Paříž Severu (festivalový název)

• Island

París of the North

Paris of the North

Komedie / Drama

Island / Francie / Dánsko, 2013, 98 min

Krásný Island, skoro samí chlapi, někteří sympatičtí, jiní protivní. Trochu smíchu, ale fakt jen trochu, ve srovnání s Kebabem (pardon, že se o něj pořád otírám, ale bude to asi pro mne synonymum filmové děsivosti) veledílo.(12.7.2014)

Svěží komedie/drama ze západních fjord na Islandu. Naprosto vás teleportuje do překrásných scenérií Islandu, do městečka, v kterém žije pět a půl člověka a přesto ho nechcete opustit a zpřetrhat rodinné a přátelské vazby.(9.7.2014)

Klidný film z prostředí malého městečka - vesnice na Islandu, kde se všichni vzájemně znají a většina obyvatel je i příbuzensky provázána. Samota a opuštěnost jednoho každého, kdo se ve filmu mihne je hmatatelná, až z ní mrazí. Žádné velké drama se sice neodehraje, přesto mne film pohltil a navodil ve mne dojem, že jsem v tom místě s tou hrstkou alkoholiků a opuštěných osůbek nejméně týden bydlela. Myslím, že ještě za pár let si syrovost prostředí za polárním kruhem vybavím. Také chváílím hudbu, o jejíž původu jsem se ale bohužel nikde nedočetla...(11.7.2014)

49.MFFKV(15.7.2014)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.1.2015)