Flash - Série 9

(série)
USA, 2023, 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Jesse L. Martin, Richard Harmon, Danielle Nicolet, Brandon McKnight, Stephanie Izsak, Kayla Compton (více)

Epizody(13)

CheeseFigure

Tak ako posledná séria Arrowa, tak aj posledná séria Flasha je lepšia ako tie predchádzajúce (i keď na prvé dve sa nechytá). Skladá sa z dvoch dlhších príbehov a štyroch výplní. Prvý príbeh sa zameriava na Red Deatha. Ten prichádza na scénu a pre svoje plány sa spája s inými zloduchmi. A pretože si seriálový Flash, na rozdiel od komiksového, nedokáže poradiť s tímom zloduchov, tak si musí postaviť vlastný tím. A nie...nebude v ňom ani Chester, ani Allegra, ani Cecile...nie, Flash sa spojí s Hotnessom, Goldfaceom a Pied Piperrom. A odhalí im svoju totožnosť! Pri Piperovi sa to dá akceptovať, pri Hotnessovi je to zvláštne, ale pri Goldfaceovi, čo je notorický gangster, to nechápem. Ale rozhodol som sa nad tým nepozastavovať a proste si užiť Flasha a jeho napravených zloduchov bojujúcich proti Red Death a jeho zloduchom. A čo sa týka samotného Red Deatha, tak prejdem do spoilerov. SPOILER: To, kto bude Red Deathom sa už dlhšie diskutovalo/vedelo. Je to proste alternatívna verzia Batwoman. A keďže Batwoman som prestal sledovať v štvrtine prvej série, tak mi toto odhalenie bolo celkom ukradnuté. Myslím si, že by tvorcovia spravili lepšie, keby pod maskou Red Deatha bol alternatívny Oliver Queen. Za prvé, Oliver má s Barrym hlbší vzťah ako Batwoman, takže by tento stret bol emocionálnejší. Za druhé, Green Arrow v rámci Arrowverse slúži ako taký ,,Batman“, preto by táto zmena nevadila. A za tretie, scény, v ktorých by Red Death mal byť hrozivý, tá herečka moc nedáva a pôsobí prinajlepšom úsmevne. KONIEC SPOILERu. Po Red Deathovi prichádzajú výplnkové epizódy. Prvé dve, The Good, the Bad and the Lucky a Wildest Dreams, ma vôbec nebavili. Nasledujúca Partners in Time obsahovala už niekoľkokrát (i v rámci tohto seriálu) spracovanú tému, ale bavila ma. A potom je tu diel It´s my party and I´ll die if I want to. Z týchto výplnkových dielov asi najlepší. Nielenže sa vracia jeden z najlepších Flashových zloduchov, ale i starý spojenec. Je to cool diel. A potom je tú finálny štvordielny príbeh. SPOILER: Nemám rád, že zdroje preberajú ľudskú podobu. Ale v prípade negatívneho zdroja rýchlosti mi to až tak nevadilo a nebojím sa povedať, že ako finálny záporák seriálu mi prišiel celkom cool. A potom je tu Cobalt Blue, teda vlastne Eddie Thawne, ktorý sa vrátil. A aj s ním som celkom spokojný. Som rád, že sa zrazu nezjavil a je zlý, ale videli sme tú jeho premenu v zloducha. Chápem jeho motiváciu (plus nátlak negatívneho zdroja) a prečo sa zachoval, ako sa zachoval. Plus je tu fan-servise v podobe návratu Reverse-Flasha, Zooma, Savitara a aj Godspeeda (i keď u neho som mierne na pochybách, že by práve jeho návrat fandovia chceli). Ale na to, že to boli hlavní záporáci predchádzajúcich sérií, tak išli ku dnu vážne rýchlo. A vlastne to platí aj o Eddiem. Chápem, že ho museli presvedčiť (k jeho charakteru to i sedelo, že nakoniec sa vráti na stranu dobra), ale príde mi, že to šlo jednoducho. KONIEC SPOILERu. Spomeniem aj postavy, i keď tu nemám veľmi čo, pretože od predchádzajúcich sérií sa moc nelíšia. Jediný, kto stojí za zmienku, je ,,staro-nová“ postava Khione, ktorú stvárnila Danielle Panabaker. Po smrti Frostovej zrejme scenáristi nevedeli, čo s postavou robiť. Úprimne mi Khione, alebo generátor náhodných schopností, svojím charakterom prišla celkom zlatá, i keď uznávam, že to, ako sa z nej stala živá deus ex-machina bolo celkom úsmevné (alebo trápne). Deviata séria Flasha je celkom fajn ukončenie. Išlo by možno spraviť aj lepšie, ale 100% aj horšie (stačí sa pozrieť na posledné dve série). () (méně) (více)

