Paříž Severu (festivalový název)

• Island

Paris of the North

Paris of the North

Komedie / Drama

Island / Dánsko / Francie, 2013, 95 min

Mladý učitel se snaží zvládnout alkoholismus, takže pravidelně běhá, trénuje jediného místního fotbalistu a dochází na schůzky anonymních alkoholiků. Návrat otce, do té doby majitele baru v Thajsku, mu ovšem nahází několik čerstvých klád pod nohy. Drama s prvky komedie není špatné, ale režisérův minulý film se mi líbil více.(15.7.2014)

49.MFFKV(15.7.2014)

Klasický islandský festivalový film - má pomalejší tempo a nechává diváka o postavách přemýšlet na základě jejich chování a interakce s ostatními. Hlavním hybatelem příběhu je přitom střet rozdílných povah otce alkoholika a syna, který abstinuje a zakopal se po rozchodu s přítelkyní a překonání problémů s pitím v malém nudném městečku. Sigurðssonův snímek je příjemný, jemně naladí na bluesovou notu severské nostalgie, ale pod kůži se na rozdíl od režisérova obdobně laděného debutu Doprava doleva, který ve soutěžil ve Varech v roce 2012, nedostane tak hluboko. Tři hvězdičky.(11.7.2014)

• kostej_

Lehká amoralitka (protiklad žánru moralitek) – záletnický otec přebere ženu svému synovi, a jako bonus získá i jeho dům, přičemž se všichni tváří, že je to vlastně v pořádku.(11.7.2014)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.1.2015)