Fanfán Tulipán

• Itálie Fanfan la Tulipe (více)
TV spot

Kdepak je mladý bouřlivák Fanfán? Hledá ho celá vesnice v čele s otcem mladičké Marion: Jejich předtucha je správná, v jedné z kupek sena je určitě najdou. Marně se Fanfán snaží o útěk, rozezlený otec jej dostihne a trest by měl být na doživotí. Čeká ho cesta k oltáři s krásnou Marion. Ale přesto, že má tato mladá venkovská dívka všechno, co má mít, Fanfánovi se ještě nechce do venkovského chomoutu. Když mu krásná cikánka předpoví z ruky šlechtickou budoucnost, má hned o důvod víc, proč ze svatby utéct, byť k verbířům. Fanfán udělá všechno pro to, aby se věštba naplnila a on se oženil s královskou dcerou. (Česká televize)

Marek1991

Podľa mňa patrí tento film k najlepším komédiám za rok 1952, zároveň najlepším európskym filmom a tiež k najlepším svetovým filmom za ten rok. Možno by som mu za niektoré z týchto kategórií aj udelil cenu. Tieto vojenské filmy možno nie sú vždy najsprávnejšie, či najcitlivejšie podávané, no zgustnúť si takto na tých historických spôsoboch, mi nedá si nepozrieť. Je to veľmi vtipné, veľmi milé a rozumné. Ozajstný oddychový film, ktorý ma navyše pobavil. ()

Padme_Anakin

Fanfánovo dobrodružství znám už spoustu let, dnes večer jsem si dala opáčko a opět mě potěšilo.. Charismatický Gérard Philipe a krásná Gina Lollobrigida mají mé sympatie a vždycky pro ně budu mít slabost.. Jedná se totiž o veskrze příjemnou filmovou jízdu se spoustou skvělých vtípků.. (3x) ()

corpsy

Veľmi svižná - podobne ako sám Fanfán - oddychovka, pri ktorej staršie narodený opäť prežijú tie krásne filmové časy svojej mladosti, no a tí skoršie narodený zistia, že sa aj v minulosti točili skvelé filmy. ()

liquido26

Krásná zábavná černobílá komedie s nádhernou Ginou a smyslem pro humor, jaký by v amerických filmech té doby neměl nikdy cenu projít. ()

Krt.Ek

Dobrodružné? Pche, rošťácké! A rošťáky na rozdíl od dobrodruhů a hrdinů (jenž berou své poslání až příliš vážně) nelze nemilovat. Zvlášť když mají šarm Gérarda Philipa. Byla chyba tento film tak dlouho obcházet, ale víte, jak to je: lepší pozdě nežli později. A ve svém věku mohu stále snít, že povedu podobně krásný život! 80 % ()

kobejn

(Quote=Golfista) Francouzská dobrodružná klasika s nepřekonatelným Gerardem Philipem a nádhernou Ginou Lollobrigidou. Možná to bylo tím, že jsme byli zásobeni ze západu především francouzskou produkcí, ale na tyhle filmy jsou nejkrásnější vzpomínky :-) (Quote) Ano, nezbývá než souhlasit s těmito slovy, nicméně to není celá pravda, protože tadle dobrodružná klasika je především jedna velká ptákovina, sice jakože roztomilá, ale taky místy už dost sešlá a trochu nevtipná (ten závěr), samozřejmě to vše z dnešního pohledu... ale právě pro ty vzpomínky to nadšení chápu. ()

Orlau32

To je film, který nemá chybu. Romantický a uličnický GÉRAD PHILIPE je prostě nepřekonatelný ! A na svou dobu sex-symbol GINA LOLLOBRIGIDA - NO PROSTĚ PARÁDA ! A nádherný gag krále ke komořímu Lebellovi : "Sežeňte mi tu dívku ! Už se nemohu spolehnout ani na tu vaši NIČEMNOST !" ()

kaylin

Možná kdybych ten snímek viděl jako dítě, což si nepamatuji, měl bych k němu trochu jiný vztah a bavila by mě jeho akce - a musím uznat, že šermířské souboje jsou skvělé - a jeho humor, ale asi už jsem na to moc starým, nevím, ale tohle mě prostě nějak nenadchlo. Je to taková hezká zábava s fajn hrdinou a krásnou hrdinkou. ()

rt12

Fanfána jsem viděla jako malá holka a okamžitě jsem se zamilovala. Z malé holky jsem podstatně vyrostla, Gérad mě stále okouzluje svým šarmantním vzezřením. Samotný film je parádní dobrodružství. ()

topi

Co si tak vzpomínám, tak jsem Fanfána vždycky viděl v černobílé verzi. A myslím, že filmu slušela více. Barevné zpracování odkrývá pár chyb ve scénách a soubojích a ty barvy jsou stejně takové vyblité. Pokud bych si měl vybrat, dal bych přednost znovu černobílému hávu. Každopádně Fanfán Tulipán je francouzská klasika, ve které funguje dohromady humor jak s historickými událostmi, tak s dobrodružstvím. Gérard Phillip je sympaťák a Gina Lollobrigida jedna z nejkrásnějších žen filmové éry. Fanfánovo zvolání "vidím soutěsku a dva kopce" krásně komentuje její přednosti :). Kromě těchto půvabů je nejsilnější stránkou český dabing z šedesátého osmého roku, který francouzským hercům dává českou tvář. Petr Kostka, Libuše Švormová, František Hanus, Alena Vránová, Josef Větrovec, Otakar Brousek, Vladimír Šmeral, Zdeněk Dítě, Karel Vlček a další....geniální!! ()

FilmFan24

Pohled na údolí mezi kopečky, jakými oplývá Adeline "Lollobrigida" byl nejenom pro Fanfána "Philipa" nádherným pohledem...Romanticko dobrodružně historická podívaná tak, jak to kdysi dokázali natočit jedině Francouzi! Film, který oplývá vtipem a šarmem a který opravdu právem patří mezi nestárnoucí klasiku. ()

Skip

Klasika mezi francouzskými dobrodružnými filmy s jdinečným a nezapomenuelným Gérardem Philipem. Jistě že má ve filmografii lepší role, ale kdo by odolal jeho kouzlu v tomto místy tak krásně naivním filmu. A jako bonus krásná Gina Lollobrigida. ()

Aleee89

Tak jsem viděla tuto francouzskou klasiku přesně týden poté, co jsem viděla novou předělávku tohoto filmu. A musím už teda definitivně souhlasit s tím, že tomuhle se ten nový film ani nemůže rovnat! Nový film mi teď opravdu připadá jako taškařice, parodie a docela nevkusný film, poté, co jsem viděla originál. Tohle je naopak pěkné, úsměvné a prostě takové normální a přitom milé, hezké... Gina i Gérard byli skvělí a tuhle klasiku by si neměl nikdo nechat ujít, narozdíl od nové předělávky... ()

kajas

Francouzská klasika, jejíž titulní hrdina a jeho chování mě spíše otravovalo než bavilo. Zlepšilo se to až se závěrečnou záchrannou akcí Adélky. A nejednou jsem si při sledování vzpomněla na "S čerty nejsou žerty". ()

Frenegonda

Geniální komedie. Skoda ze Gerard zemrel tak mladý. Byl jsem dokonce na hrobu Gerarda Philipa.... vybral si krásny místo k věčnému odpočinku. ()