Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Willy Kufalt

Komedií Woodyho Allena jsem už viděl celkem dost a také dost z nich se mi i líbilo, ale málokdy jsem se u něj doslova nahlas bavil tak, jako zde... a to jsem se toho kvůli názvu dříve bál, ale zase proč si jednou otevřeně nerozšířit obzory, že :o), navíc originální humornou cestou. Z dnešního pohledu už tohle dílko nemusí svou tematikou diváka tolik zaskočit, ale na svou dobu v USA muselo jít o odvážný undergroundový počin – což lze ostatně vidět i na formě, kdy jedna z povídek sestavená ze šotů zábavného pořadu je točena a zpracována experimentálním způsobem jako nekvalitní černobílý záznam, další povídka (ač v čistě americkém filmu) je celá namluvená v italštině. Za poněkud slabší bych označil prostřední (čtvrtou) povídku s bujarým transvestitou, ovšem zbytek je tak napráskán fórky, nápady, dialogy, celkovou tvůrčí originalitou i skvělými hereckými výkony, že po delší době mám z nějakého povídkového filmu dojem nebývalé vyváženosti. Vše má svůj pikantní půvab, ať už jde o vtipnou renesanční hříčku s parodií na Shakespeara nebo italskou variaci jakoby na Bonnie a Clyde, kteří na honosných místech zde neloupí, nepřepádavají, zato se vášnivě oddávají sexu. Čeká nás i nahlédnutí do jedné velmi kuriózní celonárodní televizní soutěže a poslední dvě povídky (přitom každá jinak) jsou vyloženě sci-fi komedií! Nejvíc se mi ale stejně líbil Gene Wilder se svou ovečkou, což je takový hořkosladce absurdní příběh, u něhož bych Allena jako autora snad ani netipoval. [90%] ()

Frajer42

Některé epizodky jsou výborné jiné nestojí ani za to hovno. Nejvíce se mi líbila poslední epizodka, kde si Woody Allen zahrál velmi milou spermii. Dále se mi líbil příběh o šíleném vědci. Totálně se mi hnusil ten nesmysl o afrodiziaku a orgasmu. Ovšem absolutně nějvětší sračka byla o tom pošahaným transvestitovi. Zbytek byl pouze tak trošku o ničem. Celkově se tedy moje hodnocení nevyšplhá do závratných výšin. Rozhodně se mě neptejte, jak jsem nakonec vykouzlil 2*, protože to zkrátka nevím. Asi na tom má nemalou zásluhu respekt, který vůči Woodymu chovám a poté samozřejmě ta poslední epizoda, který byla luxusní. Celkově však rozhodně převládá zklamání. ()

xxmartinxx

Šašek 2/5, nudné a nezajímavé. Ovce 4/5, převážně za jako vždy kouzelného Widera. Itálie 2/5, nic jakkoli objevného, jen je vidět, že Allen rád Felliniho - ale co z toho? Transka 3/5, úplně prázdné, ale docela sympatické. TV show 4/5, nápadité, možná nejvíc ve filmu. Horor 3/5 - jakmile člověk pochopí, že jde prostě o parodii/poctu hororu, nemá to čím dalším překvapit. 4/5 Velmi očividně nejtrademarkovější část, ale tak proč ne. ()

Shadwell

Woody – andílek – je díky svému limitujícímu vzhledu neustále stavěn před tři životní cesty – zahořknout, pokusit se o sebevědomou pózu na hranici přetvářky, nebo se vypořádávat se strastmi běžného života skrze satiru a humor. Woody zvolil přirozeně třetí cestu, tedy zlehčování vážného. Groteskní intelektuál Woody v tomto filmu naplno projevil fascinaci sexem, stejně jako jistou empatii vůči abnormálním touhám a lidem. Tedy vůči sobě samému. ()

Morien

Jsem překvapena, nakolik mi tento film přišel nevtipný až blbý. Uznávám, že si za to ale můžu sama, protože kvůli různým vědomostem jsem si vytvořila jistá očekávání. Například jsem trpěla dojmem, že šašek z úvodní povídky měl být vtipný a král je jenom blbec, že ho nechápe. No, o tom se tvůrcům nepovedlo mě přesvědčit. Povídky s ovcí a vousatou dámou mi zase přišly postavené tak, že člověk se má chlámat jen kvůli tomu šílenému nápadu a žádná větší práce pro vtipný efekt vynaložena nebyla. Šíleného vědce vcelku oceňuju, stejně jako závěrečnou povídku, ale to už je trapné říkat, protože to už tak nějak říká každý. ()

• Postavou dvorního šaška chtěl Woody Allen navázat na svou dráhu kabaretního komika. (Matty)
  • Když žena v povídce „Co se děje při ejakulaci“ řekne, že vystudovala New York University, jde o odkaz na samotného Woodyho Allena, který byl odtamtud vyhozen hned po prvním semestru. (OJan)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder