Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

linger odpad!

Cistokrvny odpad. 56 percent, to ako fakt? Keby sa povodnu myslienku podarilo realizovat na aspon priemernej urovni, mali by sme tu nepochybne zaujimavy pocin (socialisticka zombie vyvrazdovacka - ved preco nie. Badam inspiraciu v Dead Snow?). Za prve sa nepodaril ten socializmus. "Realie" ako pionierska rovnosata so suknou typu sexshop posobili lacno a nie autenticky. Neuskodilo by sa trocha zamysliet, nez film naladim do urcitej historickej ery (obleciem si togu, pojdem tocit do Kolosea, a hned mam film zo starovekeho Rima?) Hrozny zvuk, dialogy, vyslovnost, herecke vykony. Rozhodne viem ocenit zabavny "zly film", ale toto je daleko za urazkou vkusu divaka. Na Zlo sa stale ziaden slovensky horor nechyta. ()

sudruh sustruh

V kategórii béčkových filmov päť hviezdičková záležitosť, najmä ak si uvedomíte, za akých podmienok film vznikol (praktický žiadny rozpočet, natáčanie trvalo 6 rokov partiou nadšencov). Hlášky ma pobavili, film mal spád a tempo. Ja som bol spokojný, pri všetkých tých vážnych a negatívnych filmoch, ktoré na Slovensku prevažne vznikajú, som sa po dlhej dobe pri slovenskom filme dobre zasmial. SZM je dielko, ktoré si zaslúži pozornosť. ()

tuberatanka

Poctivé béčko, ktoré sa na nič nehrá - tá pokleslá sebairónia, nadhľad a ničím nemaskovaný amatérsky (ale v rámci toho remeselne poctivý) prístup tu totálne fungujú. Ani stopa po typickej kŕčovitosti slovenského hraného filmu - výkony nehercov sú občas kostrbaté, čo ale často vedome využívajú ku komickému efektu (esenbáci v aute: "do piči, strieľajú po nás guľometom!"), a žiaden afekt tu nehľadajte - prirodzene tu znejú dokonca i nadávky či použitie slangu alebo prízvuku (čo sa v slovenskom filme nedeje tak často). Film má spád od začiatku do konca, prázdnych momentov tam nie je až tak veľa, zombíkovské scény sú poctivo nechutné (aj keď mohli byť ešte viac a mohlo ich byť ešte viac), k slovu prídu guľomety, samopaly, sekery, nože, či reťazová píla sovietskej výroby, vnútorností trochu málo, zato krvi dostatok. A nechápem, odkiaľ tvorcovia pozhŕňali toľko autentických dobových rekvizít... Chcelo by sa možno napísať, že svojim okato uletene kostrbatým scenárom film občas pôsobí až priblblo nereálne, ale ono to aj vďaka celej tej ničím nemaskovanej trashovosti naopak v kontexte slovenského filmu nakoniec pôsobí až nečakane duchaplne... A hlavne, po filmoch ktoré sa často rozpačito snažia vyrovnávať sa s dobou socializmu, táto nekompromisná paródia je presne to čo tu chýbalo. "Neboj sa, to je iba Lenin". Nabudúce trochu kratšie a trochu ešte viac odvážnejšie, ináč krása. ()

AmunRa

Nestává se často, aby se amatérský projekt skutečně přiblížil profesionálnímu zpracování. Technicky to pochopitelně prvotřídní není (slabší kvalita zvuku a mizerné triky s vrtulníkem), ale techniku přebíjí kvalitní scénář a kupodivu dobré herecké výkony. Pobaví především metody likvidace zombíků, postupně se zmenšující svazácké uniformy hlavních hrdinek, V. I. Lenin a praštěný SPECNAZ školník. Film se nebere vážně a je prošpikovaný množstvím vtípků, za které je možno odpustit i nedokonale realistický socialismus. Kdo má rád klasické zombie řežby, tak dostal nový povinný kousek do DVD knihovny. P.S.: Kde je, sakra, scéna se srpem z plakátu? ()

