Mrtví a pohřbení

Filmový horor, odehrávající se v malém městečku na západním pobřeží Spojených států. Jeho hlavním hrdinou je místní představitel zákona, šerif Dan Gillis, který má velké starosti s dlouhou sérií nesmírně brutálních vražd. Musí najít vraha a zabránit dalším tragédiím, jenže tím jeho problémy neskončí. Když nešťastnou náhodou způsobí autonehodu, stane se svědkem neuvěřitelné události. Zraněný chodec si "klidně" nasadí přejetou ruku a uteče. To však není jediná nevysvětlitelná událost. Zdá se, že mnohé z pohřbených obětí brutálních vražd se tajemným způsobem vrací do života. (oficiální text distributora)

FromHell

Sakra atmosferická záležitosť s maskami Stana Winstona.Film na mňa v mnohých ohľadoch pôsobil ako Carpenterová o rok mladšia “Hmla“.Na svoju dobu určite pokroková záležitosť... ()

mysiak

Tento horor má svoje kúzlo aj teraz... po 27 rokoch. Robia to najmä masky Stana Winstona (Votrelec, Vec...), neotrepaný dej, ktorý nás drží do konca, neotrelé smrti, a nečakaný koniec, robia tento horor, výnimočným, ktorý netreba zatracovať a rýchlo ho treba pozrieť.... ()

PKD

Film od lidí co mají na triku Aliena pro lidi, co se nechtějí bát.:) Hudba od autora budoucí Child´s Play a v jedné z rolí Dale Ardenová v.2.0 ;-) Ovšem horor jako takový to tedy není. Rozhodně bych zde připsal žánr komedie. Od 2.pol. určitě a posl. asi 2min. byly docela ftypné. Na 1 kouknutí (už se mi tento druh filmů začíná posl. několik týdnů nebezpečně množiti, se mi zdá) ok. A ani to moc nenudí. Ale jak píše kolega Seabeast, žádný zázrak se nekoná. Na to jak tento film vychvalují v In Search of Darkness. Ale tam chválí, kde co. Na 2.str. ta odhalovací pointa co kdo a proč, byla docela fajn. A jsem zatraceně rád, že přišla, páč jsem byl minimálně 1.pol. dosti vytočen, že nechápačka proč se tam děje to, co se děje. A když to trochu přeženu, viděl jsem v tom přímořském městečku trochu toho HPL a Kinga. ()

iolaos

Uchazejici horror s peknou atmosferou a hereckymi vykony, skoda jen, ze krvave efekty a masky nebyly na vyssi urovni ale to bych chtel asi moc; ... hlavne se zeptejte quasi esa Shyamalana odkud kopiruje ty sokujici pointy.. Carnival of Souls (62) a tento Dead & Buried ho usvedcuji ... ja bych te nezamestnal ani v copycentru frajere... ze te hamba nefackuje... ()

topi

Dead & Buried jsem viděl naposledy na dvd od Řitky někdy před více než patnácti lety. A už tenkrát se mně to hodně líbilo. Nyní, v remasterovaném obrazu a hlavně zvuku jsem byl naprosto ohromen! Špičková, tíživá pohřební atmosféra, která příběhem proplouvá se jen tak nevidí. Nevím proč, ale celkově mně tento film připomínal Carpiho o rok starší Mlhu. To zlověstné, všudypřítomné hororové ovzduší funguje na jedničku v obou případech. Nechci zbytečně více vyzrazovat, stačí říct, že pár scén, včetně závěru z hlavy jen tak nevymažu. Režisér Gary Sherman mě již předchozím dílem Death Line přesvědčil, že atmosféra a cit pro detail je jeho hlavní doménou. No a aby toho nebylo málo, k parádnímu výsledku rozhodně přispěly i tyhle velká jména - scénárista Dan O´Bannon, kultovní tvůrce speciálních efektů Stan Winston a v malé roličce Freddy Krueger Robert Englund. Rád bych ještě zmínil úvodní sekvenci na pláži, kde mladý fotograf fotí různé záběry a připlete se mu tam krásná žena, kterou se zájmem začne fotit. To vše za doprovodu úžasně krásné klavírní hudby spojené s anglickými rohy a smyčci. Dokonalá fantazie. Pak přichází první šok a hudba společně s příběhem najede na okultní, morbidně zlověstnou funerální notu. Mazec, mazec, tenhle flák si v tomto obrazu a zvuku budu pouštět častěji, nejlépe na podzim, za větrných a temných dušičkových večerů.... ()

