Fotky zítřka

• USA Time Lapse

Tři kamarádi objeví stroj času, který pořizuje fotografie ze čtyřiadvacet hodin vzdálené budoucnosti. Začnou ho využívat k tomu, aby vyhrávali v dostihových sázkách. Všechno jde hladce, dokud nezačne být jeden chamtivější než druhý... Tři kamarádi kolem dvacítky najdou v domě zmizelého souseda obrovský fotoaparát. Na pořízených snímcích jsou zachyceni v situacích, které nepoznávají. Přijdou na to, že se jim události na fotkách přihodí až za čtyřiadvacet hodin. A tak je napadne, že by tenhle úžasný vynález mohli využít pro vlastní účely. Začnou v dostizích sázet na vítězné koně, jejichž jména se objeví na obrázcích z budoucnosti. Bookmakerovi ale začne brzy připadat série jejich výher podezřelá a trojice přátel bude muset použít přístroj k tomu, aby si zachránila život. (Cinemax)

mata77

Nápad je dobrý, natočený celkom slušne, ale príbeh je aj napriek už kratšej stopáži natiahnutý a s tým pomalým tempom sa topí v nezáživných scénach. Viem si ho predstaviť ako poviedku v rámci cyklu niekoľkých mysterióznych príbehov. ()

wick

Vcelku originální sci-fi...o záhadném zmizení staříka odnaproti a tajemného fotoaparátu, která umí navodit správné napětí, přitom zápletka se odehrává jen ve svou místnostech. Ke konci se už v příběhu začali ztrácet i sami tvůrci, ale i tak palec nahoru za dobrý nízkorozpočtový kousek. ()

stanyko

Vyrazne podhodnoteny film najskor jednoduchsimi divakmi, kt. nie su schopni pozerat film bez 120 minut bezduchych pocitacovych animacii. Namet, dej a brilantne spracovanie bez logickych chyb, kt. som inac povodne ocakaval.. Rovnako nesuhlasim s tvrdenim, ze zaver bol "preplacany". Ono netreba pozerat taketo filmy zhuleny a staci len trochu porozmyslat, vsetko malo svoju logiku... ()

alica009

napriek očakavanej "béčkovosti" az "céčkovosti" film vcelku prekvapil. napad s fotkami buducnosti ozaj originalny. vyvoj postav, vztahy - slusne. motivacia postav troska poskripkava, tiez sem-tam herecke vykony, ale da sa. najviac mi asi vadili nelogickosti z hladiska casovych paradoxov, ale da sa cez to preniest do tej miery, ze si clovek film vychutna. bolo zaujimave vidiet taky originalny napad na zapletku v tak komornom prostredi. ()

SpicyNugget

Tři mlaďoši najdou u souseda obří polaroid, který sám v určitou hodinu vyfotí fotku. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby ty fotky nebyly z budoucnosti... Dalo se na to koukat, mou pozornost film udržel, i když se to vleklo. Konec byl skvělý (a jak koukám, asi jsem v menšině, když jsem ho pochopila), fotky jsou pořád dělané z budoucnosti (z večera) do minulosti (ráno toho dne) a fotky měly schopnost se měnit. Finále se mi líbilo, bylo nepředvídatelné. Hudba mě děsila ješte víc než celý koncept filmu, ta byla povedená. Není to nic světoborného, ale koukat se na to dalo. ()

sevastak

Príejmné prekvapenie, som rád, že každý rok sa nájde nejaké nenápadné scifi, ktoré spraví svieži prievan do žánru (minulý rok to bol film Coherence). Hlavne hranie s časom mám veľmi rád a tu je to perfektne využité. Aj keď sa celý dej odohráva v 3 miesnostiach, sadlo to perfektne do filmu a nenudilo ma to. Nakoniec som čakal, že koniec vyústi do mnou očakávaného konca, ale pointa ma prekvapila. Jedine čo trocha vytknúť sú logické chyby, ale pri takýchto filmoch je to bežnejšie. ()

oceanic6

Krásny príklad toho, že na podarené a inteligentné sci-fi nie je potrebný miliónový rozpočet, najmodernejšie efekty a ani hviezdne herecké obsadenie. Úplne vám postačí premyslený scenár, traja no-name herci a jeden dom. Super! ()

Jindra_S

Komorní příběh jen s několika herci, takové poctivé scifi s časem. Rozhodně daleko od všech současných velkofilmů - je to pomalé a změny jsou v proměně chování jednotlivých herců. Pokud přistoupíte na základní postulát - vše se musí stát jak je na fotce, pak je to velmi příjemně vyprávěný příbeh. ()

Flekster

Tento film sa mi veľmi páčil, na prvý pohľad je to taká nízkorozpočtovka, ale veľmi dobrý bol nápad s fotoaparátom. Miestami príbeh trocha stagnuje ale ja som bol v napätí až do konca lebo som netušil čo sa stane a takéto filmy mám rád. ()

mykey77

Mne sa to celkom pacilo. Pocas celeho filmu mierne napatie a nemal som nutkanie vypnut a pustit si nieco ine. V podstate nejde o cestovanie casom, skor o nahliadanie do blizkej buducnosti. Napad je to dobry, herci celkom fajn. Zaujimavy zaver. ()

rybinin

Docela se divím, že to tady má celkem nízké hodnocení. Podle mě je to poutavý film, udržel mou pozornost, bavil mě až do pěkné pointy, situace jsou zajímavé, jsou dobře dávkovány vztahy, touha po penězích a další věci. Jo, jsou tam klišé - někdo se prostě musí zbláznit a stát se sviní, někomu musí jebnout... ale kdo ví, kdo ví, jestli bychom se nechovali velmi podobně, kdybchom se do této situace dostali. Je velice známo, že někdy stačí málo na to, aby se z dvou slušných lidí stali svině. ()

Stevewalker odpad!

O stroji času už se toho natočilo hodně, kromě Návratu do budoucnosti však nikdo nedokázal natočit solidní a smysluplný film o cestování časem, tenhle je jenom další z marných pokusů. ()