V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

Eddemi

Mne sa to pacilo. Navyse narozdiel od Hunger Games, ale hlavne od Divergencie - konecne hlavna hrdinka, ktore neskazila moje predstavy oproti knihe a bola mi sympaticka. Co v Divergencie z mojho uhla pohladu totalne pokaslali s tym obsadenim co tam dali. Cize uz len samotne obsadenie v tomto filme - niekolko plusov. Citala som knihu, cize mozno preto mi nejake sceny vo filme nechybali a emocne to doplnila prave ta literarna predloha. Neviem. Kazdopadne mne to takto stacilo. A tesim sa na dvojku:-) ()

zvolsi

Scénarista se s tím rozhodně nesral, kluci od triků taky ne a tak mohla prdelka Chloë Grace Moretz špulit pysky jak chtěla, ale nezachránila zhola nic. Tuhle hrůzu by přebilo snad jen kdyby šla do naha. ()

Saxos odpad!

Ufouni jedni prohnaní. Další z úsměvných, logiku postrádajících, lidských vyhlazovaček. Ještě, že máme náctiletou Cassie, která čapne do ruky útočnou pušku, izolepou opraví Conversky, a i Rambo by čuměl zač je v Pardubicích perník. Asi slušnej oddíl, nebo branná výchova na amícké střední, protože nasypat tři koule do prvního človíčka, kterého potká, žádný problém. A to je teprve začátek, pravá hvězdná pěchota, nás teprve čeká. Romantické putování naší hrdinky s mixovaným Evanem po tajuplném lese, výcvik a boje dětských Navy Seals, pobíhání naší kočky s prostřelenou nohou, nemůžou překvapit. Chvílemi si říkám "je to vůbec možné?". Ano je. Klady: žádné. Zápory: 1. sekunda až 111. minuta. Zamačkávám slzu smíchu i vzteku, doufám, že nikdo neuvažuje o vlně deset, a i v to, že mi po tom filmovém výplachu něco zbylo v hlavě. ()

Richi007

Další rádoby postapokalyptická dívčí pí*ovina promítnutá romancí pro "týnejžrovská" plesající amreická srdce určitě natočená podle bestsellerovské knížky. Jo sorry, ted jsem kouknul nahoru, že je to podle knížky. Pane bože, kdy už se přestanou točit motivy alá Přecpaný hry, Digimonverce aliance a nebo Město kostiček... (víte co mám na mysli). Prostě ty příběhy aka obyč dívka zero to hero aka miluju jednoho a budu s jiným, protože je mi souzen a přitom porazím jinou velkou skupinu nebo systém už mě ku*va vůbec nebaví. Doufám, že to mám zas tři knížky a 800 tisíc filmů na pokračování. Ty vě hvězdy snad dávám jen ze soucitu a že není ta holka zas tak ošklivá a zatím se netváří tak vypatlaně jako "Katlín Evrgrín" nebo jak se jmenuje. Plus má bonus za to, že jako mladší moc dobře hrála v Kick Ass. ()

brasek odpad!

Piata vlna svojím celým duchom dosahuje akurát na úroveň trápnych filmov od spoločnosti Asylum. Najprimitívnejší sci-fi film za posledné roky čo bol hraný v kinách. ()

Ace.A.T.L.

Nooo, celkově špatný to neni. Chloë je luxus, myšlenka super, jen to neni dotažený do těch patřičných mezí. Náznak pokračování tam je danej, zcela jasně, tak doufám, že v případě pokračování se to napraví. Opravdu mě zaujala myšlenka využití dětí do armády, ale i tam to celkově pokulhávalo. Budeme doufat. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

sharp87

Tak nadějný námět zprzněný tak beznadějnými klišé sračkami. Doufám, že Den nezávislosti 2 nepojede podle stejného vzorce. ()

DJMaroko

Ano je to romantika, ale za mě musím říct, že jsem to vnímal jen okrajově. Za málo peněz slušné Sci-fi na které se dá koukat a děj má slušný spád. Vlastně nebýt pár zbytečných okamžiků a několika kinderů byl to plný počet. Rád bych si dal i nějaké to pokračování. ()

MaxQ69

Pro mě zatím zaručeně největším zklamáním tohoto roku. Trailer je vysloveně podvod! Naláká diváka na destruktivní, napínavé sci-fi, ale skutečnost je pak úplně jiná. Veškerá akce se odehrává v prvních pěti minutách filmu. Pak je to jen o zdlouhavé a šíleně nudné pouti puberťačky za svým bráchou. Snímek je doslova přecpaný prvky vymykající se logice a zdravému rozumu (nepodstatný spoiler ukázaný i v traileru - např. letadlu za letu vypadne veškerá elektronika a letadlo najednou padá kolmo k zemi, jako kdyby se celou dobu jen vznášelo na místě), strategie páté vlny vůbec nedává smysl a ve finále tomu zcela chybí závěr. Tohle slabé sci-fi vypadalo slibně a i přes svůj tuctový námět mohlo mít poteniál. Plamen naděje ovšem mocně uhasl rukopis destiletého dítěte. 40% ()

ssscream

To nejdůležitější a bohužel i nejzajímavější se dozvíme hned v prvních dvaceti minutách a za to je jedna hvězdička, kterou filmu dávám. Zbytek je už totální brak, kterej je nadmíru předvídatelnej, jednoduchej a slabej jako signál vodafonu při víkendovym pobytu na chatě. ()

dmatejek777

Parádní film. Americká produkce prostě nezklame. Zkuste najít podobný film v ČR. Nenajdete. Film si zaslouží minimálně 70%. ()

RomaS

Pustil jsem s tím, že nevím do čeho jdu. Po čase mi došlo jaká je to cílovka a že já to určitě nejsem. Bohužel mi z chování postav vstávali vlasy hrůzou, ikdyž je nemám. Věřím ale, že když můj věk vydělím dvěma, tak by můj pohled byl jiný. Ještě škoda odfláknutých prvních vln, které mohly posunout tuto teen romanci do zajímavějších vod. ()

BarkaS

Kdyby mě nikdo nevaroval, tak bych se snad u toho rozplakala, jak je to blbý. Proměnit docela dobrou předlohu v totální srágoru, obsadit jí naprosto nevěrohodnýma a většinou i nesympatickýma lidma, zbastlit všechny efekty. Wow, to je umění. ()

tynusxxx_

Myslím, že nápad s pěti vlnami je opravdu zajímavý, ale to se vážně do každého fantasy filmu musí cpát teenageři hrající si na hrdiny? Hlavní hrdinka na mě působila nesympaticky, romantická zápletka byla bídná, herecké výkony mi nepřišli nijak skvělé. Pro mě obrovské zklamání, asi si budu muset přečíst knižní předlohu, abych věděla, zda je chyba na straně spisovatele či tvůrců filmu. ()

rigby

Katastrofický film pro děti a maximálně pro puberťačky. Dospělého diváka nepřekvapí nic, protože se tu vlastně ani nic neděje. Jen nějaká změť naivních scének a hraní si na vojáčky. Nevydařené laciné počítačové triky. Do toho náznak probouzejících se prvních citů, pár bouchacích kuliček, a to je v podstatě vše. Ztráta času. Snad to nebude mít pokračování, jak je naznačeno v otevřeném závěru. ()

Neo007

Jak s menším rozpočtem natočit solidní film s opět trochu jiným pojetím invaze na Zemi. Samozřejmě chvílemi očekávanej vývoj dalšího děje, ale jinak příjemná záležitost. Takže dávám tři hvězdy. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě