Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

castor

Z epizod poskládaný film, téma sexu je pro Allena dostatečně rozsáhlé, aby si na něm vyzkoušel několik „zásadních“ otázek. V prudérní Americe měl ovšem trable s distribucí, nebyl přijat zrovna ideálně, Allen tlačí příliš na pilu a žene vše opravdu do absurdit. Je velmi dobře, že se režisér necpe do všech epizod (ta s ovcí a všedností jednoho praktického lékaře bez něho je asi nejpovedenější). Zábavné, přesto to nedosahuje ani zdaleka kvalit Banánů nebo Lásky a smrt. ()

J*A*S*M

Vyloženě vtipný je jen první a poslední příběh, zbytek kolísá mezi trapností (často) a lehkým úsměvem (zřídka). Nemůžu říct, že by byl Woody Allen přímo moje krevní skupina, ale pár jeho filmů se mi docela dost líbilo, tohle je zklamání jak hrom. Zvlášť když vezmu v potaz, jak kultovní status EYAWtKAS má. ()

Astaroth12

Toto by som na Woodyho nepovedal. Je tu niekoľko poviedok, ale jedna vyzerala, ako keby ju natáčala Troma a nie uznávaný režisér i keď v jeho poňatí, i to malo štýl. Prvé dve poviedky o šašovi a ovci ma vobec neľapli, bol tam suchý humor a po dobu tých dvoch poviedok, som sa len raz pousmial, a to je na Woodyho slabota. Ale chvalabohu, to bola len príprava na oveľa lepšie príbehy. U problémoch s orgazmom u ženách sme sa len zahrievali, ale u otázke, sú transvestiti homosexuáli? Som sa neskutočne bavil, i keď je to riadna konina, ale od začiatku až do konca to bol bravúrny koncert Lou Jacobiho, práve na jeho humornej príhodičke, som sa bavil asi najviac. Ale i tak to bolo stále len na silné 3*. Lenže to by nebol Woody, aby si neprichystal na koniec nejaký tromf. Nebol to sexuálny zvrhlík, ale mega gigantické prso, ktoré vraždí strekom z bradavky. Tato scéna bola dokonalá ako i zaujímavým originálnym príbehom tak i priamočiarymi dialógmi, ktoré ma ohromovali svojou vtipnosťou a presnosťou. Len som nečakal, že po tak úžasnej a vtipnej scéne , príde sám Woody v podobe neurotickej spermie, ktorá má niekoľko zapamätania hodných dialógov a nielen on. Ako napr"ideme robiť detí" zakričí jedna spermia a Woody na to a čo keď je to homosexuálny styk?" A je dobojované. Tieto posledné dve poviedky, radím k tomu najlepšiemu, čo som zatial mal možnosť u Woodyho vidieť a kvôli nim, dávam filmu silné 4*, škoda tých prvých dvoch, ktoré ma vobec neoslovili. ()

Jara.Cimrman.jr

"Bacha, stojíš mi na bičíku." Spermie Woody je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav. Vidět a slyšet neurotickou a ještě k tomu nesebevědomou spermii před akcí je opravdový zážitek. Filmové předvedení mozkem řízené sexuální operace od chvíle seznámení až po útok spermií na vajíčko je prostě geniální. Ostatní povídky jsou víceméně koukatelné, ale pro mě to bylo vždy jen o čekání na spermii. ()

xxmartinxx

Šašek 2/5, nudné a nezajímavé. Ovce 4/5, převážně za jako vždy kouzelného Widera. Itálie 2/5, nic jakkoli objevného, jen je vidět, že Allen rád Felliniho - ale co z toho? Transka 3/5, úplně prázdné, ale docela sympatické. TV show 4/5, nápadité, možná nejvíc ve filmu. Horor 3/5 - jakmile člověk pochopí, že jde prostě o parodii/poctu hororu, nemá to čím dalším překvapit. 4/5 Velmi očividně nejtrademarkovější část, ale tak proč ne. ()

• Pro třetí epizodu filmu se Woody Allen s Louise Lasserovou naučili italskou výslovnost. (Matty)
  • Natáčení scény s obřím ňadrem mohlo probíhat pouze časně ráno, protože později se zvedal vítr, který trhal tenkou tkaninu, ze které bylo ňadro vytvořeno. Natáčelo se ze 16 různých úhlů, aby nebylo vidět švy. (Witta)
  • Obří ňadro, které se objevilo v jedné ze scén, bylo zevnitř ovládáno mužem, kterému byly udíleny pokyny vysílačkou. (Witta)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder