poster

Pátá vlna

 • USA

  The 5th Wave

 • Slovensko

  Piata vlna

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  ***

  Celkem průměr. Třetí hvězda za Chloë.(7.4.2016)

 • hygienik
  *****

  Návnadou pre chalanov je Chloe a pre baby Nick. Američania na poli filmov pre mládež stavili na to, že hviezda nie len priláka divákov, ale rovno utiahne celý film. A Chloe to dokázala! Tu je krásna, milá a skoro v každej scéne, takže fajn. Po obsahovej stránke to bolo takmer o ničom, resp. zase o hrdinsky bojujúcich mladíkoch. To tu už bolo v Hunger Games, Divergencii, Labyrinte a boh vie kde ešte. Je pravdepodobné, že sa jedná o šablónu, ktorú Hollywood nehodlá meniť, lebo funguje. Môžem buď prestať chodiť na tento žáner do kina, alebo vyťažiť z filmu to pozitívne, čo v ňom je. Potom už záleží len na tom, či sa vám zapáči hlavný predstaviteľ, výprava, akcie, či možno dokonca idea filmu.(16.1.2016)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Mám rád katastrofické filmy, škoda jen, že tady se katastrofické scény jen mihnou a jsou spíše jen minutovou záležitostí. Dávám 50%(19.3.2016)

 • Fr
  **

  ,,TO BYLA PRVNÍ VLNA A TEHDY JSME SI MYSLELI, ŽE TO BYLO VŠECHNO…“ /// Chloe se školním batohem (na zádech) a bouchačkou (v ruce) vypráví vo příletu galaktickýho objektu, kterej jednoho (možná krásnýho) dne vypšoukl elektromagnetickej impuls. A za pár dní…Konec světa? Apocalyptický záběry sice 2012 nepřekonaj, ale účel plněj, takže to má šmrnc. Chloe se pomalu zbavuje lidskosti páč ji žene touha přežít a dodržet slib – napsáno dramatičtěji, než je filmově předvedeno. Týnejdři řešej píčoviny (což nás starší trochu sere, nemluvě vo těch zbytečnejch kydech…) a ti (mladší i starší) v hledišti zaslintaj při pohledu na děravý, ale vobnažený stehno hlavní hrdinky. Ovšem to není nic proti pasáži, ve který střídá jedno (skandální!) odhalení druhý, což mě vede k úvaze, proč se s teen katastrofickejma bijákama rozerval pytel. Snad ho někdo zašije dřív, než si každej hollywůdskej mlaďas sejme svýho (opravdovskýho) emzáka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2011 napsal Rick Yancey neznám. 2.) Potřebuju zjistit, že lidstvo může sejmout emzáky tím co má (třeba vagínou? Nevím… ale dobrej námět na péčko…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(10.8.2016)

 • mzss1
  **

  |40%| Trailer mě docela zaujal. Ikdyž herci nic moc, no. Hlavní hrdinka je taková rozporuplná – vzhledově se mi moc nelíbí, ikdyž tu má jistou přitažlivost. Ve filmu Carrie byla děsná, naopak v Equalizeru mi seděla. Zde tak napůl, no. Ostatní ? Nic moc. Ani Maika Monroe to moc nevytrhla, která se mi líbí. Sakra, proč z ní zde udělali černovlásku ? K tomu měla dementní postavu, jak kdyby utekla z odvykacího blázince pro fetáky. xD Takže ještě tak zpočátku si to pozornost udrží, pak už to jde z kopce. 1/3 je zajímavá, ikdyž to mohlo být trochu velkolepější. 2/3 je fakt divný, furt se něco děje a ne a ne zaujmout. Ta třetí – respektive blížící finále a finále – to už šlo mimo mě. Doslova jsem u toho usínal, bylo mi jedno, jak to dopadne. No, myslím, že nemá cenu se dále rozepisovat. 2 hvězdici dávám, jsou horší filmy, ale i tak je to velká nuda.(16.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace