Hrom do toho!

• Francie Le Tonnerre de Dieu (více)

Michele Mercièrová, čerstvě proslulá jako Angelika ve stejnojmenné začínající sérii historických romancí ... zde ovšem jako současná dívka, pracovnice horizontální profese, která nalezne útočiště u starého opilce a mrzouta – role psaná "na tělo" Jeanu Gabinovi na prahu šedesátky...  a s náležitým gustem vychutnaná. (NFA)

IvonaK

To už ve filmech taky párkrát bylo že někdo projeví zájem o vysloužilou prostitutku. Gabin měl výborné hlášky a ten konec ikdyž byl příliš rychlý a jednoduchý, tak byl vlastně v tomto případě úsměvný. Že prý: Klidně to tady rozmlatťe. 🤣 No a jak nastoupí miminko tak je naráz hodně radosti. 🥳 ()

huzgi

Obyčejný, velmi příjemný film se skvělým Gabinem. Film který si na nic nehraje a v tom je jeho síla. ()

subic

Může to dabing posrat? Může. Může to původní znění posrat? Může? Tak to je lepší? No obávám se, že tentokrát dabing, ale toho jsem se nedočkal. Jako oteklá kamenná tvář Gabina to vážně nenarovná. Jako Mercier tu s černou parukou vážně není k poznání od Angeliky. ()

mac000

Naprosto pohodový film. Soudobý divák vytrénovanými moderními komediálními dramaty čeká a čeká, kdy se něco zvrtne, kdy se dostaví dramatická zápletka a bude "bad ending". Ale ono nic. Film skončí stejně pohodově, jako začal (a vtáhnul diváka do děje za pár minut). Za to hvězdička navíc ! ()

brasek

Starý kocúr Jean Gabin si vezme domov prostitútku... a vlastne si to pozrite sami. Mňa to veľmi neohúrilo a príbeh ma nudil. Na komédiu v takomto šate musíte mať správnu krvnú skupinu. ()

ABC1

Po mnoha letech jsem viděla na obrazovce L. Palmer, kterou miluji od filmu Julie, ty jsou kouzelná! Jak již zde někdo poznamenal, film byl natočen v době,kdy to ještě uměli i Frantíci...Gabin jako vždy skvělý, taky měl napsané nejlepší repliky, M.Mercier pro mě nečekaně hodně dobrá a očekávaně nic extra R. Hossein. Výborná kamera a hudba... ()

LeChatNoire

Zařazení "komedie" je trochu zcestné, nicméně se jedná o krásný film z dob, kdy film byl ještě filmem, kdy se herečky vyznačovaly neobyčejnou krásou a kdy herci uměli ještě hrát. V Gabinovi nevidím žádného vesnického suchara ani burana, dokonale ztvárnil postavu skeptického, stárnoucího muže se smyslem pro pravdu a spravedlnost, který svoje úzkosti a smutek nad životem a světem zapíjí alkoholem. Brilantní dialogy, nádherná hudba, rozkošná Michèle Mercier, to vše činí z filmu opravdový film a já ho náležitě oceňuji. ()

pupidup

Žádná střelba, vraždy, efekty... stačí dočista obyčejný černobílý film..s úžasnými dialogy a pohlazenim na duši! ()

RadekV

Film jak má být. Výborné obsazení s hezkým příběhem. Stále jsem čekal nějakou ránu osudu, ta ale nepřišla. Pozitivní oddychovka pro milovníky Gabina. ()