Ačkoli je Marty robustní chlap, dokonce řezník, trpí komplexem méněcennosti a neobyčejným ostychem před ženami. Svůj staromládenecký úděl nese těžce, zato trpělivě. Až potká ženu stejného osudu - a nesmělá sympatie postupně přeroste v komplikovaný milostný vztah. Původně televizní hra renomovaného autora 50. Let Paddyho Chayefského nese všechny znaky inspirace neorealismem - psychologicky laděný příběh je pohledem do života obyčejných lidí a pronikavě se odlišuje od proklamované filozofie úspěchu a amerického stylu života. (oficiální text distributora)

kaylin

Romantika o tom, jak si obyčejný chlap konečně našel ženskou. Kdo by to byl řekl, že mě něco tak jednoduchého, bude tak bavit. Tady se ale skvěle ukazuje, že když je příběh dobře napsaný, dobře zrežírovaný a samozřejmě excelentně zahraný, vyjde z toho něco skvělého. "Marty" je ukázka toho, jak může jednoduchý nápad fungovat. Konečně také vidím Ernesta Borgnineho v parádní kladné roli. ()

Derek

je to jednoznacne len taka obycajna bachorka o tom ako dobrak so srdcom na pravom mieste pocas dvoch dni nasiel konecne lasku a vzoprel sa svojim povrchnym priatelom. dnes to nie je nic vynimocne ale v 50. rokoch to bol pribeh dost neopozerany. vykony zucastenych su celkom dobre, ale obcas si herci neodpustia divadelne prehravanie (aj ernest borgnine ma par scen ktore hranicia so zbytocnou teatralnostou) a navyse scenar obcas nuti niektore postavy aby sa zacali chovat idiotsky a absolutne nedoveryhodne, rezia na to ze ide o debut je uchadzajuca ale nicim zvlastna (zaujala ma v podstate len jedna scena) a hlavne to ma rozumnu stopaz (stale je to film s najkratsou stopazou co ziskal oskara za najlepsi film). dost prekvapujuca je zbierka hlavnych oskarov z 55teho (kde bola konkurencia v podobe dvoch klasik s jamesom deanom a to na vychod od raja a rebel bez priciny), ale ked si clovek uvedomi ze na propagaciu filmu producenti vynalozili viac ako na samotny rozpocet tak to tak sokojuce az nie je... ()

Skip

Ten film je tak krásně obyčejný a uvěřitelný, že si diváka doslova podmaní. Ernest Borgnine předvedl excelentní výkon. Jen škoda těch chvilek, kdy poněkud přehrává. Na chvíli jakoby zaváhá a pak dojde k tomu uvědomění, co je správné a dobré. ()

Martin741

Dobry namet, ako si on nasiel ju, velku lasku, Ernest Borgnine /Emperor of the North, Dobrodruzstvi Poseidonu/ v roli dobraka bol vyborny herec, Betsy Blair /Hlavni Trida 1956/ tiez velmi dobra. Pacila sa mi laska on +ona a psychologicky ladeny pribeh o tejto laske. Ovsem, dialogy obcas sklzli len do priemeru, Delbert Mann to vsak natocil velmi dobre : 77 % ()

C0r0ner

Kdyby místo Drama/Romantický stálo Nudná sračka totálně o ničem, mohl jsem si ušetřit hodinu a půl života. Celou dobu mě překvapovalo, jak i přes velmi mírnou stopáž může být tenhle film tak utahaný, ale pak jsem si uvědomil, že když scénář stojí za hovno, není kde brát. 30% ()

majo25

Borgnine je výborný asi vo všetkom, v čom som mal možnosť vidieť. Veľká charizma, veľký komediálny talent. Hoc iba 38 ročný, potvrdzuje aj v tomto filme, že sa dá na ňom úplne spoľahnúť. Film stojí predovšetkým na ňom. Komediálna romanca je vtipná, na druhej strane, viac ako len spojenie dvoch mladých ľudí už neponúka. Aj keď mladých, aspoň podľa doby - dnes to znie komicky, keď by sa mal 29 alebo aj 34 ročný hanbiť za to, že nie ženatý. Že už film takmer 7 krížikov na krku, cítiť ale aj z iných atribútov. Film je ale napriek tomu príjemný, vkusne vtipný, celkom dobre odsýpa, až so záverom, keď sa hl. hrdina rozhodne zavolať dievčaťu (to je celá zápletka), že ide iba o takú nevinnú blbôstku, nebojím sa napriek oceneniu Oscarom povedať že až béčkovú. P.S.: K filmu som sa dostal cez film Otázky a odpovede, v ktorom je čoby oscarový film viackrát zmienený, inak by som o Martyho vzhľadom k jeho žánrovému zaradeniu asi nezavadil. ()

sator

Jestli máte rádi komedie, které jsou založeny na tom, že se lidé vzájemně neposlouchají a mluví paralelně, tak tady si pošmàknete... ()

hanagi

Velice milý a přímočaře jednoduchý film se skvělým Ernestem Borgninem. Když si chlap nevěří a navíc mu dávají všichni najevo, že jeho zjev není zrovna atraktivní, není vůbec jednoduché okouzlit dívku. Jenže, jednou to přece musí přijít a potká někoho, s kým je najednou všechno tak jednoduché a přirozené a snadné.  A přesně o tom to je, a úplně mi to stačí. ()

velkyvezir

Poklidný příběh o starém mládenci (lze tak mluvit o 35letem muži?), který konečně našel životní lásku. Ukázka toho, jak lze natočit romantický film a přitom nevytvořit kýč. ()

Han22

Jako poslední film roku 1955 jsem si tradičně nechal oskarovku za nejlepší film. Martyho jsem kdysi při shánění těchto filmů nesehnal, není divu, není to příliš známý ani zásadní film. V podstatě bych řekl, že je to film úplně obyčejný - stárnoucí řezník se poflakuje s kamarády, žije s matkou a poslouchá řeči, že by se měl oženit. Potkává ženu, která je na tom podobně jako on a vzplane mezi nimi láska. Což se najednou nezdá ani jeho matce která se bojí že bude na obtíž, ani jeho kamarádům kteří nechtějí ztratit parťáka. Všechno samozřejmě dobře dopadne. Marty neukazuje žádné osudové city, ani melodrama, jen příjemně normální příběh o začátku jednoho vztahu, navíc perfektně zahraný jak Betsy Blairovou, tak pro mě překvapivým Erneste Borgninem, který většinou hrával záporáky. Je to hezký film, 4* si zaslouží, ale na Oscara měly v roce 1955 dosáhnout jiné filmy - třeba Rebel bez příčiny. ()

Rozjimatel

"One fact I gotta face is that, whatever it is that women like, I ain't got it."     Romantická dráma, ktorá má veľmi ďaleko k umelo pôsobiacim hollywoodskym filmom o citovom vzplanutí medzi lámačom ženských sŕdc a neodolateľnou krásavicou. Naproti tomu ide o jednoduchý, ale úprimný príbeh zo života o nesmelom a škaredom starom mládencovi (výborný Ernest Borgnine) a neatraktívnej šedej myške (Betsy Blair). Obe postavy sú veľmi sympatické pre svoju ľudskosť. Toto nadčasové dielo je postavené hlavne na výborných dialógoch (a samozrejme na hereckých výkonoch). Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "You don't like her. My mother don't like her. She's a dog. And I'm a fat, ugly man." ()

Narciska

Příběh by to byl hezký, peripetie, rozhovory, někdy trochu přehnané, vše dobře zahrané, ale celková struktura nebyla tolik dobrá a to bylo nejvíce vidět na samém konci, jenž mě velmi zklamal. ()

Dedincan

Krásny film o hľadaní lásky "starého mládenca", tridsaťštyriročného mäsiara Martyho. Film zo života, vykresľujúci nielen jeho počínanie, ale aj jeho nádejnú vyvolenú, reakcie rodičov, istého typu priateľov a okolia. Pokiaľ hľadáte milú oddychovku bez násilia, môžem odporučiť. ()