Židovská rodina Redlichových emigruje v roce 1938 do Keni. Válka v Evropě je na spadnutí a prozíravý Walter hodlá zachránit své nejbližší před jejími důsledky. Zatímco jeho žena Jette si jen těžko zvyká na zcela nový život na osamělé farmě, který není ani trochu romantický, malá Regina se do Afriky zamiluje. Spřátelí se s domorodým kuchařem Owuorem, naučí se jazyk zdejších obyvatel a postupně objevuje kouzlo černého kontinentu. Manželství rodičů však dostává stále větší trhliny a konec války, v níž zahynula většina jejich židovských příbuzných, je staví do absurdní situace. Podle logiky vítězů totiž patří k národu, který prohrál válku, neboť mají německé občanství. A Walter navíc touží po návratu domů, zatímco Regina i Jette chtějí zůstat... (oficiální text distributora)

SAINTS

Uspech a pritažlivost filmu nemeckej režiserky C.Link spočiva v zaujimavych tematickych prienikoch pribehu,nakruteneho podla autobiografickeho romanu Stefanie Zweig.Konfrontacia dvoch odlišnych kultur,prispôsobovanie sa jej odlišnej topografii je zintenzivnena rodinnou dramou,spolužitim dvoch odlišnych charakterov s rozdielnymi očakavaniami a predstavami o prinašani rozhodnuti.Perspektivu minulosti vnaša do filmu pohlad dorastajucej dcery Reginy.Velmi rychle sa vyrovnava s rozdielmi,stava sa partnerkou miestnych deti a ku kucharovi Owuorovi ju viaže silne emocialne puto.Väzbu na Afriku nenaburava ani prisna britska škola,kym spomienky na Nemecko miznu priamo umerne s vekom.Vojna však konči a rodina stoji pred dalšim zlomovym rozhodnutim.Zivočišnost Afriky a všetko,čo s nou suvisi,je napokon takym silnym magnetom,že napriek svojej spočiatočnej nechuti voči miestnym ludom Jettel vaha s navratom domov.Asi nenajdeme film o Afrike,ked by Europania neriešili svoje emocialne problemy.Sire priestanstvô ,dynamicka flora i fauna,domorode kultury a hlavne slnko ako by uvolnovali všetky potlačene pudy a emocie,formovane nespočetnymi konvenciami. ()

Dextwer

Nikde v Africe je film, který nám nabízí pohled do osudu jedné židovské rodiny v době temna nacistické říše, kdy jsou nuceni za pět minut dvanáct opustit svoji rodnou zem a vydat se do neznáma daleké Afriky v područí Britského impéria. Nádherná scenérie afrického kontinentu s pohledem na těžkosti doby, kterou prožívá jedna obyčejná rodina dělá z tohoto snímku kvalitní dílo k zamyšlení. Moje hodnocení: 90% ()

jopal

Moooc dlhe a take akesi "nedokoncene". Chybalo mi tam trosku viacej emocii, nejake "necakane" zvraty. Ale urcite lepsi priemer... ()

fooggyy7 odpad!

Předpokládám, že jedou budou filmy jenom o židech. A že získal Oscara? Přeci víme, kdo Oscary uděluje a jak je uděluje ()

PTuranyi

Skvelý príbeh židovskej rodiny utekajúcej z Nemecka pred fašistami, ktorej sa stane Keňa novým domovom. Nový domov prináša nové problémy a potreby už len naučiť sa nový jazyk ba dokonca dva. Každý z hrdinov tu má svoj vlastný príbeh, ktorý siaha od príbuzných v Nemecku až po domorodcov v Afrike. Nakoniec však musia byť všetky príbehy spojené ak majú byť stále rodina. ()

90125

Sága nemeckej židovskej rodiny utekajúcej pred náckami. Pekne natočené kino. Kamera je nádherná, lokácie ešte krajšie a aj herci sú super. Špecialne obe dievčatá, ktoré hrali malú Reginu sú ausgezeichnet. Filmu by prospelo viac dramatičnosti a menej pohodovej idylky. Konflikty sú len také na oko, aby sa nepovedalo. Veľa krát len opisne pojaté scény pripomínali skôr akýsi cestopis ako hraný film. Hoci nuda asi nikdy neprevládla, čakal som silnejší, emotívne vypätejší príbeh. Interakcia medzi hlavnými postavami tiež neponúkla toľko, koľko by mohla. Napríklad priateľstvo medzi dievčinou a černošským domorodcom mohlo byť omnoho viac rozvinuté. Ale po dopozeraní filmu som mal pocit pozitívnej energie, prevládal pozitívny pocit a to mám rád. 71 %. ()

Konvička

Nenápadný film, zato však o to větší překvapení. Láska, která přetrvá všechna klopýtnutí, nenávist a nerozhodnost. Přátelství, které přesáhne předsudky. A vyhnanství, které se změní v domov. ()

MJSK

Tenhle snimek mi nejak unikl...s je to skoda, protoze jsem o dost prichazel. Velky prekvapeni.. Obecne mam (a snad to tak i vetsinou plati), ze co vyrobi Nemci, stoji zaprd (krom aut, samozrejme :)). Ale Nikde v Africe byl tak vyjimecny. 5 hvezdicek nedam kvuli dlouuuhe stopazi, kdy jsem se pristihl, ze ockem pokukuju vsude mozne...vyborna Regine Zimmermann ()

Sejkorka

No, stáhnul jsem si kopii, kde nejsou titulky, když se mluví jinak, než německy, což je dabované. Angličtina v pohodě, ale "kenština" ? A dokoukal jsem to, sice párkrát popohnal, ale dokoukal.Tzn., že mne to zaujalo. Externí pohled na holocaust. Co prožívají ti, kteří včas utekli. Jak je berou představitelé vítězných mocností? A vůbec, proč nemaj rádi židy ? Protože zabili spasitele. Te´d ještě mrknu na verzi s komplet titulky. Tak třeba ještě * přidám .... ANO PŘIDÁM. Spousta věcí je jasnějších s tudíž dává smysl. ()

Der Film 4 a jeho zajímaví hosté

Der Film 4 a jeho zajímaví hosté

20.09.2009

Letošní ročník festivalu německy mluvených filmů Der Film 4, který se koná v pražských kinech Světozor a Aero ve dnech 1. - 7. 10. 2009 a brněnském kině Art ve dnech 8. - 11. 10. 2009, představí svým… (více)