poster

Podoba ticha

 • finský

  The Look of Silence

  (festivalový název)
 • slovenský

  Podoba ticha

  (festivalový název)
 • anglický

  The Look of Silence

Dokumentární

Dánsko / Velká Británie / Norsko / Finsko, 2014, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(10.1.2015)

 • Katullka
  ***

  Po Způsobu zabíjení je to prostě málo. Šokováni jsme už byli, pak někdo Joshuovi řekl: "Kámo a co to hodit z druhý stránky?" a kámo to hodil z druhý stránky, ale že bych byla schopna tu hoďku a půl sledovat, to už prostě ne-e.(20.3.2015)

 • neoBlast
  ****

  Skvělý přídavek k unikátnímu dokumentu Způsob zabíjení, který hlavně díky kratší stopáži působí mnohem kompaktněji a svěžeji. Naprosto výborná je technická stránka, která skvěle film doplňuje. Podoba ticha je stejně děsivou výpovědí, rozhodně snadněji stravitelnou než o pár let mladší předchůdce, ale možná ta hutnost a masitost dělala ze Způsobu zabíjení mnohem větší unikát na dokumentárním poli. A první může být jen jeden. 75 %(9.1.2016)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $101,001Tržby Celosvetovo $268,280▐ Dokument Podoba ticha prináša ťažkú a rozsiahlu výpoveď ohľadne genocídy z Indonézie, páchanej v 60.rokoch. Výpovede vykonávateľov rozsudkov nad odsúdenými sprevádzajú tento dokument po celý čas, ich postoj sa ani po viacerých rokoch nezmenil a nevypadá to ani z jedným, že by ich to nejak trápilo, skôr to berú z takou ľahkosťou, pohodou, bez poľutovania nad tým ako likvidovali takzvaných komunistov z tejto krajiny. Na škodu je, že v dokumente neboli použité, aj nejaké dobové zábery aby to úmorné monotónne vyprávanie okorenili. /videl v kine: 40%/(filmový festival Cinematik Piešťany 2015)(15.9.2015)

 • EastWicka
  *****

  Strašný příběh, který se těžko vydýchává a otevírá staré rány. Naprosto se ztotožňuji s komentářem od BoXBe.(23.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace