Izumi Šiniči musí spolu s parazitom, ktorý sa usídlil v jeho ruke a postupne sa stal jeho najlepším priateľom, pokračovať v boji proti parazitom, ktorí sa snažia ovládnuť ľudstvo. Paraziti si uvedomia, že Šiniči sa pre nich stáva obrovskou hrozbou, a tak sa snažia vyvinúť silnejších bojovníkov tým, že skombinujú niekoľko druhov parazitov v jednom hostiteľovi. Šiniči sa stáva jediným, kto môže zachrániť svet, a tak musí bojovať proti obrovskej prevahe, a pri tom všetkom ochrániť i svojich najbližších. (Marceloo)

Marceloo

Izumi Šiniči musí spolu s parazitom, ktorý sa usídlil v jeho ruke a postupne sa stal jeho najlepším priatelom, pokračovať v boji proti parazitom, ktorí sa snažia ovládnuť ludstvo. Tí si uvedomia, že Šiniči sa pre nich stáva obrovskou hrozbou, a tak sa snažia vyvinúť silnejších bojovníkov tým, že skombinujú niekolko parazitov v jednom hostitelovi. Šiniči sa stáva jediným, kto môže zachrániť svet, a tak musí bojovať proti obrovskej prevahe a taktiež ochrániť svojich najbližších. - V niekolkých faktoroch nastalo oproti Partu 1 výrazné zlepšenie. V prvom rade u hudby. V komentári k prvej časti som napísal, že som hudbu nevnímal. V tejto časti som však hudbu považoval za najsilnejšiu časť tohto hororu. Perfektné soundtracky a hudba, ktora pomáhala tvoriť velmi dobrú atmosféru. Vizuálne rovnako ako Part 1 úplne perfektné. Transformácie parazitov opäť velmi dobre zvládnuté a variabilné. To absolútne zarovnanie pri premenách bolo pre mňa velmi pútavé. Gore bolo napriek množstvu digitálu velmi pekné, ale v mnohých záberoch mi chýbala krv, ktora by sa sem velmi hodila. Taktiež musím pochváliť množstvo zvratov v deji. Niekolko krát sa stalo, že som mal pocit, že už nie je čo vymyslieť, napriek tomu vždy prišiel nejaký zaujímavý zvrat a uberalo sa to znova trochu inou rovinou. Velmi sa mi páčila aj hlbšia myšlienka oboch filmov o tom, že človek je ozajstným parazitom, ktorý ničí a zabíja. Za negatívum u tohto hororu považujem až príliš rozvinuté city a vzťahy. Ale keďže nešlo primárne o žáner horor, musím to rešpektovať. Za druhé, a zároveň posledné negatívum, považujem nehorázne dlhú stopáž. Tá bola napriek mnohým zvratom v deji fakt velmi prehnaná. Celkovo si však obidva Party udržali velmi dobrú úroveň a bavil som sa pri nich velmi dobre. Ešte musím spomenúť to, čo som už spomínal pri Parte 1. Rád by som sa dozvedel niečo o pôvode parazita. ()

kaylin

Japonci jsou prostě frajeři a já byl na tohle pokračování vzhledem k jejich schopnostem hodně zvědavý. Jsou machři mimo jiné i přes to, jak skvěle dokážou zvládnout trikové sekvence svých filmů. Tady to platí naplno. Film funguje právě díky tomu, že trikově je výborný. Ale má i příběh, který není nudný. ()

EvilPhoEniX

Určitě lepší než první díl, ale pořád zůstanu na lepších třech. Oproti prvnímu dílu je film svižnější, akčnější a také překvapí poměrně časté a zajímavé zvraty, což chválím, ale hororové prvky mi přišly poněkud nevyužité. Za pochvalu stojí i dobrý vizuál a super záporák, ale chyběla tomu možná větší odvázanost i stopáž by se mohla zkrátit o 20 minut minimálně. Na Japonsko však slušná hororová značka. 65% ()

iXtr3m3

Nepreskočilo to svoj tieň. Trošku mi vadilo, že sa to fakt už začalo príliš hrať na vážnu drámu. Bláznivé sci-fi tomu svedčilo omnoho viac. Triky na úrovni aj dnes, nielen vo svojej dobe, hlavný "extra" záporák fakt super, pripomenulo mi to časy v hrách typu Prototype, ktoré boli svojho času tiež kvalitné a originálne. Ale odvtedy sa po tom zľahla zem. Škoda premárnenej šance, mohlo to skončiť lepšie. Napr. taký Inuyashiki sa mi páčilo omnoho viac a pritom to malo taktiež prvky drámy, napriek tomu, že v žánroch to nebolo spomínané. ()

*CARNIFEX*

Izumiho boj s monštrami sa ani z ďaleka neskončil. Vďaka experimentu, ktorý paraziti podstúpili, ho čakajú omnoho silnejší protivníci. Podarí sa mu napriek neľahkej situácii definitívne poraziť najväčšieho nepriateľa, aby tak konečne zachránil svet pred inváziou parazitov? Tešil som sa na druhé pokračovanie, pričom keď "Parazit 2" dosiahol úroveň červených políčok, moja zvedavosť nabrala na obrátkach. Výsledok nie je ani sklamaním, ani údivom. Aziati ako takí (nie len Japonci) sú proste vďaka kultúre svojho národa úplne odlišný, a tak isto pôsobia ich originálne snímky. Takmer vždy vedia neskutočne prekvapiť, no pravdou je, že toto čaro sa vytratilo prvým príbehom. Jedinou možnosťou ako zvýšiť kvalitu pokračovania bola sazka na akciu, masky a gore. No a to sa im z časti aj podarilo - 65% ()