Paříž 1991. Mladý detektiv Charlie řeší svůj první případ, vraždu mladé ženy. Při studiu podobných případů odhalí řadu podezřele podobných úmrtí. Dlouhých osm let je jediným, kdo věří v existenci sériového zabijáka. Vražd přibývá, intervaly mezi nimi se zkracují a Charlie se stává architektem jednoho z nejkomplexnějších pátrání, které kdy francouzská policie vedla. Film, inspirovaný skutečným případem zabijáka Guye Georgese, sleduje deset let usilovného vyšetřování. (Film Europe)

angel74

Zdá se mi šílené, že film vychází ze skutečných událostí, brutalita vražd mě totiž docela šokovala. Jinak ale Případ SK1 ničím nevybočuje z běžného standardu obdobně laděných kriminálek. Další problém vidím v tom, že ústřední postava detektiva pátrajícího po sériovém vrahovi žen je dost nevýrazná, a to i přes jistou podobu s Alainem Delonem. Za zmínku snad jedině stojí Adama Niane, který podal vynikající herecký výkon v roli zabijáka Guye Georgese. (65%) ()

BoXBe

Mnohovrstevnatý příběh. Atmosférou připomene české kriminální klasiky - přesahem do soudní síně Dobrodružství kriminalistiky, přiblížením mnohdy zdlouhavého procesu vyšetřování Malého pitavala z velkého města, včetně Dietlovského přístupu k postavám. Po pravdě, on ale Případ SK1 vůbec není malá a zanedbatelná kriminálka. Jak se vrství oběť za obětí, houstne atmosféra, na kterou upozorňují vedlejší postavy už v úvodu filmu, a pro ty, kdo jako já, případ neznají, to začíná být napínavá podívaná, včetně nejistoty, kdo na konci vyšetřování vypadne jako viník, bez ohledu na paralelně běžící soudní proces v jiné časové rovině. Evropský styl vyprávění  je po kvantech hollywoodských rutinních, i když kvalitních filmů a seriálů, osvěžující a přitom epicky udržel pohromadě roky vyšetřování s řadou obětí, přičemž umožnil a vymáčknul na minimalistické ploše z herců opravdu silné charaktery, které by v nějakém fiktivním světě měly potenciál na pět pokračování. Film zvládá i rutinní práci kriminalistů vyprávět poutavě a pokud má někdo klid a dobrý obraz, musí docenit všechno od kompozic, přes plíživě napínavou hudbu, až po průvodcovství po Pařížských ulicích, které potěší každého, kdo tam dlouho nebo nikdy nebyl, včetně příjemných střešních perspektiv. Význam SK1 jsem si vyzradit před puštěním nenechal , nejde o nic překvapivého, ale vyplatí se filmem nechat vést, čím méně toho divák ví, tím více jej odlupování jednotlivých vrstev bude zajímat a v rámci možností a hororových jatek i "bavit". Ve výsledku opravdu výtečná krimi evropského střihu, na kterou se s chutí podívám znovu, nejen kvůli atmosféry a Paříže, ale i kvůli silnému závěru u výpovědi a v soudní síni. Po prvním shlédnutí a při prvních dojmech hodnotím hodně vysoko. VOD Dostupné toho času na Edison Online: https://edisonline.cz/vod/detail/pripad-sk1-online-22791 ()

Tosi

Případ známý jako "Serial Killer 1" a vrah přezdívaný "Šelma Bastily" . První sériový vrah Francie, který byl usvědčen na základě analýzy DNA. Pozornost zblízka zde není věnována vrahovi, ale dlouholetým vyšetřovatelům případu, což samosebou není na škodu, ale nedokázal mě prostě dějově strhnout. Jenže solidních evropských kriminálek je poslední roky jako šafránu a tak mě každé další "Dobrodružství kriminalistiky" zvedne náladu. ()

LadyPupu

Hromada emocí, napětí a jako bonus výborný Raphaël Personnaz v hlavní roli detektiva, který se snaží najít a usvědčit vraha i za cenu totální sebedestrukce. Skvělá připomínka toho nejlepšího ze staré dobré francouzské krimi školy. ()

Yoda sama

Kvality to stavia do popredia a zároveň sú tam vidieť aj tie limity. Skvelý herci, napínavá forma, no netreba čakať druhého Zodiaca. ()

Mishqo

75-80% ...Zaujímavý prípad prvého francúzskeho sériového vraha. No chýbalo mi viac napätia, ktoré je priam nevyhnutné pri takomto type filmov. Hon na monštrum z Bastilly musel byť v skutočnosti oveľa nervydrásajúcejší. ()

JohnSmith

Není to sice nic extra, ale slušná krimi. Napětí sice na minimu, ale je to opravdu solidně natočené a Personnaz nebyl vůbec špatný. Nejděsivější na tom je, že se to skutečně stalo. ()

ghatos

2/3 vyšetřování jsou zajímavé, ovšem poslední třetina jako by nepasovala do zvoleného rámce. Nakonec to není taková věda. Spíše jde o kriminalistickou metodu a její vývoj. Mohlo to být zrežírované lépe. 68%. ()

vitekpe

Celkem dobra francouzska kriminalka. Jde o vysetrovani a hledani brutalniho (jak jinak) vraha zen v Parizi. Neni to akcni. Je to vysetrovani a hledani dukazu, spis teda konverzacka. Lze to bez problemu odkoukat, ale za par dni uz si na to nevzpomenete. Proste dalsi krimi. V roli vraha zaujal Adama Niane. Oproti tomu hlavni vysetrovatel/postava, delonovsky Raphaël Personnaz, jen tak nejak prosumel. ()

