Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Hanys_

Ha. Galvin Belson točí filmy. A rozhodně ne tuctové. Pohodovka, která mě sice po zhlédnutí úplně nepoložila, ale zraje to jako víno. Ta jejich ideologie mě sice až tak nebrala, ale musím nechat že Vigo měl parádní výsledky (test listiny práv) a jeho bezprostřednost, kdy odpoví své nejmladší dceři na jakoukoliv otázku, je odzbrojující i inspirativní.. ()

Litvicek

Když jsou hodnoty člověka v ohrožení, buď se necháš zlomit a nebo se zase někam posuneš. Viggo a jeho nevšední rodina prochází životní výzvou a každý si musí zvolit, co je správný a co špatný, co je vhodný a co už nevhodný, tím spíš na úkor dnešní doby a mentality dnešních lidí. Zajímavá a hezká jednorázová záležitost - Nakrmil jsem mozek, pokochal jsem se a spokojenost. ()

Rejže

Je fakt, že absurdní nadsázky ve filmu zbožňuji. Je to pro film kořením. Ale pořád tento jedinec je rozporuplné médium, proč se zastavím na čtyřce hvězdic. A možná je dobře, když se divák vybrečí dřív než dojde k tomu závěru, kde už se nebrečí, ale jen lomí rukama, proč hrdina Vigga Mortensena šel tvrdohlavě proti zdi. Tam kde hlavní hrdina prokazuje, že má všech pět pohromadě a je talentovaný učitel svých dětí ač celá rodinka žije mimo civilizaci, tam to zabíjí neuvěřitelný konec, kde se zuby nechty drží závěti své ženy. Další spoiler tu líčit nebudu. Film se mi líbil dramaturgickým dějem, filozofickými úvahami, výkony herců, ale ten ocásek na konci mi tam nesedí. Matt Ross jakoby sáhl do chtíčů z let, kdy se filmař teprve vyvíjí a všecko je děsná sranda. Asi tak. ()

dormouse

Četla jsem, že se režisér nesnažil o nějakou hlubokou sondu, ale chtěl jen pobavit diváky. To ale nevěděl, že u nás běžel velmi podobný film-dokument Navždy spolu. Tyhle dva filmy bych povinně promítala za sebou. Aby divák viděl, jak vypadá krásný sen, kdy jsou všechny děti krásné, chytré a umí Základní listinu lidských práv nazpaměť, plynně hovoří šesti jazyky a dokáží i v šesti letech přežít v přírodě, a jak vypadá skutečnost, v níž nejsou děti schopné souvislého slovního projevu ani samostatné myšlenky. Ale na druhou stranu mají oba filmy mnoho společného. Postava otce je velmi silná, v tom českém pravdivém dokumentu až demagogická a netolerantní vůči jiným názorům. Captain fantastic je zas mnohem realističtější ve svém závěru, kdy připouští, že život v úplné izolaci není možný. Je nutné dětem poskytnout svobodu, aby se sami rozhodli, jak se budou v životě realizovat a s kým. A k tomu rozhodnutí potřebují ten svět poznat. Herecké výkony skvělé, Vigo Mortensen charismatický. ()

angloumene

Po zhlédnutí traileru jsem se obávala, že se bude jednat o podbízivou green agitku. Nakonec jsem se ale do kina přeci jen dostavila a rozhodně jsem neudělala chybu. Tohle je náš svět je citlivé, hořkosladké, ale hlavně vyvážené drama o rodině, o vnímání světa a o respektování osobních hodnot. Film diváka sice upozorňuje na nešvary moderní civilizace, ale možná o to naléhavěji ukazuje nesmyslnost snahy o odtržení se od ní. ()

IvoB

O filmu jsem si nic nezjišťoval, a je to tak možná nejlepší - film mě tak příjemně překvapil a zároveň jsem nebyl ovlivněn festivalovým hypem. Pokud bych měl Tohle je náš svět nějak označit, dal bych mu nálepku "solidní nadprůměr". Filmu se nedá upřít zajímavá myšlenka, na které mimo jiné stojí celá zápletka, včetně gagů. Ocenit musím především to, že zde fórky nejsou prvoplánové, naopak velmi přirozeně vychází z celé premisy. Poměrně nezvyklý styl humoru mi tu docela seděl. Pochválit musím i to, že se film nesnaží svá témata prezentovat jednostranně, ale naopak představuje řadu rozporuplností. Film je tedy vyvážený jak po stránce tématické, tak po stránce žánrové - pravidelně se zde střídají vtipné a dramatické momenty. Je jen trošku škoda některých hluchých míst, především pak úplného konce, který působí tak trošku vysněně a nepatřičně. Stejně si ale myslím, že můžu film s klidným svědomím doporučit. Sice ne nutně do kina, ale na DVD určitě. ()

