Ninja commando

• Česko Ninja komando (neoficiální název) (více)

Samotársky ninja expert Jeng Moo (Hiroyuki Sanada) prichádza do Číny, aby zabil ex-ninju, ktorý, ako Jeng verí, zabil jeho otca. Strýko Foo, ako tohto ex-ninju volajú všetci, ktorí ho za tie dlhé roky čo žije v Číne poznajú ako mierumilovného človeka, však skríva mnohé tajomstvá, ktoré veľa vecí zmenia. Keď sa Jeng Moo pokúsi strýka Fooa zavraždiť, zabráni mu v tom mladík Ah Ching (Conan Lee) , majster kung-fu a Foov blízky priateľ. Jeng tak nájde mocného protivníka, s ktorým sa vysporiadať nebude veru lahké. (kitano)

Martin741

Ja osobne vlastne suhlasim s Cheyene -m. Ako malemu decku by sa mi to pacilo, a bezpochyby by dal 5 spuntov, len clovek ako starne, ozyvaju sa roky, ze jo - tiez uz nie som najmladsi - a teraz to vidim tak maximalne na 3 hviezdy. Jo a doteraz radsej mam opicarny isteho Cenovic Dzudiny, najma to sialene skakanie po strechach, leseniach ap. 60 % ()

mchnk

Jak čtu, byli jsme na tom všichni stejně. VHSka, nahrávka z RTL a občasný český překlad. V 8. letech Ti to vážně nevadí a i přes tuto, dnes neuvěřitelně směšnou překážku, je to Tvůj nejoblíbenější film. Film, který Tě donutí běhat po lese a shánět si od starších kámošů, kteří mají praxi v dílnách, ručně broušené hvězdice. Teprve po dlouhých letech, kdy se mi do ruky dostala anglicky mluvená verze s kompletními cz titulky, se dozvídám podrobnosti, které mi byly v mládí úplně lhostejné. Ucházející humor, trošku jednodušší scénář, ovšem naprosto brilantní bojové scény. Bojovníci Ninja byli fenoménem, který tento film plně zachycuje a částečně i vysvětluje jejich podstatu. ()

Dale

Čo sa týka súbojov a ich choreografii, je to absolútna špička, fanúšikovia bojových umení budú chrochtať blahom. Škoda len, že to nemalo aspoň trochu zmysluplný príbeh a čo sa týka dialógov, bolo to veľké utrpenie. Neviem, či to má na svedomí len katastrofálny US dabing, všetky tie bullshity a son of a bitche mi z úst týchto Aziatov zneli veľmi divne. Takisto, čo sa týka humoru, je to veľká bieda a korunu tomu dáva zneškodnenie padoucha na konci filmu. ()

noriaki

Tenhle film jsem měl vidět když mi bylo deset, ocenil bych ho mnohem víc. Dneska od ninja mlátiček čekám temnou atmosféru, minimum akce, vrcholné okamžiky maximální brutality a žádný humor. Ninja commando je bohužel pravým opakem. Vtipů je v něm nespočet a souboje zaplňují drtivou většinu času. Naštěstí jsou alespoň slušně vymyšlené a nestereotypní. ()

Lhurgoyf

Strýčka Fooa sa z predom nejasných dôvodov snaží zabiť zákerný ninja, on má ale našťastie dobrého kung-fu synovca, ktorého len tak niekto neporazí... Bláznivá kung-fu komédia z hongkongskej produkcie už tradične ponúkajúca kvalitné súboje, slušnú zábavu, ale i otrasné herecké výkony a ešte dementnejšie dialógy. Najviac ma pobavil úvod, kde vidíme skupinku ninjov v akcii. Teda v zrýchlenom zábere môžeme vidieť ako saltami preskakujú maličký múr (ktorý by mohli jednoduchšie preliezť), ako synchronizovane lezú dole hlavavmi na stromy a ako si nakoniec vykopú jamu, vhupsnú do nej, zasypú sa hlinou a vystrčia hadičku na dýchanie. Ešte dlho som sa nemohol prestať smiať... ()