Life on the Line

Akční

USA, 2015, 97 min

• tron

„Sústreďte sa. A majte pokoru.“ Tak už svoj film majú aj opravári elektrického vedenia vysokého napätia, pričom túto poctu sa im rozhodol zložiť nikto menší, ako starý dobrý John Travolta. Našťastie si nechal narásť brutálnu, monštruóznu a divokú bradu, takže pôsobí o čosi znesiteľnejšie, ako vo svojich posledných filmoch, v ktorých bol nahladko oholený (áno, niekedy až tak málo stačí k zmene k lepšiemu). Hoci by som sa tomuto filmu rád posmieval za všetko možné, od scenára po celkovú zastaranosť (flashbacky ako z Komisára Rexa), nedá mi to. Film v sebe má niečo chlapské, priame, tvrdé a hrdé. Tiež sa mi páčili postavy (hoci boli strašné klišé), herci (hoci hrali samé klišé postavy), občas kameraman vystrihol vizuálne podmanivý záber a prostredie „drsných elektrikárov“ malo niečo do seba; klamal by som, ak by som tvrdil, že nemalo. Je vcelku pozoruhodné, že za touto „oslavou elektrikárov“ stál drsný režisér Hackl (Saw 5, Grizzly). A teraz najbizarnejšie odhalenie mesiaca: až vďaka netu, deň po pozretí, mi docvaklo, že tu hrala aj Sharon Stone. A koho. WTF. A dosť kuriózne pôsobí (inak sexi) 33-ročná Kate Bosworth v úlohe takmer tínedžerky.(5.12.2016)

• castor

Opraváři kabelů vysokého napětí těžký život mají, snaží se nám podsouvat tohle malé drama. Netuším, co mě přilákalo? Herci v čele s Johnem Travoltou, režisér, který stejný rok mile překvapil soubojem člověka s nevyzpytatelnou divočinou, nebo tak trochu jiné téma? Tvůrci se divákům snaží vnutit hned několik témat a linií, žádnou však pořádně nerozvedou a žádná nemá příliš šancí uspět. Vše tak směřuje k živějšímu finále s bouří, která strhá stožáry, vykolejí vlak a dostane na operační sál i milovanou neteř. Třiatřicetiletá Kate Bosworth má podle strýčka, který kdysi válel v Pomádě, šetřit na vysokou, Dewon Sawa, který nám od Nezvratného osudu sakra zestárl, se kolem ní točí, Sharon Stone opakuje stále podobné kreace a už dávno to nikoho nezajímá. Zatímco tvůrci nám chtěli připomenout odvahu „linkařů“, já pořád doufám, že Travoltovi, který stále dokáže přikovat diváka k obrazovce, zase jednou nějaký akční bourák svěří pořádnou roli.(5.8.2016)

• LIVINGDEAD

John Travolta vypadá na 62 let stále dobře, zato Sharon Stone o které psal Blesk, že vypadá na 30 let, vypadala na 70 let. Jasně, hrála ožralou matku, ale i tak abych ji hádal 30 let, musel bych mít 10 dioptrií a stát od ní 50 metrů. Co se týče filmu, nechtěl bych dělat takovou práci ani za milion. A ten konec? To opraváří nemají s sebou nařádí? Stačilo mít nějaké větší gumové kladivo, ne?(10.8.2016)

Tak Hackl ve filmu o grizzlym ukázal,že umí,tady se mu to trochu vymklo z ruček.Spousty zápletek.klišé,zase ten potlesk desítky zaměstnanců,spousty keců vo hovně,neskutečná limonádka ,tohle je čistej průměr,nic víc.50%.(11.9.2016)

Rozhodně větší hodnocení ,už jen pro ty chlapy co tam položily životy, já mam prostě tyhle filmy rád, John Travolta velmi impulzivní herec jednou dole jednou nahoře, a to na svůj věk vypadá pořád skvěle. Zahrál užasnou roli, co se týče příběhu déšt , hromy a blesky prostě drsné počasí já můžu , práce nebyla jednoduchá ale drsnější náročná a tohle byl docela příjemně silnější příběh, když odbočím od efektu vykolejeni vlaku který byl rychlí a slabší tak jsem byl dost spokojen, jak se zpracováním příběhu , který byl založen na skutečných událostech, tak s hercama a jejich výkonama, trošku mě mrzí rozjezd filmu smutna tragedie neštastná smrt dvou lidi a hotovo, a jelo se dal žádné větší dojeti, roztáhnutí začátku prostě nic a myslím jsi že by to nebylo na škodu. Celkové zasazeni příběhu filmu nejen k práci ale i k životu lidi byl výborný.(27.9.2016)