Kilo Dva Bravo

• Velká Británie Kajaki (více)

Každý krok může být jejich poslední... Provincie Hílmand, Afghánistán, září 2006, přehrada Kajaki. Britské jednotky mají za úkol chránit přehradu. Jedná se o strategický objekt zásobující elektřinou rozlehlé území. Kontakt s nepřítelem je takřka nulový a čas v kopcích jako by se zastavil. Jedné noci však Brity zaujme podezřelá aktivita u čerpací stanice dole u přehrady. Později také dalekohledem zjistí, že místní ozbrojenci na nedalekém checkpointu vybírají od civilistů neoprávněné poplatky za průjezd. Malá průzkumná jednotka se tedy vydává dolů úzkou stezkou situaci prověřit. Zhruba v polovině cesty však narazí v malém údolíčku a místě zcela nečekaném na minové pole. Jednotka, která má problém se spojením, se ocitá v pasti a zraněným hrozí vykrvácení, pokud nebudou urychleně evakuováni... Snímek Kilo Dva Bravo je celovečerním hraným debutem Paula Katise, který začínal jako dokumentarista. Nebývale autentický film popisuje skutečný incident, který se v roce 2006 odehrál na afghánském bojišti. (Česká televize)

Googooplexer

Tak toto bolo niečo! Neuveriteľné.... :))))))))))))))) nechcem sa vysmievať tým nešťastníkom, to už robí celkom dobre tento film, ale zaradil by som to skôr do žánru komédie než "dobrodružný". Mohlo to byť o v pohode polhodinu kratšie, ale aspoň má film poučný charkter, keď už nič iné. Takže takéto ponaučenie si zo toho berte: nechoďte do armády, lebo na nikoho sa tam nemôžete spoľahnúť. Len na to, že za svoju blbosť ešte dostanete nejakú medajlu. ()

kecal

Na film sem se podíval vlastně jen díky 5 hvězdám od Verbala :) Britská armáda neměla dopustit, aby se tohle natočilo. Takhle špatně na tom přece nemůže být armáda tak vyspělého státu. To byla úplná fraška. Nebýt to podle skutečnosti, tak je to vážně dobrá komedie. Takhle je to jen opravu smutné a ke konci i celkem nudné. Tohle je 100% nejoblíbenější veselohra talibanu. ()

freemen

Už dlouho jsem se tak nenasmál,ale né kvůli filmu samotnému ale zdejším komentářům.Je zřejmé že většina jsou armádními experti a hlavně specialisté EOD. Pro ty zdejší gaučové experty – Explosive Ordnance Disposal.:-) Ti kluci měli prostě smůlu že se dostali do minového pole. Takových je v Afghánistánu mraky. Dělali to co dělat měli.Pohyb v neoznačeném minovém poli má svá určitá pravidla a co jsem sledoval tak nijak porušeny nebyly.Ti kluci prostě jen chtěli zachránit své zraněné kamarády..tohle většina zdejších komentátorů nikdy nepochopí tak jako ti co je nazývají zelenými mozky. A to že píšete že nechápete za co ty medaile dostaly jen znamená že jim je jen prostě závidíte..Je to prostě taková trapná česká vlastnost. Nicméně můžete zvednout svou prdel od pc a jít si je tam zasloužit ale takoví hrdinové asi nebudete.... ()

Bulywif odpad!

Verbalův komentář tuto záležitost vystihuje skvěle. Bohužel já jsem se nedokázal povznést až tak, abych se tomu mohl zasmát, protože se nemohu zbavit pocitu, že tohle veledílo někdo opravdu myslel vážně. Zároveň jsem se také po celou dobu, kterou jsem se vydržel dívat, nemohl zbavit pocitu, že se dívám na nějaký druh propagandistického gayporna natočený křesťanským spolkem místních "kamarádů". Úvodní nuda při sledování týpků s posprejovaným obličejem/hadrama a neustálé čekání kdy už konečně někdo zhebne a děj se tak konečně ukáže a někam posune vystřídá zklamání, kdy sice k nějakým těm výbuchům dojde, ale netřeba se bát, maximálně někdo přijde o nohu, dvě a kvůli rozmanitosti jeden o kus hrudníku (proč mu do tý díry jen tak zbůhdarma nestrčit špinavou pracku? Inu když se naskytne díra...) a proč vlastně? Jen aby zmínění ranění mohli - pokud možno hezky vedle sebe - do všech scén hekat jako když je na údy berou. Že už to nemůže být horší? No ono je. Raněných do orgie vesele přibývá, protože když se z ničeho nic ocitnu uprostřed minového pole a ani rytí nožíky v hlíně nepomůže, nejlepší co můžu dělat je se nahodile rozejít beze smyslu náhodným směrem. A tak se nám to celé rozjede v celkem slušnou párty, kdy první ranění vydýchávají úvodní kolo v láskyplném laskání se zbylými neraněnými (jak jinak než nahoře bez), kteří sem tam dojdou šlápnout na nějakou tu minu, aby náhodou nezůstali pozadu, zatímco nově ranění jdou tvrdě na věc. A tak když přiletí armádní vrtulník s růžovým interiérem (který od prvního pohledu evokuje anus) plný dalších vypracovaných opálených hasičů nahoře bez situace nabere další dimenzionální rozměr. Takže záběr na tento otevřený vrtulník zezadu, jako pohlednice do vystrčené řitě je již jen třešničkou na dortu. Vydržel jsem dokoukat už hodně věcí, tohleto však doopravdy ne. Třeba jsem to celé jenom nepochopil, nevím. Každopádně NEVER MORE! ()

F50Ferrari

Nejdřiv mě to přišlo docela humáč a vůbec jsem se netěšil, až vybuchne další mina a budou další utrhané nohy ... ale to co se začalo dít, to byl fakt brutál ... jsem se málem uchechtal a ještě teď se musím smát :-D Takovou grotesku nikdo nevymyslel :-D ()

GalaktikHero

To nemá celá Britská armáda jeden posratý detektor kovov? Pošlú svoje jednotky operovať do prostredia s tisíckami starých mín, holých a bosých? Asi majú v armáde podobných "mysliteľov", ako tá banda, ktorá v slovenskom parlamente schválila novelu trestného zákona o zákaze používania detektorov kovov! ()