terordemon

Málo kedy zažijete takú atmosféru v kine akú som mal tú česť zažiť pri projekcii tohto filmového skvostu. Celé kino sa v od začiatku do konca bavilo a rehotalo. Tak veľmi to bolo zábavné. Ľudia tam zostali až do konca záverečných tituliek lebo ešte aj tie boli srandovné. Na konci všetci ľudia tlieskali. Nikdy som si nemyslel že sa pri slovenskom filme budem tak baviť. Najlepší slovenský film od rozdelenia Československa. Film, ktorý je vztýčeným prostredníkom celému slovenskému filmovému priemyslu. Film, ktorý natočili amatéri s absolútne minimálnym rozpočtom a predsa sa im podarilo prekonať všetkých profesionálnych slovenských filmárov, ktorý nedokázali za celú históriu slovenského filmu priniesť nič zaujímavé, nápadité a nové. Film, ktorý totálne natrhol riť všetkým tým pseudo umeleckým sračkám a debilným seriálom o ničom, ktoré sa na Slovensku točia. A pritom to má aj kopu chýb, ktoré pramenia však len z malého rozpočtu a nehercov. Má to však toľko svetlých a nečakaných nápadov a hlášok, že to vôbec nevadí. Niektoré sú absolútne geniálne a budem na ne spomínať ešte dlho. Tvorcovia si svoje medzery uvedomujú a snažia sa z nich ťažiť. Na nič sa to nehrá a je to poctivý akčný zombie masaker ako má byť. Dokonca v originálnom prostredí. Veď v ktorom inom zombie filme bola stredná škola z čias slovenského socialistického štátu? Nikde. Pretože žiadny iný netočili Slováci. Takže vo Vás ešte aj rozdúcha nostalgiu na Vaše staré školské časy. Po technickej stránke tiež veľmi obstojné. Parádne masky a skvelo natočená akcia. Na niektorých detailoch sa dalo síce popracovať, ale s takým malým rozpočtom sa to dá odpustiť. A uvidíme dokonca aj CGI efekty! Ďakujem za fantastický filmový zážitok, pri ktorom som sa som sa super bavil. ... 86% ()

BaseDallas

Ej, dobre, dobre, môžem ja takéto trash výtvory! Nutná amatérčina v tomto prípade hrala do plusu, vôbec nijak nevadila, lebo tak to tvorcovia aj poňali. Babenky v SZM uniformách, s krátkymi sukničkami, viac než dostatočne kontrujú japonským školáčkam, potoky krvi, super masky a školník-cvok, bývalý Spec Naz, zaručuje skvelú zábavu. Niektoré scény boli vyslovene vynikajúce, objavil sa tam dokonca vrtulník a stíhačky. Jedine, čo by som vytkol, je nie až taká presne vykreslená socialistická doba. Nie všetko oblečenie, správanie sa, slovník, prefarbené vlasy u školopovinných dievčat a dlhšie vlasy u chalanov, by boli v 85tom tolerované, sôr naopak. Na druhej strane chápem, že takto sa dá osloviť terajšie publikum, dôchodcovia na Zombie Mord do kina isto nepôjdu. Najväčší prešľap nastal v závere, kde sa objavili stíhačky Su-27, ktoré sme nikdy vo výzbroji nemali. Pri tomto filme sú ale tieto detajly naozaj zanedbatelné, no to je presne to, čo ma delí od hodnotenia na 5 hviezd. Inak som nadšený, že niečo také vzniklo v našich končinách. ()

J.J.1972 odpad!

Cele horsie ako zle...odpadnuty odpad najodpadavajucejsich odpadov...tvorcom a fanusikom tohto odpadu odporucam pobyt v miestnosti bez kluciek a cim skor zacat uzivat ucinne a riaaadne sillne LIEKY... okrem toho milion chyb - napr. slovnik (haluz, kokso), vobec nezodpovedajuce rovnosaty a kravaty SZM, sialene zle "herecke" dialogy podradnejsie ako v najslabsich scenkach natacania kradnutia triednej knihy...nehovoriac o tom, ze cely zaner typu "horor" je sam o sebe ODPAD - preto moje hodnotenie nemoze byt vyssie ako minus 1000% (a mozno este menej)... a "Rozpočet €19,200!?...co v tom tolko pre boha stalo tolko penazi!? toto by som natocil za sud piva...hnus... a ten kraaaasny slovnik...ach... ()

xwerm

tipický slovenský film. Teda ja to za film nepovažujem, ale čo za film sa dá urobiť za pár drobných? Toto by som dokázal natočiť piatok večer po 20. panákoch a vyzeralo by to o veľa lepšie. Na slovensku totiž nemáme ani jediného človeka, čo by dokázal hrať hocijakú postavu. Škoda. 1/10 ()