YURAyura

Prestoze jsem podobnou premisu uz cetl nebo snad i videl - byl jsem i jako fotonadsenec navysost spokojeny. Naderko - bylo, krev - byla, napeti - bylo, hnusaci - byli, dobry konec - nebyl. No nepochvalte to ;]] ()

JohnMiller

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 9/72☠ . Malo to atmosféru akoby vystrihnutú z Lovecraftovských poviedok, našiel som tam feeling Reanimátora. Dalej sa to nieslo v duchu fantastickej a zároveň hrôzostrašnej poviedky Noemovy děti od spisovateľa menom Richard Matheson. Pri sledovaní mám presne ten pocit ktorý som mal pri čítaní poviedky. Je to pocit kde sa celé sfanatizované malé mestečko, niekde pri zapadákove, snaží zabiť každého cudzieho na koho natrafí. Je mi osobne záhadou prečo tento film zaradili do video nasties.. Nejde tu vôbec o nič "zlého" ani gore ani sex ani násilie. Možno sa im nepáčili hry s mŕtvolami. Film má zaujímavý spád, celkom slušná zápletka a prekvapivo hutné lakačky (tá prvá hneď na začiatku ma poriadne vystrašila). Uznávam že táto snímka patrí k tým lepším zo zbierky Video Nasties. Dal by som jej aj **** hviezdy. No celé to rozuzlenie mi pripadalo utiahnuté za vlasy vôbec ma to nechytilo... Ani ten záver nestál za veľa. Všetko bolo pre mňa naservírované v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Takže výsledok je 3*** ()

Dexter1

Veľmi podarený atmosférický kúsok, ktorý spája mnoho žánrov do seba. A predstavte si, ono to funguje! Prechádza sa cez klasický horor, film-noir, hixplotaition a zombie žáner. Scénar Dana O´Bannona je nabúchaný, režisér sa toho dobre zhostil a určite poteší aj účasť Roberta Englunda. Pôvodne som tu mal štyri hviezdičky, ale celková pointa a zničujúci záver si naozaj zaslúžia plné hodnotenie. ()

Trevor

Napriek tomu, že sa považujem za zhovievavého fanúšika filmov, zvlášť hororov tak tento je určite jeden z tých slabších. Aj s ohľadom na štýl tohto žánru v rokoch osemdesiatych si netrúfnem dať viac ako 35%, pretože celé je to dosť nezáživné s nudnými hercami (aj keď to čo hrali nudné je) a celkovou atmosférou, ktorá mi jednoducho nesadla. Možno je to aj výkonom šerifa, ktorého herecký výkon bezpochyby patrí k jedným z najslabších v podaní hlavnej postavy vôbec. ()

Martin741

Gary Sherman natocil kvalitny horor, kde namiesto extra krvavych brutalnych scen mame hustu strasidelnu atmosferu, a to ja moc rad. Pacila sa mi atmosfera zaspateho primorskeho mestecka a slusne herecke obsadenie. 77 % ()

cariada

Horor o podivném městečku kde se vraždí turisté. Nejdřív je pěkně brutálně zmasakrován jakýsi fotograf, kterého svede hezká žene a následně ho napadnou rybáři. Pak ho upálí, ale on přežije tak ho dodělají v nemocnici. Celé to vyšetřuje místní šerif, ale čím víc se dotoho vrtá, tím víc je to zamotanější. Poněkud paradoxní mě přišel patolog co přijde na policie oznámit, že se mu ztratila mrtvola, když on má se vším největší spojitost. Jo krásné oživování mtrvých. ()

