poster

Den začíná

 • Francie

  Le Jour se lève

 • anglický

  Daybreak

Drama / Thriller / Krimi

Francie, 1939, 93 min

 • Matty
  ***

  Pomalé a bez života. Stejně jako protagonista, který vzpomíná na minulost nedávnou, i když je zřejmé, že jeho problém leží v minulosti mnohem dávnější. Gabin, na němž stojí až příliš velká část filmu, hraje existencialistického rozervance každou částí těla, ale z podání příběhu jsem nepociťoval tragičnost situace, v níž se octnul (neměřeno počtem ozbrojenců). Bohužel již uplynulo příliš mnoho dekád, abych za nápadité považoval alespoň použití flashbacků. 65% Zajímavé komentáře: Akana, Petrus1(2.7.2012)

 • ninon
  *****

  Carné a Gabin mě naprosto dostali. Jak jsem nikdy nechápala chvály pěné na adresu Jeana Gabina, tak teď už jen souhlasně přikyvuju. Tenhle film nemá slabé místo...atmosféra, obraz, herecké výkony, dialogy - inoubliable!(15.4.2009)

 • giblma
  *****

  Nějak díky televizi objevuju francouzský poetický realismus, Carné(ho?) s Gabinem, kterého si pasuju do pozice nového boha. Nějak mě nepřestává fascinovat civilnost herectví, ta nadčasovost. Obzvlášť když si uvědomím, že u nás v tu dobu laškoval na plátně Nový s Mandlovou.(17.4.2010)

 • Aky
  ****

  Podíváme-li se na rok vzniku, nezbývá, než smeknout. Scénář by snesl téměř bez zásahů dnešní remake a Gabin, který ve svých ranných rolích nebývá vždycky přesvědčivý, zde exceluje.(27.6.2010)

 • Snorlax
  ****

  Takový film dokáže uspět i po sedmdesáti letech. A přitom stačí tak málo, splnil Gabinův základní požadavek, má dobrý příběh. Ale že se z něj dala natočit ptákovina a obzvláště v době, kdy byl natáčen! Jenže Carné byl výborný režisér a obsadil i výborné herce. Gabin však strhává veškerou pozornost na sebe, jelikož kvalitou svého výkonu je minimálně o jeden level výš, než ostatní.(25.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace