FUBAR (2023) (seriál)

Fun fact: čím je Arnie starší, tým horší akcent v angličtine má:) "Bjery" úplne trhá uši, ach jo... Herecky to dal lepśie v niektorých starších kúskoch, vyslovene sa občas pýta, aby mu aspoň miklo lícami, alebo niečo, ale jeho tvár často ostáva ako kameň, čo je škoda. Priemerná zábava.

Predátor: Evoluce (2018) odpad!

Téma Predátor je spolu s Allienom a Terminátorom, mojou najobľúbenejšou témou akčného sci-fi thrilleru, alebo ak chcete, hororu. Geniálna predloha s logickým sci-fi a super napínavým príbehom. Pri Evolúcii ale vôbec nechápem, čo sa s týmto frenčajzom plného potenciálu, stalo. To naozaj treba úplne všetko zničiť v mene ultrarýchlych prachov? Kde je poctivá filmárčina, trošku námahy naviac? Hnusná, klišeovitá sračka, končiaca nepodarenou komédiou, je pre značku Predátor, pohrebom. Smutné.

Dark Matter (2015) (seriál)

Ďaľší predčasne zrušený scifák, čo je v tomto prípade škoda. Začiatok síce nijak zvlášť nevybočuje z priemeru, ktorý sa v posledných rokoch produkuje, ale práve záver tretej série sľuboval konečne poriadny rozbeh s inváziou emzákov. Niekedy sa mi zdá, že producenti otáľajú príliš dlho s hlavnou zápletkou a to má za následok nezáujem diváka a následné pochovanie projektu. Pripravovaných päť sérií teda ukončilo svoju púť po troch.

Hra o všechno (2017)

Keď si v telke naladíš Dajto a idú polodementné akčáky so Segalom, tak toto je akomak lepšie.

Ill Manors (2012)

Niekedy sa zdá, že UK gangstas sú máličko drsnejší, ako ich kolegovia v júesej. Ostrovný hnus XXL a výborné texty od Plan B k obrazu, to chceš.

Boj za svobodu (2016)

Zaujímavý kúsok histórie so skvelým Matthew McConaugheym. Zaslúžene sa stal jedným z ikonických hercov súčasnosti, filmy s ním sa oplatia pozerať už len kôli jeho prítomnosti. Free State of Jones je pútavý najmä zobrazením neprifarbeného utrpenia, nekompromisnou surovosťou a vidlákmi s dobovým akcentom. Bohužiaľ, koniec filmu nie je zvládnutý najlepšie.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Potoky krvi, odtrhnuté končatiny, headshoty, potkany pojedajúce vnútornosti, proste Gibson. Natočené výborne a dalo by sa uveriť takmer všetkému, nuž ale baseball a futbal s granátmi? Ok, možno sa to stalo, spomalených záberov by ale neuškodilo ubrať. Inak, pozoruhodný príbeh.

Příchozí (2016)

Kto má naozaj rád sci-fi, príde si na svoje. Milovníci strieľaníc, všeobecného otĺkania a iného ubližovania si, budú musieť siahnuť po inom filme. Jeden výbuch, inak "múka" ;) Ja som ale vrcholne spokojný a rešpekt tvorcom, že sa nebáli nafilmovat Arrival práve takto. Ďakujem!

Richard Müller: Nepoznaný (2016)

Naozaj vynikajúci dokument o Richardovi Müllerovi, jeho búrlivej časti života, ktorú musel rázne ukončiť, pretože by jednoducho neprežil a dokument o súčasnom živote, kde spevák funguje už len na akejsi zotrovačnosti, pri ktorej ho udržiava jeho manažér a ďalší ľudia od neho závislí. Na jednej strane budete pociťovať smútok nad stavom, v akom sa R.M. momentálne nachádza, na druhej budete svedkami radosti zo života človeka, zanechávajúceho hlbokú stopu na slovenskej hudobnej scéne. Miro Remo je rýchlo stúpajúcou hviezdou, o ktorej ešte budeme istotne počuť.

Barva vítězství (2016)

Neviem do akej miery je Race spracovaný historicky korektne, ale veľmi príjemne sa na naň pozeralo, určite si ho niekedy pustím zas.