Polárník (festivalový název)

Dokumentární

Slovensko, 2014, 57 min

Pavol Barabáš

Pavol Barabáš

Podané tak, že pokiaľ to človek neskúsi na vlastnej koži - neocení. Odporúčam aspoň skúsiť pri mínus 30 šľapať aspoň hoďku a potom si čo len "odpľuvnúť" :-)(14.12.2015)

• Popinodan

Skláním se nad výkony Petera Valušiaka. Je je to opravdu borec co dokázal. Tím to však končí,pro mě je to zatím nejslabší snímek pod režíjní taktovkou P.Barabáše. Je to nesouvislé,a nejhorší je komentář přímo Valušiaka,není mu vůbec rozumět což je opravdu moc velká škoda. Kdyby ho někdo nadaboval,určitě by to bylo o mnoho lepší. Oproti tomu neznámá Antarktida byla super pecka.(1.2.2015)

Pozrieť si Polárnika v premiére spolu s hneď vedľa sediacim Valušiakom, ktorý ako povedal, že tiež vidí film po prvý raz, bol super pocit. Lepšie to už mohlo len byť, keby v kine bolo -38, nech aj poriadne vymrznem:). Hory a Mesto_2014, nazdar(6.4.2014)

Poučný a pútavý film,ktorý ide do zákulisia polárnych expedícií.(21.11.2014)

Polárník je extrém z několika důvodů. V dokumentu lze vidět extrémní podmínky. Extrémní výkony. Extrémní nároky na technickou výbavu. Extrémní finanční náročnost expedic. A šlo by s výčtem pokračovat. Polárník zaujme svou syrovostí a je to naprostá špička ledovce. //Snow film fest//Frýdek-Místek//(21.11.2014)