orkadimenza

Možná trochu divoké, trochu zavádějící, místy trochu nespojité, a někdy trochu trapné (jenže cíleně, takže spíš trápení hodné). Jinak ovšem velmi líbivé, upřímné, ale hlavně v některých směrech kurevsky inspirativní, jak vést skautskou družinu. Jak řekl Noam Chomsky...no, už si to nepamatuju. Tak se sami podívejte. ()

coffeecat

Tohle není film kde se zpočátku perfektní rodinka, za kterou se při příštím maškarním všichni převlečeme, dostane do "jakože" problémů a pak se stane "něco". Už od začátku to totiž trochu smrdí. A nikdo nemá absolutní pravdu. A nikdo není hrdina. A všichni jsou. Tohle je jeden z TĚCH filmů, které podávájí odpovědi nastolováním otázek. Milujme se množme se a nezapomeňme při tom všem množení na to, že nejsme arbitry ideálního života. Nejlepší všechno, favorit roku 2016. ()

mclenin

Po dlhšej dobe dráma, ktorá ma pohltila od úvodného záberu a bavila až do záverečných titulkov. Príjemný feel-good movie s kombináciou dvoch motívov - vyrovnávanie sa so stratou blízkej osoby a vyrovnávanie sa s prechodom do "civilizácie", prvý z nich poskytuje dramatický materiál, ten druhý zasa komediálny. Výsledkom je smutno-smiešny film, s "indie-hippie" nádychom (a zaujímavým soundtrackom), ktorý plynie veľmi prirodzene a jeho mottom je oslava života, hudbou a tancom. + Viggo Mortensen je tu naozaj výborný. (Hodnotím prvoplánovo a zaujato, 4 a pol*) ()

DannyBoy80

Nebylo to špatné, herecky vcelku ok. Myšlenka alternativních lidí vracejících se do společnosti není vůbec špatná. Nicméně mám pocit že to někdy šlo ad absurdum a naprosto zbytečně. Komediální nádech ten film zbytečně sráží. ()

Milodar

Některé myšlenky jsou evidentně přitažené za vlasy, zatímco jiné naopak strefují hřebíček na hlavičku. Být v přírodě, či nebýt, toť ústřední myšlenka, derivovaná otázkami rodinnými a výchovnými. Co značně kazí celý dojem, je evidentní oslava způsobu života této alterntivní rodinky. Důvodem bylo nejspíš sympatizování s těmi slabšími co jdou mimo proud, nebo naděje, že se lidstvo odkloní od přetechnizovaného konzumu. Jenže tato oslava udělala medvědí službu. ()

merit1

Vytvoriť malú utopickú spoločnosť inšpirovanú Platónom, návratom k prírode a otvorenou výchovou sa zdá na prvý pohľad pútavé. Avšak porovnanie so súčasnou spoločnosťou nie je také jednoznačné, ako by sa mohlo zdať. Žiaľ, celý nápad filmu sa utápa v idealizovaní a neuveriteľnosti detských charakterov. Zároveň som až do istého okamihu nechápala absenciu rodičovského pudu ochraňovať dieťa pred fyzickým zranením. Nakoniec sa ukázalo, že si tento moment autori odkladali ako katalyzátor udalostí, čo však v danú chvíľu pôsobilo až príliš lacným dojmom a samotný záver vyznel takmer gýčovo. Oba druhy spoločností boli vykreslené pomerne schématicky a nastolené otázky nemali možnosť ísť viac do hĺbky. Viggo Mortensen však potvrdil, akým skvelým hercom je a prírodné scenérie určite filmu pridávajú na hodnote. ()

zelvicka.

Je znát, že film je udělaný pro široké publikum - líbivé obsazení i nezbytné minimum argumentů proti takovéto výchově. Těžko říci ale slovo o tom, že by se filmařům něco vysloveně nepovedlo, i když samozřejmě šťoural najde vždycky mezery v plot-twistu - uberme tomu tedy jednu hvězdičku. Pěkný film, který bych s klidným srdcem doporučil komukoliv. ()

Gumrice

Opravdové, upřímné, dojemné, realistické, plné chuti do Života. Skvělé výkony herců, působivé exteriéry. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz