Life on the Line

Akční

USA, 2015, 97 min

• tron

„Sústreďte sa. A majte pokoru.“ Tak už svoj film majú aj opravári elektrického vedenia vysokého napätia, pričom túto poctu sa im rozhodol zložiť nikto menší, ako starý dobrý John Travolta. Našťastie si nechal narásť brutálnu, monštruóznu a divokú bradu, takže pôsobí o čosi znesiteľnejšie, ako vo svojich posledných filmoch, v ktorých bol nahladko oholený (áno, niekedy až tak málo stačí k zmene k lepšiemu). Hoci by som sa tomuto filmu rád posmieval za všetko možné, od scenára po celkovú zastaranosť (flashbacky ako z Komisára Rexa), nedá mi to. Film v sebe má niečo chlapské, priame, tvrdé a hrdé. Tiež sa mi páčili postavy (hoci boli strašné klišé), herci (hoci hrali samé klišé postavy), občas kameraman vystrihol vizuálne podmanivý záber a prostredie „drsných elektrikárov“ malo niečo do seba; klamal by som, ak by som tvrdil, že nemalo. Je vcelku pozoruhodné, že za touto „oslavou elektrikárov“ stál drsný režisér Hackl (Saw 5, Grizzly). A teraz najbizarnejšie odhalenie mesiaca: až vďaka netu, deň po pozretí, mi docvaklo, že tu hrala aj Sharon Stone. A koho. WTF. A dosť kuriózne pôsobí (inak sexi) 33-ročná Kate Bosworth v úlohe takmer tínedžerky.(5.12.2016)

John Travolta ukazuje, že na sebe ani zdaleka nemusí strhávat pozornost a že mu sedí i menší role, kterou ale odehraje tak, aby se nemusel za nic stydět. Docela citlivý snímek, který trochu hraje na ohraná témata, jako problémová matka, nečekané těhotenství, násilnosti, ale i tak docela funguje a úplně neodradí.(6.11.2016)

• LIVINGDEAD

John Travolta vypadá na 62 let stále dobře, zato Sharon Stone o které psal Blesk, že vypadá na 30 let, vypadala na 70 let. Jasně, hrála ožralou matku, ale i tak abych ji hádal 30 let, musel bych mít 10 dioptrií a stát od ní 50 metrů. Co se týče filmu, nechtěl bych dělat takovou práci ani za milion. A ten konec? To opraváří nemají s sebou nařádí? Stačilo mít nějaké větší gumové kladivo, ne?(10.8.2016)

Vzťahová dráma zasadená do netradičného prostredia, že by som čakal, že sa s niečím takýmto vytasia skôr Škandinávci. Ale, samozrejme, Američania to však armagedonovským záverom, nad ktorým treba extrémne silno privrieť obe oči (a možno i tie na pančuchách), veľmi odľahčili a ten prívlastok v záhlaví filmu ''akčný'' tam nakoniec aj pasuje. P.S. Ked' v prvých desiatich minútach filmu má Apač Johny Travolta narodeniny hned' trikrát, myslel som si, že celý film bude iba o narodkách... Silné tri hviezdičky! 65%(30.7.2016)

• Wacoslav1

Ha no vida strhující drama o elektrikářích? To tady vážně ještě nebylo! Že to nebude moc akční mi bylo jasný, ale když ani to budování vztahů mezi postavami nefunguje, tak to nespasí ani Travolta.25%(3.8.2016)