poster

Pátá vlna

 • USA

  The 5th Wave

 • Slovensko

  Piata vlna

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ***

  Zpočátku se to rozjíždělo docela slibně, ale velice rychle se to zvrhne v hroznou slátaninu, na kterou se ke konci už skoro nedá dívat, jak je to dementní. Z poslední doby mě podobným způsobem otrávil film Enderova hra - Pátá vlna je podobná, ne-li hoší kokotina pro teenagery. Scénář vrství jeden nesmysl za druhým a zbytečně zabíjí jinak docela slibný námět - dovedu si představit úpravy, po kterých by se mi ten film líbil, ale bylo by s tím práce jak na kostele a vzniknul by v podstatě úplně jiný film. Pátá vlna na mě působila až zarážejícím způsobem lacině a celkově nemám za sebe problém napsat, že tenhle film za vidění v podstatě nestojí. Pokud tedy člověk vyloženě není fanda Chloë Grace Moretz, která je zde tradičně výborná (Nick Robinson je naopak doslova tragický a místy jsem uvažoval, zda to ve skutečnosti není převlečený Justin Bieber). Ta literární předloha Ricka Yanceyho musí být strašná sračka.(10.4.2016)

 • Pilda17
  **

  Trailer navnadil, ale to bylo tak vše. Pátá vlna měla obrovský potenciál, ale totálně zahozený. Herci se dají odpustit, protože tady jsou daleko větší chyby. Scénář, chybí chvilka napětí, nápady i hlavně nějaký moment překvapení. Když to shrnu chybí vše, co kvalitní film má mít a nemá cenu se rozepisovat, přesvědčte se sami .. 3/10 = 30%(22.5.2016)

 • Raketka29
  *

  Viděli jste (nebo četli) Hunger Games, Divergenci, Hostitele nebo Labyrint? Pak máte představu o čem je Pátá vlna. Máme zde dívku, která se ocitne v milostném trojúhelníku (Hunger Games), emzáky, kteří vypadají jako my (Hostitel), skupinu dětiček na útěku (Labyrint, Divergence), celkově bojující děti (Hunger Games), postapokalyptickou zemi (Divergence) a záchranu mladšího sourozence (Hunger Games). Naprosto nulová inovace a zcela předvídatelný příběh. Tohle nezachrání ani Chloë Moretz, mokrý sen mužů se zálibou v lolitkách. (A to jsem sakra fanoušek YA knížek.) Vše dovršeno faktem knižní trilogie a tedy očekáváním 4 filmů (Hunger Games, Twilight, Divergence, Labyrint?)(18.4.2016)

 • MartinezZ
  *

  Schválně, za jak dlouho bude běžné, že hrdinové akčních filmů s nesmyslnou romantickou vložkou budou batolata, protože už tady to šlo značně za mez jakéhokoliv rozumného chápání a smyslu. To bylo snad ještě pitomější než všechny ty Hunger Games, Maze Runny, Divergentní Konvergence, Hostitelé apod. ~~~ Těším se na eR-kový masakr z prostředí mateřské školky, když se mrňousové dozvědí, že jim robotické kuchařky vymývají mozek syntetickými krupicovými kašemi k obědu, po kterých je nutí vždycky jít spát, aby jim mohli v klidu rozšlapávat hračky, muhehehe!(10.4.2016)

 • IQ Tiqe
  ***

  Celkem průměr. Třetí hvězda za Chloë.(7.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace