S tváří anděla

• Velká Británie The Face of an Angel (více)

Hlavní postavou filmu je režisér Thomas Lang (Daniel Brühl), který dostane příležitost natočit film podle připravované knihy americké novinářky Simone Fordové (Kate Beckinsale). Ta se zabývá kontroverzním soudním procesem studentky obviněné z vraždy své spolubydlící. Simone a Thomas jedou do Itálie, aby se s případem blíže seznámili. Poté, co navštíví místo činu, začne Thomas pochybovat nejen o lidech kolem sebe, počínaje filmovými investory a lidmi od tisku, ale i sám o sobě a svých motivech. Zachrání ho až přátelství s Melanií (Cara Delevingne) mladou a bezelstnou britskou studentkou. Díky ní si začne uvědomovat, že nechce natočit film o násilí a vině, ale o lásce a nevinnosti. Chce místo toho natočit film, který bude oběť ctít a který se soustředí na lásku, život a štěstí, které jí byly odepřeny. (CinemArt)

giovanni3

Zvláštní film na motivy skutečné události (vražda studentky jménem Meredith Kercher), který mne na své shlédnutí nalákal názvem a účastí Kate Beckinsale. O té vraždě jsem nic nevěděl, tudíž jsme k filmu přistupoval tak, že nevím co mne čeká. Děj byl velmi zvláště strukturovaný, kdy občas se řeší samotná vražda, pak Thomasovi vztahy (ať již manželka, dcera, Simone), přátelství s Melanií, pak krásy Itálie, pak se cituje Dante. Prostě taková všehochuť, která je "všude a nikde". Děj táhnou exteriéry a bezstarostně hrající Cara Delevingne, která celý děj odlehčuje a prozařuje. Kate Beckinsale zde naopak na hlavní herečku nedostala příliš prostoru zahrát cokoliv navíc. Zaujala mne nádherná Genevieve Gaunt. Celkově průměrné 3z5. ()

sedm.1

Film dvou polovin. Zatímco ta první mě ale navnadila na skvělou a záživnou podívanou, tak zhruba v té polovině došlo k zásadnímu dějovému zvratu, který celý film pak poslal úplně jiným směrem a mě to neudělalo ani trochu radost. Začátek totiž působil jako napínavý thriller, kdy budeme s ústředním hrdinou postupně odhalovat, co se vlastně stalo v případu neobjasněné vraždy a doposud soudně se táhnoucím procesu. Hledání pravdy a postupného rozkrývaní tajemných událostí se ovšem změní ve chvíli, kdy soud vynese verdikt, ovšem místo toho, aby se film nadále zabýval tím, jak se to skutečně tenkrát odehrálo, tak jak jsem zmiňoval, tvůrci to v mžiku zazdili a začali se intenzivně zajímat o autorsko-milostně-rodinou krizi středního věku hlavního hrdiny, který si začal urovnávat priority, kdy ho navíc na onu správnou cestu přivedla mlaďoučká studentka, no prostě pro mě jen těžko pochopitelný dějový obrat, který mi ovšem zkazil zážitek z celého filmu a vážně netuším k čemu tato intelektuální změna měla přispět, ke zvýšení zábavnosti filmu to ale rozhodně nebylo. Co se jinak ještě obsazení týče, Daniel Brühl je určitě výrazný a kvalitní herec, divák si na něj ale prostě musí jen déle zvykat, a Kate Beckinsale je nehorázný kotě, zde ale působí bohužel jen jako dost vedlejší figurka. Takže co s tím? Dvě * mi přijdou málo, tři * zas moc, já se nicméně tentokrát přikloním bohužel k hodnocení tomu nižšímu, neboť musím zopakovat, takhle zbytečně zazdít tak dobře rozjetou zápletku, to mě vážně naštvalo a ve výsledku to pro mě ztratilo i jakoukoliv pointu, takže fakt jako ne. ()

aquiver

Nezávislý artový film, docela svižná režie vtáhne, atmosféra, dobrý casting, vyzdvihl bych i hudební stránku. Hlavní hrdina je režisér, cestuje do Itálie, kde má točit film o soudním procesu studentky obviněné z vraždy, leč díky přátelství s britskou studentkou začne uvažovat, že preferuje film o lásce a nevinnosti. I přes pár drobností se mi celek líbil, leč mainstreamový divák film spíš stejně nedocení. 70 % ()

kolemjdouc

Řádná šmodrchanina.Kdyby se vynechala hluchá místa příběh by byl o třetinu kratší.Scénář jako by s námětem přešlapoval kudy kam.jedna rovina byla smrt a druhá "andělství".Nepochopila jsem proč si Thomas musel dávat neustále"lajnu". Od Britů jsem očekávala více ačknosti,oni romantiku moc neumějí. ()

DannyBoy80

Hodně slabá záležitost. Z daného případu, který proběhl celým světem se dalo vytřískat mnohem více. Místo případu se soustředí na postavu jakéhosi průměrného režiséra, který je naprosto ztracen úplně ve všem. Film jde tak nějak od nikud nikam. ()

angloumene

Tak trochu netradiční drama, které pod rouškou pátrání po skutečném vrahovy mladé dívky poodhaluje duši samotného režiséra. Ten nám v průběhu filmu několikrát naznačí, kam se bude celý děj ubírat a tak divákovi trochu ulehčí nesnadné hledání toho, co se tím vším autoři vlastně snaží říct. Celkově se jedná o sice zajímavý, ale ne zrovna pevně uchopený námět pátrání po tom nejlepším pohledu na svět. ()

Prochy38

Těšil jsem se na K. Beckinsale, která teda nezklamala, ale hlavně jsem byl mile překvapen C. Delevingne. D. Brühl klasicky utáhne film a zde tomu nebylo jinak. Jen to na mě působilo celé tak nějak... no... slabě. Nevím, všichni mi byli fuk i jejich práce. zvláštní film. ()

ac3r

Koukal jsem na to kvůli Beckinsale a za ní také dávám tu jednu hvězdu. Jinak je to naprosto nudný zbytečný film o ničem s ještě horším koncem. ()

Ben Nevis

Jsem ten přízemní divák, který si pod filmem o vraždě představuje vyšetřování a dobrý konec ve formě zločince za katrem, ne hledání lásky s otevřeným koncem. Proto považuji tento film jako nudný, rozvleklý a zbytečný s nesympatickou hlavní postavou (drogový závislák, co se zalyká svou láskou k dceři bez toho, aniž pro pro ten vztah hnul prstem). ()

Biopler

O prípade Kercher & Knox som sa dopočul vďaka tomuto filmu za čo mu vďačím. Dá sa súhlasiť s tým, že je zbytočný, lebo prípad nie je ukončený a tak sledujeme len reportáž udalostí, ktoré sa mohli stať, no aj nemuseli. Snímok je však svižný a nechýbajú mu momenty prekvapenia či zaujímavý týpek Mastandrea v roli Eduarda. Taktiež príjemný Brühl či Beckinsale, ktorá má 40, ale vyzerá skvele. Stále veľká kočka. ()

dwbmb

Vím, že CinemArt neuvádí do našich kin úplně akční akční filmy, ale i přesto mě trailer přesvědčil, že film je jiný. Jiný, než potom ve skutečnosti byl. Ano, je to artový film, kde se sem tam zcela nesouvisle s dosud probíhajícím dějem ocitnete v lese s neznámou postavou, do toho někdo cituje Danteho a pak vás hodí zpátky do děje. Aniž by to dávalo jakýkoli smysl v ten moment nebo i kdykoli potom. Takový typ artu. Naštěstí tam takových úletů není mnoho, půlka z nich je vysvětlena konzumací koksu a na to celé se překvapivě i dalo koukat, film ubíhal svižně a bavil. ()

Shitonit

Fádní, poloprázdné. Nějak se to do mě netrefilo. Ani natolik, abych tomu dal pořádně do koulí. Tři hvězdičky za snahu. ()