006.Trevelyan

Skvělé! Klobouk dolů před tvůrci. Amatérský film za pár korun, který je mnohem lepší než mainstreemové filmy, kde se točí miliony. Motorová pila na elektřinu,nebo další vychytávky jako třeba stíhačky na konci, mi udělali nesmírnou radost. Děvčata jsou krásná, dal bych plný počet hvězd, kdyby do konce přežila i druhá pioýrka. ()

dalver

Hodnotím s prižmúrením oka, no s nadšením. Film vo mne vyvolal zopár hlúpych spomienok na časy šmirgľovania lavíc a robenia pajácov pri cvičeniach. Rovnako mi však pripomenul mnoho zlých zombie filmov, ktoré mali načančanejšiu produkciu, vyšší budget a i menami solídnejšie obsadenie na skončili hanebne. Zombie Mord možno nemá extra hercov, zopár scén vyzerá stále chabo, ale stále beriem na zreteľ v akých podmienkach vznikal. Páčilo sa za priehrštie litrov sirupu i dosť dobrých hlášok! ()

pepca72

No, nesdílím zdejší velké nadšení, je to amatérský film, a zejména neherecké výkony a zejména dementní hlasové projevy některých neherců, byly příšerné. Jinak ale nutno pochváli velice zdařilou výtvarnou stránku filmu, skvělé kostýmy, rekvizity, exteriéry a dále postavu jebnutého pana školníka. Nápad se záměnou toxického plynu s dýmovnicí, na branném cvičení v době socialistického zřízení, byl výborný. Dvě hlavní roštěnky v mini byly pěkné baby, mohly to ještě více rozbalit. Gore a masky velice solidní. Skvělé záběry, práce s kamerou, využití prostoru, bylo vidět, že tvůrci mají nakoukáno a zdárně aplikují. Dojem z filmu však hodně srážel způsob zabití zombí, který nebyl promyšlený a řekl bych, že přímo odfláklý. Každý fanoušek přece ví, že zombí nejde zabít bodnutím do břicha, ale totální devastací mozku či dekapitulaci celé hlavy. Zde stačilo párkrát bodnout do břicha, a bylo po něm. A to byl největší a zásadní problém celého dílka, který jej degradoval o level níže. Za snahu, za dobrou až možná výbornou kameru, za skvělé interiéry a kostýmy, dávám poctivé 2 *. Rozhodně zábavnější než poslední počiny páně Trošky. Jen tak dál, a fandím Vám. ()

Mistr119

Jeden z řady nízkorozpočtových "home-made" filmů, který se snaží zaujmout hektolitry krve a fádní zápletkou o nákaze plodící zombie. ()

StanleyVanH

Náhodou se to Slovákům povedlo, ani Češi si to zatím netroufli natočit, zombíci nebyli ani tak špatný, dokonce měli svůj styl, že byli mrštné a rychlé, což jsem snad ještě ani neviděl v jiných zombí filmech, takže povedé, včetně klasíckých Slovenských hlášek a nadávek. ()

Pokri

Čakal som pohromu, ale na pomery amatérskeho filmu je to fajn. Trocha menej komiky v úvode by tomu prospelo, dialógy nehercov sú prudko neuveriteľné a na račkovanie vo filme som vyslovene alergický, no má to aj klady. Celkom dobre budovaná atmosféra, za málo peňazí aj slušné efekty a očividné tvorcovské nadšenie. Najmä posledná polhodina je neuveriteľný akčný, krvavý a cielene céčkový nárez. Veľmi by však pomohlo nadabovať postavy skutočnými profesionálmi. ()

Axder

Tenhle film je to, co si myslím, že české a slovenské kinematografii chybí. Konečně nějaký film který není o tom jak nešťastní lidé ještě neštastnější byli či nějaká rádoby komedie s hlubokosáhlou myšlenkou. Tento film je nefalšované akční Béčko, který má všechno co potřebuje, akci, vynikající prostředí, vtip a pár ulítlích charakterů se slušnými efekty. ()

Daura

Druhý slovenský film, ktorý ma dostal. Oceňujem špeciálne efekty a najmä bizarné herecké výkony, ktoré pôsobia ako paródia na sk teatrálne vystupovania pred kamerou. Ešte dodám, že chalani urobili dobre, že postavu Barbory neodstránili po scéne v jedálni, ako bolo pôvodne v pláne - ďalšie sekvencie s touto postavou dodali filmu šťavu. Barboráááá! ()