Reklama

Reklama

Královská noc

  • Velká Británie A Royal Night Out (více)
Trailer 4

VOD (1)

Obsahy(1)

Je 8. května 1945 a celý svět oslavuje konec války. Dvě mladé dívky mají příležitost si poprvé vyrazit ven a přidat se k velkolepým oslavám v Londýně. Prožijí nezapomenutelnou noc plnou dobrodružství, ale domů se vrátí příliš pozdě. Problém je, že to nejsou obyčejné dívky. Jejich domovem je totiž Buckinghamský palác a dvě teenagerky jsou princezna Margaret a budoucí královna Anglie, Alžběta II.
(A-Company CZ)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (38)

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Mňa osobne omnoho viac, ako oslava víťazstva v Londýne, kráľovskými dcérami Margaret (1930) a Alžbetou (1926), zaujal postoj kráľovskej rodiny k udalostiam 2. svetovej vojny, k nacizmu a k samotnému Hitlerovi. Niektoré z nich sú známe, ale mnoho záporných informácii sa z Buckinghamského paláca von nedostalo. Britská kráľovská rodina Windsorovcov mala početné väzby na nacizmus v Nemecku a Adolfa Hitlera. Nevlastný brat princa Filipa, princ Christoph of Hesse sa stal hlavou Goeringovej tajnej služby a zastával mnoho nacistických pozícií. Podobnú minulosť mal tiež kráľ Eduard VIII. , ktorý po nástupe na trón zaslal depešu samotnému Hitlerovi, kde píše: „Aliancia medzi Nemeckom a Britániou je (pre kráľa) naliehavou nutnosťou.“ V októbri 1937 bývalý kráľ Eduard a jeho žena, toho času vojvoda a vojvodkyňa Windsoru, navštívili nacistické Nemecko. Osobne sa stretli s Hitlerom, navečerali sa s jeho zástupcom Rudolfom Hessom, a dokonca navštívili aj koncentračný tábor. Tento kráľ dal prednosť svojej veľkej láske pred trónom, tu ho zastúpil jeho mladší brat Juraj VI. ktorý napriek vrodenej nesmelosti, prejavil v ťažkých dobách Británie statočnosť a bol príkladom pre poddaných. Tu stojí za zmienku jeho prejav k národu (Kráľova reč, 2010). Zdieľal s národom ťažkosti vojny vrátane bombardovania Londýna. Po náletoch ho bolo vídať v uliciach ako utešuje a povzbudzuje Londýnčanov. Angličania mu to nezabudli a popri Churchillovi bol bezpochyby najpopulárnejším mužom. Zaujímavým faktom je aj princezná Alžbeta, ktorú vo filme môžeme vidieť vo vojenskej uniforme. Vo februári roku 1945 vstúpila do ženskej divízie britskej armády, kde slúžila pod úradným číslom 230873. Tu získala výučný list automechanika. V rámci jednotiek divízie jazdila na osobných aj nákladných autách. Po vojne bola povýšená do funkcie čestného veliteľa. Nebola výnimkou nakoľko v priebehu 2. svetovej vojny slúžilo v britských ozbrojených silách asi 600 tisíc žien. Takže film je taký, aký je a mňa osobne nenadchol. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Sarah Gadon je v roli mladé Lisbeth jednoduše rozkošná! Až tak, že jsem vytáhla hodnocení potřeštěné královské crazy komedie na čtyři korunky. Lehké, ulítlé, ale místy tak moc fajn a vtipné, že s chutí přihodím. Není to pro každého, ale svého diváka si najde. Samozřejmě Prázdninám v Římě to nesahá ani po kotníky, ale těm nesahá po kotníky nic. ()

