným deckom, ktorého výchovu absolútne nezvládala . I raz predčítala synovi na dobrú noc strašidelnú knihu o BABADOOKovi. Decko sa div nedosralo a inšô než strašidlo pred očami nemalo. A tak sa celý film len trepalo a trepalo a pani sa namiesto použitia pevnej ruky alebo pár výchovných začala trepať tiež. Za všetko mohlo strašidlo z knižky ktoré narobilo neplechu hlavne v ich hlavách. Trvalo to až do vtedy, kým sa statočná matka hrdo brániac rozmaznané dieťa nevzoprela osudu a nezavrela milé strašidlo do pivnice. Označiť tento skvost za horor je veľká trúfalosť. ()

Jello Biafra

Zamotaný pokus o horor, ktorý navyše drzo vykráda scény z cudzích filmov (Poltergeist, Exorcist, Nightmare on Elm Street). Navyše som mal celú dobu pocit, že ten bubák bol len výplod hrdinkinej fantázie. ()

Fisek

Tuhle knihu číst nechcete! Ani si nepamatuju, kdy jsem byl při sledování hororu takhle zesranej. Neskutečný! Husí kůže a přímo několikrát! Bohužel, dvě mínus se ve filmu najdou. Babadook postupně budoval perfektní atmosféru, ale těsně před koncem to zbytečně uspěchal a přehnal (až to místy působilo komicky). Naštěstí se vrátil do zajetých kolejí a byl to skvělý finish. Další mínus dávám za nesympatického Samuela. Toho bych nejraději vyliskal. A i když teď budu mít po několik dnů problémy se spaním, stálo to za to. Na Babadooka jen tak nezapomenete. ()

Babous

Jak vypadá zhmotněná spánková deprivace? Jako Lon Chaney skřížený s Conradem Veidtem a Střihorukým Edvardem. Prostě jako Babadook. Hodnocení tohoto filmu závisí na tom, jestli se k němu postavíte jako k hororu, kde postavy čelí skutečnému netvorovi, nebo jako k psychologickému filmu, kde je zrůda zhmotněním tělesného vyčerpání hlavní hrdinky. Každopádně provedení je zoufale neoriginální (líbilo se mi jenom to dětské leporelo a fakt, že strašidlo vypadalo jako vyrobené stop motion technikou - jak svěží vidět film bez počítačových efektů!) a zbytečně protahované vyhánění ducha a natahovaný závěr jsou rozpačité. ()

MsUtahraptor

Nejděsivější příšery jsou vždycky ty, co dost dobře můžou existovat jen v něčí mysli. K tomu trocha spánkové deprivace, otravné děcko a materiál na potenciálně slušný horor je na světě. Trochu to kazí, řekněme, zvláštní konec, ale i tak Ba-ba-dook-dook-dook spadá do té kvalitnější půlky žánru. ()

coscarelli

Klokani vyboxovali poctivu psycho-metaforu,dostatocne nasytenu deprestrasidelnou komornou atmosferou. Potleskujem hlavne ciny zvukarov, prispeli k nej uzitocne. Hlavna dvojka je tiez celkom fajn, avsak maju daleko k prefackaniu. Taka netypiada, a zialbohu malo mraziaca. Myslim,ze spat pri zhasnutej lampe a otvorenej skrini sa bude dat. ()

BlackTom

Prekvapivo dobré! Možno sa jedná len tak trochu ako o desivejšiu rozprávku, no predsa by som sa nebál doporučiť to aj fandovi žánru. Malý zmrd mi síce liezol tri štvrtiny filmu kurefsky na nervy, postava cvokajúcej matky to však dobre vyvažovala a nakoniec bubák s kalapom na gebuli bol do "reality" prenesený celkom dobre, bez zbytočných extra moderných trikov. Preto zamrzí ďalšia nezmyselná smrť domáceho mazlíčka, kvôli ktorej uberám * a ktorá mi skazila celkový skvelo našlapnutý dojem. Film ako stvorený pre vydesenie Vášho haranta. Ba-ba-dook... dook... DOOK!!! ()

KoRner

Horor s výbornou depresívnou atmosférou a veľmi dobrými hereckými výkonmi. Jedine to strašné decko... to by letelo z auta po 10 minútach. ()