Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

gudaulin

Tenhle snímek nedosahuje hloubky takových filmů, jako je Mannhattan nebo Annie Hallová, ani není komediálně tak vybroušený jako Láska a smrt, ale právě díky němu mohl Allen natočit všechny výše uvedené filmy. Je o poznání lepší než jeho předchozí filmy a i když není tak konzistentní a objevují se v něm slabší momenty, jak už to u povídkových filmů bývá, ta silnější místa to bohatě vyvažují. I na poměry sexuální revoluce ve Spojených státech to bylo téma a zpracování, které diváky i kritiky v době svého vzniku hodně šokovaly. Je nutné si uvědomit, že filmový průmysl v USA reaguje obvykle na dění ve společnosti s velkým zpožděním. Osobně mám velice rád moment s oddílem malých nadržených skautíků chystajících se zprznit nebohou dívku nebo závěrečnou povídku s Allenem coby spermií, kde je lidské tělo ztvárněné jako fabrika a mozek jako velín s manažery, kteří např. vydávají příkazy hledat výmluvy v případě selhání při sexuálním aktu. Celkový dojem: 85 %. ()

FlyBoy

Prológ: Rôzne sexuálne otázky v podaní poviedkovej fantázie vynaliezavého rozprávača, ktorý nepozná (alebo nechce) poznať zábrany akéhokoľvek druhu. 7 pekelne dobrých príhod v "xy" prevedeniach z ktorých nevyzdvihujem a nezatracujem ani jednu. Považovať tieto kapitoly za súdržnú jednotku je k ničomu, pretože každá zaberá inak, v inej intenzite, ale s tým istým zámerom. 1/ Funguje afrodiziakum? => Šašo a jeho príliš inteligentné vtipy venované kráľovi striedajú pokus dostať kráľovnú do postele všemožnými prostriedkami. Hovorené slovo má svoju váhu a je to aj vidieť (počuť). 2/ Čo je to sodómia? => Toto je úkaz, ktorý sa len tak nevidí. Mňa osobne doslova roztrhal. Mr. Milos from Arménia je PASTVEC (jeho brat predáva kvalitné koberce) a prichádza k obvodnému doktorovi riešiť upadajúcu lásku so svojou OVCOU. Vývoj prekvapí a začnú sa diať veci, to Vám teda poviem:) Suché, ale predsa výborné. 3/ Prečo majú niektoré ženy problémy s orgazmom? => Italský dialekt snobského bossa, obava z frigidity a súlož na verejných priestranstvách. A nepozeraj to... 4/ Sú transvestiti homosexuáli? => Priateľské posedenie u priateľov ruší krádež kabelky nesmelej "dámy". Radosť dotyčného s patričnej úchylky veľmi pobaví. 5/ Čo to je keď sa povie, sexuálny zvrhlík? => Show "What is your perversion?" a jej porota háda, odhaľuje netradičné praktiky v živote náhodných ľudí. Víťazí rabín a jeho fetiš. 6/ Sú výsledky v oblasti sexu presné? => Ola la la, poučná exkurzia po laboratóriu doktora, ktorý to "všetkým ukáže", absurdné pokusy, gigantické, útočné prso. Nemám slov. 7/ Čo sa deje pri ejakulácii? => Luxusný pohľad na detašované pracovisko orientované na sexuálny styk. Trávenie, činnosť srdca, svedomie, erekcia všetko pod kontrolou licencovaných pracovníkov. Do toho ešte Allen ako spermia a mám dosť...Epilóg: Tých zajacov je tam koľko? ()

Pohrobek

Na blbou otázku - blbá odpověď. Tímto heslem se nejspíš řídil Woody Allen, když se rozhodl názorně vyučovat sexuální výchovu. Nepříliš vyrovnané, s občas poněkud vrzající pointou, ale stále hodně inteligentní a vtipné. První - hamletovská - povídka není příliš promyšlená, je ale nacpaná kupou výborného slovního humoru (Tomu říkám si zapíchat.) Zato sodomie je scénáristicky naprosto dokonalá a asi i nejujetější. Romantický příběh o zlomeném srdci a zhrzené lásce, až lascivně si pohrávající s poněkud tabuizovaným tématem. Ženský orgasmus je šit příliš horkou jehlou a poučení se rozhodně nedočkáme - nejzajímavější je nejspíš Woody jako mafián a jeho italština. Černobílá perverznost je hodně vtipná, spoutaný rabín [chaim] a jeho manželka pojídací vepřově je ale na mě trochu silné kafe. Transvestitská povídka mnoho smyslu taktéž nedává, ale dost šlape. Šílený sexuolog nabízí hromadu inteligentního vtipu - dvacet zavřených skautů a měření tepu po znásilnění. Závěrečná ejakulace je provedena velmi dobře, ale Burt tu je skutečně jen na ozdobu. ()

nascendi

Ani po desiatke filmov Woodyho Allena som sa nestal fanúšikom jeho tvorby a dokonca ani jej priaznivcom. Časť priateľov mi to síce vyčíta, ale nemôžem a ani nechcem inak. Film so sľubným názvom však ostal trčať niekde na pol ceste, k čomu prispela aj jeho poviedková forma s rozkolísanou úrovňou jednotlivých častí. Tých niekoľko pousmiatí počas filmu ma nepresvedčilo o tom, že išlo o komédiu a niekoľko vtipných nápadov možno vyvolalo rozruch v dobe svojho vzniku. Takže ľutujem. ()

veru_needy

Tak tohle mě fakt pobavilo. Povídkový film skládající se ze sedmi historek (jak fungují afrodiziaka, co je to sodomie, proč mají některé ženy potíže s orgasmem, zda jsou transvestité homosexuální, atd.), přičemž mi asi každý dá za pravdu, že ta nejpovedenější je právě ta poslední; 'co se děje při ejakulaci', kdy Woody Allen jako spermie pochybuje o svém poslání. Nehledejte zde žádné tajné poselství nebo něco, co by vás mohlo poučit. Jen odpočívat a inteligentě se bavit. Celé, včetně názvu, je to pojaté jen jako parodie a má to za úkol nás rozesmát. - "Look, it looks angry. The nipple's getting erect." ()

• Pro třetí epizodu filmu se Woody Allen s Louise Lasserovou naučili italskou výslovnost. (Matty)
  • Když žena v povídce „Co se děje při ejakulaci“ řekne, že vystudovala New York University, jde o odkaz na samotného Woodyho Allena, který byl odtamtud vyhozen hned po prvním semestru. (OJan)
  • Postava Allena v povídce "Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?" se jmenuje Victor Shakapopulis, tedy stejně jako jeho postava v komedii Co je nového, kotě? (1965). (Matty)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder