Pátá vlna

Piata vlna

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 111 min

• PauloZ

Ještě jsem to neviděl, ale Sabrewulfův komentář mě rozbil a asi natvrdo ujistil, že to ani vidět nechci! Palec hore! :-D(21.4.2016)

Celkem průměr. Třetí hvězda za Chloë.(7.4.2016)

Návnadou pre chalanov je Chloe a pre baby Nick. Američania na poli filmov pre mládež stavili na to, že hviezda nie len priláka divákov, ale rovno utiahne celý film. A Chloe to dokázala! Tu je krásna, milá a skoro v každej scéne, takže fajn. Po obsahovej stránke to bolo takmer o ničom, resp. zase o hrdinsky bojujúcich mladíkoch. To tu už bolo v Hunger Games, Divergencii, Labyrinte a boh vie kde ešte. Je pravdepodobné, že sa jedná o šablónu, ktorú Hollywood nehodlá meniť, lebo funguje. Môžem buď prestať chodiť na tento žáner do kina, alebo vyťažiť z filmu to pozitívne, čo v ňom je. Potom už záleží len na tom, či sa vám zapáči hlavný predstaviteľ, výprava, akcie, či možno dokonca idea filmu.(16.1.2016)

The Fifth wave není vyloženě špatný film, ale bylo fakt nutné na tu preapokalyptickou myšlenku šroubovat sexy kluka, co se zamiluje do Chloe a ona do něj? Ach jo,takhle je z toho průměrný teenage snímek a la Labyrint s nižším rozpočtem, slabšími triky, ale zato s Chloe.(11.4.2016)

Zvláštní počin, který nedopadl moc dobře. Od počátku to vypadá nadějně, ale jen do chvíle, než nastane "pátá vlna" a od té chvíle to nějak přestalo dávat smysl. Zřejmě se tu projevily malé zkušenosti pana režiséra. Jakoby filmu chyběla duše. Chloë to alespoň trochu zachraňuje.(29.8.2016)

• - V knižní předloze je seržant Reznik muž, ve filmu je to žena (Maria Bello). Poundcake (kterého ve filmu hraje Nadji Jeter) je v knižní předloze obézní sedmiletý chlapec. V knize má Ringer (ve filmu představovaná Maikou Monroe)  černé vlasy a je asijské národnosti. Podle knižní předlohy se příběh se odehrává v Daytonu v Ohio. (willy1)

• - Když vidíme Cassie (Chloë Grace Moretz) před benzínkou, má na nohou tenisky Converse, jakmile do ní však vstoupí, má nazutý jiný pár bot. (hansel97)

• - Podle vyprávění tsunami zničila pobřežní města, když však na záběrech vidíme opravdový průběh tsunami, jsou ukázána města Londýn a Bangok. Ty ale nejsou považována za města pobřežní, pouze nízko položená. (hansel97)