Reklama

Reklama

Širajuki-hime sacudžin džiken

  • Japonsko 白ゆき姫殺人事件 (více)

Obsahy(1)

Miki Noriko pracuje pro kosmetickou společnost, jenomže i přes její krásu neunikne zlému osudu a je zavražděna. A jak už to tak bývá, lidé jsou všeteční a podezřívaví – v tomto případě padne podezření na Mikiinu spolupracovnici Širono Miki. A protože se toho chytí i televize, začne se zajímat o Šironoin životní příběh. Začne zpovídat její pracovníky, sousedy a rodinu. Všechny pomluvy a šeptanda se vyhrotí, jenomže není v nich špetka pravdy? Není náhodou Širono Miki podlá ženská? (Zíza)

(více)

Recenze (9)

tompaulman 

všechny recenze uživatele

Na začátku filmu je zavražděna ženská, což se na světě stává každou chvíli a většina lidí takové události přejde mávnutím ruky u čtení ranních zpráv. Tahle vražda, ačkoliv nebyla ničím výjimečná, je ale probíraná do detailu v médiích a živě se o ní diskutuje na twitteru. Neúspěšný televizní novinář zná kolegyni oběti, ucítí příležitost, jak se konečně zviditelnit, a začne se šťourat v příběhu zavražděné i podezřelé. Až dosud jsem si říkal, že to je pěkná kravina. Ale jak film ubíhal a přinášel nové úhly pohledu, děj mi postupně začal dávat smysl a zjistil jsem, že i ty otravné tweety v něm mají své místo. Představil jsem si místo nich diskuzi na svém oblíbeném zpravodajském webu, kde většina lidí po přečtení článku dokáže přesně označit viníka. Film nakonec není daleko od reality, protože ukazuje, jak zkreslené může být naše vnímání událostí na základě informací z médií. Takže i když měl příběh mezery, nakonec tomu dávám 4 hvězdičky za dobrou myšlenku. ()

Vardara 

všechny recenze uživatele

Další z příběhů, na který se dá dobře dívat, ale moc dlouho na něj vzpomínat nebudete. Jako se to stalo v mém případě. Teprve po první třetině jsem si uvědomila, že už jsem to vlastně asi jednou viděla a to jsem tehdy ještě lustrovala net, abych našla OST. Každopádně zajímavý exkurz do problematiky k čemu všemu je dobrý/zlý internet a jak může ovlivnit úsudek lidí. ()

Reklama

Cedr 

všechny recenze uživatele

Po krimi/mystery stránce vcelku standardní počin, které se ale razantně vymyká unikátně zakompovanou a mimořádně trefnou kritikou sociálních sítí a televizních talk show. Přesněji řečeno entity, která za nešvary těchto složek médií stojí - společnosti samotné. Zápletka tohoto snímku asi kdovíjak neohromí, ale její uvěřitelnost a relativní všednost svým způsobem filmu velmi nahrává. V podobném duchu velmi přirozené herecké výkony poměrně rozsáhlého ansámblu věrohodnost filmu jen podtrhují. Příběh je prezentován velmi poutavě a zakomponování Twitteru, které je samozřejmě největším tahákem filmu, nemá chybu. Svou výstižností jej přebije pouze způsob jakým je zpracována talk show, která je od těch skutečných, aspoň tedy v Japonsku, naprosto k nerozeznání. Za 50 či více let hodnota tohoto snímku možná ještě výrazně stoupne. Bude to totiž jedinečný snapshot jinak těžko zaznamenatelných reálií počátku 21. století. Ač nejde o syndrom specifický jen pro naši aktuální současnost, ale nadčasový aspekt, který tu byl a bude přítomen vždy, současná podoba internetu a televize je svým způsobem jedinečná. S časovým odstupem si z toho budoucí generace třeba něco i odnesou. Čtyři a půl zaokrouhleno nahoru s ohledem na mrazivou, ale přesto nepodbízející se, výstižnost. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Svojou formou, ak sa to tak da nazvat, zaujimavy film. Prostrednictvom twitteru a video-nahravok ludi, ich domnienok a prehlaseni sa najskor podsuvaju rozne desinterpretacie pravdy a az v zavere sa k tomu konecne vyjadria aj samotne ucastnicky dramatickej udalosti.. Dost ma ten styl unavoval a v urcitom smere to bol aj znacne naivny snimok. Pribeh dievcat v zavere bol naopak fajn. Slabsi priemer. Pacil sa mi ten rozkol vo vnimani zenskej krasy Miki Noriko a Sirono Miki. U mna bol totiz presne opacny, ako u tych japonskych postav "zblbnutych" z Noriko. :) ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Neskutečně přetažený záhadofilm, kdy už po cca 36 minutách to pro mě za mě mohlo klidně končit a já usnout. Sice ten příběh pokračoval dál, ale už mi to bylo tak jedno, že nepít kafe, tedy nedělat při filmu alespoň to zvedání hrnku, usnul bych. Myšlenka celku co by "To, co si myslíte, že víte, nemusí být pravda" sice není špatná, ale roztahaněji a nudněji zpracovaný film aby jeden pohledal. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Základním kamenem snímku se stala literární novela "Shiro Yuki Hime Satsujin Jiken" japonské novelistky Kanae Minato, kterou v roce 2012 vyprodukovalo knižní nakladatelství Shueisha Inc. (Conspi)

Reklama

Reklama