Reklama

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Dost dobrý, jen mi vadí, že je to asi celé vymyšlené... No každopádně super komedie s účastí budoucí královny Alžběty II. Jen si myslím, že tak tupé garde by princezny (obzvlášť v Anglii) nedostaly. Na druhou stranu, konec je opravdu super, takže i když je to předvídatelné, bez větších dějových zvratů, mně se to líbilo...80% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Its V.E Nigt! ------ Bylo nebylo, za řekou Temží - dvě princezny dostaly povolení od tatíčka krále a maminky královny si konečně také vyrazit z paláce ven. A nebylo to jen v tak obyčejný den, ten den skončila po šesti krutých a strastiplných letech druhá světová válka. Mladé dámy nejdou ven sami, dostanou doprovod jak se patří a venku kromě trochy toho svobodného vzduchu, kterého se jim v paláci nedostává mají i zjistit nálady lidu na toho jejich krále. Vždyť s nimi věrně bojoval proti tyranovi a statečně neopustil Londýn ani když byl bombardován. Jenže noční Londýn plný slavících lidí je něco jako dávný Babylón a princezny se od sebe rozdělí. Zatímco ta mladší se dostane do společnosti, kterou nelze nazývat zrovna kultivovanou, její starší sestra Alžběta narazí na vojáka, který se s ní pokusí sestru v rozbouřeném slavícím městě najít. ---- Udělalo mi velkou radost, že ze všech složek britské armády padla volba na kluka od bombardérů v modrém battledressu s nášivkou AG. Na prsou. ! Palubní střelec má však na lecos svůj názor a tak se Alžběta během hledání lecos dozví i z té druhé strany ze života lidí tam venku za zdmi Buckinghamského paláce.... Tahle romantická komedie mi moc sedla. Dnes večer jsem byl zase jednou bez nálady a neměl ani moc chu'ť na něco koukat. Když už padla volba na toto moc jsem neočekával. Upřímně, nečišet z toho ten konec války, vůbec bych do toho nešel. Tady to ale čišelo sakra zajímavě! :-) Těchto filmů jsou spousty. Většinou jsou to různé fešné prezidentovy dcery, nebo právě princenzny co se ztratí a narazí na nějakého normálního kluka z lidu...Holky jsou jen holky a tak to zajiskří, jenže každý pak musí tam kam patří... Pár jich skončí svatbou, většinou jsou ale na konci slzičky... Tady to bylo hodně podobné, ale nijak mi to kupodivu nevadilo. Bylo to prostě takové britské, milé a vtipné a možná i s reálným základem. A přiznávám i dojemné. Když jsem viděl na Trafalgar Square ty stovky lidí slavit konec války, jako by jste tam byli v tom roce 1945... Správně to říkal král Jiří . Ti lidé nevěděli co je čeká, netušili, že válka Anglii zdecimovala a i když vítěznou, že ji čekají hubené roky... Ta noc ale byla jejich. Všech těch starých i mladých lidí, dívek objímajícíh vojáky od všech složek zbraní, všech těch mladých mužů, kteří konečně dokončili svoji práci ! Hezké, milé, vtipné, plné swingu, romantické (a já stále romantikem jsem) tak dávám za 4 lahvě šampaňského! * * * * ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Limonádová taškařice aneb mystifikační červená knihovna v královském obsazení. Jeden z možných způsobů, jak přiblížit britskou královskou rodinu širokým lidovým vrstvám, při němž se nenáročný divák rád zasměje naprosto absurdním a zcela nevěrohodným situacím, občas zamáčkne slzu dojetí a na konci filmu se mu uleví, že sám nemusí snášet ten nelidský úděl sešněrovanosti královskými povinnostmi a ohledy na ceremoniální předpisy. Tento typ laciného humoru jednak příliš nemusím a už vůbec ne, když se vypočítavě veze na vlně obecné uhranutosti britskou královskou rodinou. Ale co, hlavně když to tvůrcům nese, že? ()

Galerie (38)

Zajímavosti (5)

  • Film sa odohráva 8. mája 1945. Scéna na Trafalgarskom námestí bola natočená 8. mája 2014, na 69. výročie ukončenia vojny v Európe. (Arsenal83)
  • Použité americké vlajky jsou vzor 1960, tj. mají 50 hvězd, ačkoliv dobové vlajky měly pouze 48 hvězd. (mac.42)
  • Tanec, ktorý Margaret (Bel Powley) predvádza Elizabeth (Sarah Gadon), sa nazýva Lindy Hop Charleston, populárny tanec swingovej éry. (Arsenal83)

Reklama

Reklama