Lukoboss

Francouzi tohle umí. Takový ty oldschool poctivý kriminálky jim prostě vždycky šly a tady to není jinak. Případem se probíráme od začátku spolu s novým kolegou oddělení, kterej se stane maličko posedlým tím, aby vraha dostal. Ať se snaží, jak se snaží, tak cesta není jednoduchá a vždycky, když to už vypadá, že ho mají, něco tam nesedí. Toto je ovšem taky trochu kámen úrazu, protože se celou dobu tým detektivů spíš neúspěšně probírá případama zavražděných dívek, nedaří se jim moc ani případy spojit dohromady, no a aniž by došlo k nějakýmu zásadnímu objevu nebo zvratu, přijde obvinění, zatčení a soud. Je to takový z ničeho nic. Ale chápu, že to byla doba, kdy se s DNA až tak moc nepracovalo a asi to svým způsobem ve Francii byl i určitej průlom v dokazování trestných činů. Každopádně atmosféra je parádní jako za časů A. Delona a jemu podobných, takže zaujetí filmem určitě není malý, naopak dneska se tenhle čistej krimi žánr už moc nevidí. P.S. Trochu mně přišlo, že vrahovi obhájci ho až tak úplně nehájili - aspoň to tak působilo. ()

kolemjdouc

Příklad jak to měli kriminalisté těžké bez moderních technologií a se soudy které neuznávaly k obvinění použít DNA.Hodně uškodil filtr na kameře..Příběh kdy vidíte jak postavy stárnou rodí se jim děti, mění se , jsou frustrovaní že se nemohou ničeho chytit a mrtvých přibývá... ()

Disease

Ano, já vím, že policejní práce ja hlavně ta "trpělivá mravenčí" a ne samá akce, ale tohle bylo fakt příliš suchopárné. ()

Santino7

Veľmi poctivá, zbytočne "pre efekt" neprikrášlená francúzska krimi, ktorá sa vyznačuje až prekvapivou precíznosťou a formálnou presnosťou (v tomto ohľade sa mi do značnej miery podobala na Fincherovho úžasného Zodiaca, čo sa dá považovať jednoznačne za kompliment). A vzhľadom na to, že obsahovo je to taktiež nadpriemerne zaujímavé a poľahky to diváka vtiahne do deja, snímku som si plnými dúškami užil. V pozitívnom zmysle slova prekvapil i Raphaël Personnaz, ktorý, spoločne s ostatnými spomenutými faktormi, výraznou mierou napomohol prostredníctvom tohto kúsku dôstojne pripomenúť zlatú éru francúzskych kriminálnych záležitostí rokov sedemdesiatych. Možno jediné, čo by sa v mojich očiach dalo trošku vytknúť, je prílišná neosobnosť, ale na druhej strane dokážem pochopiť, že pre takýto štýl sa tvorcovia skrátka rozhodli, a basta. Snímka si rozhodne zaslúži viac pozornosti, než akej sa jej zatiaľ dostalo. 85% ()

mira007

Hodně dobrá kriminálka - pátrání po sadistickém sériovém vrahovi mladých žen, prakticky hraná rekonstrukce ( včetně skutečných jmen ) skutečného případu. Film prolínají dvě časové roviny - soudní proces v roce 2001 a pátrání po vrahovi od roku 1990. Ikdyž to neoplývá akcí, tak je to strhující a vtáhne to diváka do děje, ale není to pro slabé povahy ( fotky mučených žen nemusí ustát každý ). Atmosférou to připomíná klasické francouzské kriminálky z osmdesátek. ()

JohnyD

Francúzska krimi a la Delon zo 70. rokov. Bohužiaľ pre frantíkov, novodobé krimi je už úplne inde a tak nejde o nič o len o nostalgiu a výpoveď o prvom sériovom vrahovi, ktorého chytili na základe DNA. Bohužiaľ Raphaël Personnaz nie je Delon (aj keď výzorovo k tomu nemá ďaleko) a ide iba o holé predostretie faktov, aj keď zaujímavé pasáže by sa tam dali nájsť, ale je ich iba ako šáfránu. 6/10 ()

Vesecký

Nebyla to špatná detektivka, jen jsem v ní ztrácel chvílemi přehled. Časová osa případů byla sice ukázána zřetelně, ale po pár záběrech jsem nějak na datový údaj zapomněl. Navíc mě pletla dvě jména sériového vraha. Ale to jsou drobnosti, které nijak neubírají na hodnotě filmu a výkonech představitelů policie i samotného vraha. ()

zahadum

Ani nudný ani uťahaný, prípad na ktorom pracovali policajti by duševne " zabil " aj slona....psychicky náročný hon na sériového vraha mladých žien podľa skutočných udalosti. Podobný Zodiacu ale je v tom viacej sĺz, krvi, šedivých vlasov a menej farby...natočené zručne a zahrané bez väčších chýb. ....temné a neslávne.... ()

theSaint

Atmosferická krimi odkazující na zlatá francouzská 70.léta. Poctivá, civilní, potemnělá. Personnaz zrcadlí Alaina Delona a musím uznat, že jsem ho v něm viděl velmi často, ten chlap by mohl se ctí účinkovat v jeho biografii. Zatím jsem nenarazil na nikoho, kdo by se mu podobal tolik fyzicky i výrazově. ()