Fanfán Tulipán

• Itálie Fanfan la Tulipe (více)
TV spot

Kdepak je mladý bouřlivák Fanfán? Hledá ho celá vesnice v čele s otcem mladičké Marion: Jejich předtucha je správná, v jedné z kupek sena je určitě najdou. Marně se Fanfán snaží o útěk, rozezlený otec jej dostihne a trest by měl být na doživotí. Čeká ho cesta k oltáři s krásnou Marion. Ale přesto, že má tato mladá venkovská dívka všechno, co má mít, Fanfánovi se ještě nechce do venkovského chomoutu. Když mu krásná cikánka předpoví z ruky šlechtickou budoucnost, má hned o důvod víc, proč ze svatby utéct, byť k verbířům. Fanfán udělá všechno pro to, aby se věštba naplnila a on se oženil s královskou dcerou. (Česká televize)

JohnSmith

Parádní pohádka s výborným Philipem a nádhernou Lollobrigidou. Ikdyž je film starý 60 let, tak má pořád šťávu a je velice zábavný. ()

mandlova

Pro Fanfána Tulipána a Adélku mám jistou osobní slabost, kterou tu ventilovat nebudu, ale tento film i tak řadím ve svých oblíbených hodně vysoko. Gérard je prostě k sežrání (u pánů je to jistě zase Gina :-D shlédnutí remaku s Penelope a Vincentem se vyhýbám jak čert kříži, pro mě navždy zůstane Fanfán jen jeden... ()

Autogram

Nazval by som to, že je to starnúca klasika. Keby som si spomenul na svoje pocity, ako som to videl pred 20 alebo viac rokmi, a myslím že to bol ideologicky nezávadný film, teda išiel v TV, tak by to bolo možno o jednu hviezdu viac. Dnes je to len dobrodružný historický príbeh, kde neosloví okrem odvahy Fanfána a krásy Lollobrigidy skoro nič. ()

jatamansi

Naprostá a nejznámější klasika, barvité, výpravné, vtipné. Vždycky mne pobaví Philipova replika, když jej vedou biřici a pod ním v úvozu jde Lolobrigida, a on „vidí soutěsku a dva kopce“. Francouzské filmy se silně podílely na mém dospívání, nikde v té době nebyla moc erotika, natožpak sex. Takže díky i za fanfaróna Fanfána Tulipána. ()

Vercinix

Naivní, idealistický, horkokrevný, odvážný a drzý! Nejen, že jsem dostal dle Gérarda Philipa jméno, ale domnívám se, že jsem s ním dostal i kus jeho bláznivého srdce:) ()

Pecival

Slavná klasika s neodolatelně šarmantním Philipem. Akční druhá půle sice funguje díky svému stáří hůře než první, jemným humorem protknutá část, ale pořád je to velmi příjemné, pohodové pokoukání. ()

giovanni3

Povedený dobrodružný film, který se stal již takovou klasikou. Několikrát jsem jej za svůj život viděl a vždy se bavil. Vše je zde takové upřímné a sem tam i úsměvné. K tomu nádherná Gina Lollobrigida a solidní souboje. Slušná podívaná a 4z5. ()

ranp

Výborná klasika a dost možná nejznámější francouzský film všech dob. Tomuto filmu nemám co vytknout a dávám hodnocení *****. ()

klúčik

G.Philipe bol idol našich mám. Tento herec nenahral moc filmov, ale čo nahral sa stalo klasikou. Fanfán Tulipán je krásna rozprávka pre dospelých. Mužom sa určite páči aj prekrásna G.Lollobrigida. Musím spomenúť aj výborný český dabing. 80%. ()

Kuny27

Faškoidní a satirická romanticko- dobrodružná komedie s nádechem pohádky, to je velmi milé překvapení :) Opravdu dobré. ()

Zagros

Po nedávném setkání s Cartouchem jsem si vzpomněl i na podobný film - Fanfán Tulipán a hned si jej s chutí pustil. Opět na mě dýchla nostalgie, znovu jsem se ocitl ve Francii někdy v osmnáctém století a zase jsem prožíval ta akční dobrodružství sympatického hrdiny Fanfána zvaného Tulipán. Svobodomyslný, užívající si života, věčně usměvavý a neuznávající autority, takový je naivní snílek v podobě Gérarda Philipa. Je to hlavní postava jak má být. I přes jeho eskapády mu budete fandit a užívat si s ním jeho dobrodružství. V tomhle se hrdě vyrovná i Belmondovi, stejně jako se Gina Lollobrigida vyrovná Claudii Cardinalové. :-) Když se k tomu ještě přidá velitel Noël Roquevert a občas vtipný komentář vypravěče, je opětovně zaděláno na pěkné čtyři hvězdy. Mimochodem až teď jsem si všiml, jak se inspirovali tvůrci našeho filmu S čerty nejsou žerty. Ty uniformy, výcvik, podobné charaktery, podobné situace… vůbec bych jim to nevyčítal, možná i to je jeden z důvodů, proč se mi taky tak líbí. ()