Něco se musí zlomit

(festivalový název)
  • Švédsko Nånting måste gå sönder (více)

Sebastian je androgynní dvacetiletý chlapec, snažící se v nehostinném prostředí současného Stockholmu najít lásku, nebo alespoň její iluzi, kterou si vytváří náhodnými známostmi na jednu noc. Sexuální dobrodružství ho často vhání do nebezpečných situací. Z jedné z nich ho vysvobodí Andreas, strážný anděl v koženém křiváku, v němž Sebastian spatří svou životní lásku, jíž se nemíní jen tak snadno vzdát. Od tohoto okamžiku se roztáčí kolotoč lásky, nenávisti a osudové přitažlivosti a začíná i téměř detektivní pátrání po vlastní sexuální a genderové identitě. Andreas je přesvědčen, že není gay, ale nedokáže se od Sebastiana odpoutat, a čím více se o to snaží, tím více Sebastian utíká ke svému ženskému alter egu jménem Ellie. Něžný a zároveň syrový příběh o lásce, sebepřijetí a vášni strhujícím způsobem kombinuje realismus dokumentárního přístupu se stylizací obrazů připomínající plátna barokních mistrů. (MFF Karlovy Vary)

bllm

Filmy o mladých transsexuálech mi přijdou všechny trochu na jedno brdo, takže je moc nevyhledávám. Ale tenhle mi přijde určitě nejlepší, co jsem viděla. Hlavně nijak zbytečně nežvaní, neřeší, neanalyzuje. A to ani hlavní postava Sebastiana ani jeho okolí. Prostě se jen odvíjí příběh. I tak není o emotivní scény nouze, i když ty má na svědomí spíše postava Andrease. I když Saga Becker zvládá svou roli dobře, nevím jestli Sebastiana neměl hrát přece jen kluk. ()

Luciee113

Tento film byl jedinečný. Nahlédnout do světa o kterém nevím vůbec nic. Díky tomuto filmu se mi to podařilo a díky za něj. Musí to být sakra těžký, když máte osobnost a myšlenky jednoho pohlaví a tělo zase druhého pohlaví. Hustý. Akorát jsem nějak nepochopila tam tu jednu holohlavou postavu.... Naco a proč tam vlastně byla... Tím pádem jsem se vlastně v tom filmu ztratila a až dokonce jsem to nechápala... Ale beru to na sebe, film byl báječný a dostává ode mne za 5 ;) ()

jendamaty

prudérní nejsem, otevřenost filmu mi nevadila, co mi ale vadilo je absence nějakého kloudného scénáře, příběhu nebo aspoň atmosféry, ač relativně krátké, byla to pro mě nuda k nepřečkání. líbily se mi jen technicky dokonalé zpomalené (polostatické) záběry ()

Ozy_man_dias

"Ale já nejsem gay" Příběh o lásce, hledaní sebe sama a o tom, jak to spolu souvisí. Lidé během projekce na MFF KV odcházeli, asi se jim to zdálo příliš explicitní - četli ale popisek? Určitá dávka otevřenosti a nsfw materiálu se dala předpokládat. Účelem filmu patrně nebylo odvyprávět homosexuální love story, ale přiblížit život a myšlenky někoho, kdo si není jistý vlastní sexualitou. Tohle se děje - tak neodvracejme pohoršeně tvář jenom proto, že nás se to netýká. ()