poster

Pátá vlna

 • USA

  The 5th Wave

 • Slovensko

  Piata vlna

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PauloZ

  Ještě jsem to neviděl, ale Sabrewulfův komentář mě rozbil a asi natvrdo ujistil, že to ani vidět nechci! Palec hore! :-D(21.4.2016)

 • IQ Tiqe
  ***

  Celkem průměr. Třetí hvězda za Chloë.(7.4.2016)

 • hygienik
  *****

  Návnadou pre chalanov je Chloe a pre baby Nick. Američania na poli filmov pre mládež stavili na to, že hviezda nie len priláka divákov, ale rovno utiahne celý film. A Chloe to dokázala! Tu je krásna, milá a skoro v každej scéne, takže fajn. Po obsahovej stránke to bolo takmer o ničom, resp. zase o hrdinsky bojujúcich mladíkoch. To tu už bolo v Hunger Games, Divergencii, Labyrinte a boh vie kde ešte. Je pravdepodobné, že sa jedná o šablónu, ktorú Hollywood nehodlá meniť, lebo funguje. Môžem buď prestať chodiť na tento žáner do kina, alebo vyťažiť z filmu to pozitívne, čo v ňom je. Potom už záleží len na tom, či sa vám zapáči hlavný predstaviteľ, výprava, akcie, či možno dokonca idea filmu.(16.1.2016)

 • hous.enka
  ***

  The Fifth wave není vyloženě špatný film, ale bylo fakt nutné na tu preapokalyptickou myšlenku šroubovat sexy kluka, co se zamiluje do Chloe a ona do něj? Ach jo,takhle je z toho průměrný teenage snímek a la Labyrint s nižším rozpočtem, slabšími triky, ale zato s Chloe.(11.4.2016)

 • juta
  ***

  Zvláštní počin, který nedopadl moc dobře. Od počátku to vypadá nadějně, ale jen do chvíle, než nastane "pátá vlna" a od té chvíle to nějak přestalo dávat smysl. Zřejmě se tu projevily malé zkušenosti pana režiséra. Jakoby filmu chyběla duše. Chloë to alespoň trochu zachraňuje.(29.8.2016)

 • - V knižní předloze je seržant Reznik muž, ve filmu je to žena (Maria Bello). Poundcake (kterého ve filmu hraje Nadji Jeter) je v knižní předloze obézní sedmiletý chlapec. V knize má Ringer (ve filmu představovaná Maikou Monroe)  černé vlasy a je asijské národnosti. Podle knižní předlohy se příběh se odehrává v Daytonu v Ohio. (willy1)

 • - Když vidíme Cassie (Chloë Grace Moretz) před benzínkou, má na nohou tenisky Converse, jakmile do ní však vstoupí, má nazutý jiný pár bot. (hansel97)

 • - Podle vyprávění tsunami zničila pobřežní města, když však na záběrech vidíme opravdový průběh tsunami, jsou ukázána města Londýn a Bangok. Ty ale nejsou považována za města pobřežní, pouze nízko položená. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace