Serious Music: Moderní matky

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Československo, 1991, 2 min

Pieseň Moderní matky je v poradí štvrtou skladbou z prvého oficiálneho albumu českej hudobnej skupiny Serious Music. Album sa volá "Bahno společnosti". Vyšiel v roku 1991 pod hlavičkou vydavateľstva Monitor. K songu Moderní matky bol natočený nízkorozpočtový videoklip. Popri členoch kapely Serious Music (Michal Chramosta - spev, basa / Petr Břicháček - bicie / Karel Kubú - gitara) si v ňom zahral aj spevák a gitarista skupiny Olympic Petr Janda. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Vďaka aktivite uživateľa Joker Punx sa tu v česko-slovenskej filmovej databáze objavujú také raritné kúsky ako je aj tento video klip. Joker je týpek, ktorý má dokonale zmapovanú old school punk rockovú scénu a pridáva sem takéto skôsty. Vďaka mu za to. Serious Music bola jednou z tých formácií, ktorá ma po páde komunistického režimu oslovila ako zmäteného, rebelujúceho teenagera. Dodnes mám doma ich jedninú LP, ktorú oficiálne vydali. Jej súčasťou je i skladba "Moderní matky". Takmer zabudnutý video klip ku tomuto songu vyvolal u mňa silnú nostalgiu. Aký som bol vtedy mladý, naivný, zurvalý a nekompromisný... Presne taký ako chalani z kapely Serious Music. Bol to Hard Core! **** ()

ing.man

Hodnotit hůře nejde. Je třeba si uvědomit co to znamenalo v ranných devadesátkách natočit něco úplně nového, jiného a prosadit to ČST. Jandovi za to patří obrovský dík a jeho role popeláře v kontrastu s tím, co se díky jeho aktivitám zachovalo jen potvrzuje, že to snad někdo docení i za jeho života. ()