Flopik

Keď bola oznámená posledná skrátená séria po 9 rokoch vysielania, hovoril som si, že to bude určite dôstojné zakončenie, čo však prišlo som nečakal ani v mojich najhorších snoch. Prvých 5 častí a Red Death, no záporák fajn ale jeho predstaviteľka ? Totálny otras, a vďaka nej to vyznelo celé komicky.  To čo však prišlo potom, bolo ako keby si tvorcovia pichli niečo do žily a dohodli sa, že seriál o Flashovi nepotrebuje Flasha. Ako som už písal, jak je kurňa možné, že v niekoľkých častiach po sebe nebol Flash, alebo tam bol len Barry a to na pár minút ?! Grcal som. Potom ako blesk z čista jasna prišla časť, na ktorú sme všetci čakali. Návrat Olieho, ktorý sa podaril najviac ako mohol. Nasledovala vynikajúca emotívna časť a ja som si povedal: "fajn, teraz Flash napraví chyby a vráti sa k topke". Dostali sme ale opäť nedochutený guláš, kde viac priestoru mali všetci len nie Flash. Kde dejové linky boli na smiech a kde nefungovalo skutočne nič. Veril som vo finále... od prvej časti som sa tešil na návrat Zooma a Reversa, no to čo z nich spravili sa neodpúšťa. Priestor dostali 10 minút vo finále ( každý mal scénu tak na 2 minúty), kde boli porazení loosermi z TeamFlash a to bolo celé.  Namiesto toho mali radšej dostať priestor na pol série a poriadne Flashovi zatápať. Pýtam sa, to by som chcel tak veľa ?!  9 séria je skutočne katastrofa, a nebyť moje zaľúbenie od prvej série dávno končím. Veľká škoda. Každopádne ďakujem Grant za stvárnenie skvelého Flasha, snáď sa vidíme. ()

Shakers

9. séria - 55%. Už predošlé série boli dosť slabé oproti tým prvým a táto záverečná deviata séria ide bohužiaľ v šľapajach tých najslabších sérii. S odretými ušami tam vrazím aj tu tretiu hviezdičku, pretože sa mi páčili camea a  posledné diely, hlavné ten deviaty, kde sa vrátil náš obľúbený lukostrelec. Flash by si zaslúžil určite lepšiu rozlúčku, no som rád, že už je koniec, pretože už posledné štyri série za moc nestali. ()

david141474

No a máme tu konec jednoho solidního seriálu, pořád nemůžu uvěřit tomu, že je konec a že to pokračovat nebude. Ten seriál je hrozná droga, vysvětlím ve finální recenzi. Co se týče série, tak musím říct, že to je asi nejslabší, ale posledních 5 dílů, stojí opravdu za to. Finální 4 díly jsou božský a ten finální, ten poslední ten je skvělej, ale slzu jsem neuronil. Co se týče kvality, tak seriál už trochu pokulhává a některý díly jsou únavný až hanba. CGI vypadalo skvěle, u posledních 2 sérií to CGI jde nahoru a konečně je to koukatelný. Ten pohled na pěkný CGI jsem potřeboval už od 1. Série, ale dostal jsme ho až o 7. sérií později. Stále nemohu uvěřit tomu, že jsem tuto drogu dal do konce, ale trvalo mi to 3 měsíce, co už. Soundtrack byl solidní. Chtěl bych toho říct tolik, ale většina z toho by byla spoiler. U toho posledního dílu celé série jsem nemohl uvěřit, že se tam objevili nějaký známý postavy z předchozích sérií, ale stejně jsem to měl vyspoilerovaný. No já jsem s touto sérií svým způsobem spokojen, jen ta kvalita šla trochu dolů. No a Red Death, to je příšernost sama, ta herečka neumí absolutně hrát a při vážných scénách se chovala jak desetiletá rozmazlená holka, která musí mít co si zamane, jinak bude zle. No a co se týče druhého záporáka, kterým nebyl nikdo jiný než samotný Negative Speed Force, tak musím říct, že ten už byl mnohem zajímavější než v předchozí 8. sérii. 7/10 Stále nemohu uvěřit, že jsem to dotáhl až do konce. ()

M.i.k.e

nejrychlejší superhrdina se se zpožděním asi tak šesti sérií dobelhal do úplného konce a nutno uznat, že závěr byl plus mínus stejné utrpení jako posledních několik let. Když si zpětně vezmu, že z počátku mě Flash opravdu bavil a druhá řada byla velmi dobrá, tak je jeho vývoj dost smutný. Ve finále sice tvůrci přivedli zpátky skoro všechny (kromě Cisca), nejspíš aby potěšili oba zbylé fanoušky, ale nestačilo to a "velkolepé" finále by snad i na Nově zvládli lépe a zlepšení jako u bratrského Arrowa se nedostavilo...20% ()

• Herec Grant Gustin (Barry Allen) a herečka Candice Patton (Iris West-Allen) uvedli, že kdyby seriál neskončil devátou sérií, tak by se ani jeden z nich další sérii neupsal. (VojtechAllen)
  • Hlavní záporák této série Cobalt Blue se poprvé objevil v komiksu „Speed Force číslo 1“ v listopadu 1997, ovšem v té době se nejmenoval Eddie Thawne, ale Malcolm Thawne. Postava přímo Eddiho se poprvé objevila v pilotu tohoto seriálu. (JG9)