Amonasr

Na filmu je sympatické, že ho sice rámuje skutečná mediálně propíraná vražda, ale není to přitom primárně o ní. Dokonce se otázka viny a neviny stává úplně vedlejší a do centra pozornosti se dostává osobní krize režiséra, spojená s jakýmsi jeho hodnotovým prozřením. Jeho občasné halucinace pod vlivem kokainu dodávají filmu místy až hororový nádech, který ale někdy přechází spíš až do karikatury, pravděpodobně ale neplánovaně. To bych filmu vytkl, naopak realistické ztvárnění metod bulvárních novinářů je jeho předností. Klade také otázku, zda se v honbě za senzacemi nedostávají na vedlejší kolej samy oběti zločinů a především památka na jejich tragicky zmařený život. ()

nula87

Zvláštní. Na jednu stranu se místy film boří stejně hluboko jako bulvární novináři, kteří to celé berou jenom jako zdroj obživy nějaká pravda je absolutně nezajímá. Na stranu druhou se film snaží dát celému případu jakousi morální nadstavbu, roubuje prostý kriminální příběh na kostru Danteho dramatu, a není to vůbec špatné. No, byl jsem z toho rozpolcen podobně jako hlavní hrdina po několika lajnách koksu. 60% ()

SAINTS

Filmu chyba dobre filmove jadro.K niečomu smeruje,vela naznači,ale aj tak tam nepride.Toči sa iba v kruhu,necha postavy bludit a aj tak nedorazia nikam ()

elanista1

Nudná novinárska dráma, v ktorej sú dôležité len dialógy, veľmi nudné dialógy. Súdny proces je o ničom, vzťahy a postavy sú tiež strašne nudné až som zaspával. Zaujímavé sú len snové pasáže, ktorých je dokopy 100 sekúnd a nehrajú žiadnu rolu v príbehu. Posledných 10 minút filmu je otrasných ako máločo, a celý film je jedna veľká zbytočnosť. Aj by som chcel niečo pochváliť, ale absolútne nie je čo. ()

vodkasesemte

Sorry, ale tady je od začátku jasný, kdo je vinen (tak jo) - Shes a dud. He looks boring - I could have had a scoop - A world exclusive instead I left Siena to go test drive the Maserati - Its important to look death into face if you want understand life - Now we no longer believeing in God - And so we have become obsessed with killings - Police here are the worst, corrupt, incompetent - She is inteligent, she has true understanding - No one likes me cause I write the truth, I tell the world how stupid they are - Its late - No time like the present, strike while the irons hot - Delivered back to your hotel safe and sound, as I promised - You may follow me, and I will guide you and lead you from here - Outgoing, confident, attractive - Quiter, calm, thoughtful - Both full of hope and excitement - Hi stranger, long time, no see - Puzzle without solution - Then I saw a serpent with six feet dart forth in front of a man - With middle feet it bound him around the paunch and with forward ones his arms it seized - Already the two heads had one become - Reptilien? To je reptilien? Takhle vypadá? Co tady dělá? 2014 - Melanie - Beauty and the Beast - Líbí se mi, jak si dávaj na uvítanou pusu, ale postupem času je to spíš otravný - I když s takovou kindičkou bych to při nedostatku sexuálního vyžití snad i překous - Art has to provide the answers to the questions that life asks - I know you dont agree with me, but you are wrong - La Vita Nuova. For moment he toys with the idea of loving someone else, but he will never love anyone like Beatrice. All those circles of hell in The Divine Comedy it is boring. Everyone getting punished for no reason? That is a book of love. Hopefully that will make you happy - It was exactly ninth hour of the day, when she gave me her sweet greeting - I was filled with such joy that I had to withdraw from the sight of others and return to the loneliness of my own - Elizabeth loves art, music, literature - She visit cathedrals, the galeries, the libraries - Siena is everything she hoped it would be - Back into the belly of the beast - Proč je to vždycky takovej retard, když mluví se svojí dcerou přes internet? - Toje debil, on je na ní závislej - Snowboarder. Young, hip and cool - To ne, ten film nemá konec! - Jděte se vycpat, ani se s tou šestnáctkou nevyspal! - Co doma to jeho dítě a manželka, promluví si s ní? - A co Kate a celej novinářskej kroužek? - Co se nám snažii říct? - Cara Delevingne ()

blondboss

Na tak skvelý námet je toto doslova "zvrzaný" snímok, ktorý svojou nudou prevyšoval viaceré filmové "klenoty". Nemôžem si pomôcť, ale strašne mi tu chýbala nejaká šťava, niečo, čo z toho filmu vytiahne aspoň nejakú emóciu. Väčšinu filmu som mal pocit, že hlavná postava rieši svoj vlastný problém namiesto toho, aby sa zameral na to, prečo tam vlastne prišiel. A ak to bol zámer tvorcov, tak potom je to dosť nepodarené. U mňa veľmi slabé. 30 % ()