Trainspotter

Tohle, že měl být nějaký horor??? Nevím, jak si to tvůrci před téměř třiceti lety představovali, ale blbýma a nudnýma kecama hororovou atmosféru vytvořit nemůžete, tedy pokud jste podprůměrní herci a režiséři. Už jen začátek, kdy nějakej guy fotí na středoformátovku a v hlédáček má ve formátu 3:2, na mě neudělal dojem, i když ta buchta co ji fotil a ona ho za to s partou vožralejch námořníku upálila jako čarodějnici ve středověku, docela stála za hřích. Ale hlavně se potvrzuje pravidlo, že u novin pochybné kvality stále vychází dévédéčka se zastoupením 95% braku. ()

cubajz

to je mi ale pěkné překvapení - čekal jsem klasický zombie horror, místo toho jsem se však dočkal celkem komplikované horrové kriminálky. Zombie zde sice jsou, ale v duchu voodoo jsou k nerozeznání od normálních lidí a dokonce ani nijak netouží po lidských mozcích - mají tak dokonalé mimikry, že obyvatelé malého městečka netuší nic špatného a nevědomě zapojují zombies do svého každodeního života. Ovšem jen do té doby, než se začnou objevovat zohavené mrtvoly neznámých lidí... Film celkem solidně buduje paranoidní atmosféru a my pomalu, společně se šerifem, přicházíme celé věci na kloub. Původně jsem chtěl dát ***, avšak po výborně vypoitovaném konci (při němž zní Millerova Moonlight Serenade:) nemůžu jinak, než ohodnotit slabšími **** ()

Prometheus69

Celkem podivný film... tedy v několika případech velmi sadistické (Z inhalace kyseliny se mi chtělo upřímně blít.. a to jak ten člověk musel trpět O_o). Ze zajímavým pro někoho možná šokujícím koncem. Hlavní zápletka vám ale musí dojít už v polovině filmu.. i k čemu vlastně celí ten kolotoč podivných událostí směřuje. Nadruhou stranu Reanimacká práce mistra loutkaře byla téměř k smíchu... Prostě si uplácáte Humukulus a on vás bude poslouchat.. protože jste jeho tvůrci. :D Jenže to je záhrobní magie né párty ve Zvoodoovizovaným městě pošuků a šukiň.. kde je brutální vražda nevěnných objetí denní rutinou všedního dne... jak návštěva kostela, z tím rozdílem že si nikdo nemáčí packy ve svěcené vodě... ale, rovnou v krvi: ()

Doudis19

Překvapivě kvalitní starší kousek, který hlavní trumfy schovává az na samotný závěr a že to stojí za to :-). ()

Cushing

Jeden z těch lepších hororů (a že je jich málo), proto je vhodné i nadhodnotit, ale čtyři hvězdy jsou přece jen moc. Ten snímek nedokáže postrašit, ale nutí vás aspoň koukat a to není málo. Béčko se středně velkým (a vůbec ne průměrným) B. A pár dobrých scén: urvaná ruka na chladiči auta, když hrdina srazí chodce... a následná honička. Škoda, že film v druhé půli tak zrychlí (oproti velmi pomalému začátku), člověk to přestává prožívat, nestíhá prodlít. ()

Duoscop

Skvělý americký horor 80.let. Po celou dobu panuje ve snímku opravdu temná až sklíčivá atmosféra, filmu nechybý napětí,děj,atmosféra ani šokující konec přičemž vše je doprovázeno perfektním hudebním doprovodem. Stará dobrá klasika od začátku až do konce. ()

PetrPan2

Zajímavý horor s výbornou atmosférou, která se snaží zakrýt díry v logice velké jak vrata do garáře. Nicméně vypnete-li mozek, myšlení pošlete na dovolenou, čeká Vás hutná hororová zábava zlatých osmdesátých let. ()

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

21.08.2005

Ako by vyzeral svet, keby existoval dokonalý a neomylný detektor lží? Touto otázkou sa bude zaoberať sci-fi thriller THE TRUTH MACHINE podľa rovnomennej knihy Jamesa Halperina. Prečítať si ju a… (více)