Ansacu kjóšicu

• Japonsko 暗殺教室 (více)
Japonsko, (2015–2016), 18 h 1 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Júsei Macui (komiks)

Scénář:

Makoto Uezu

Kamera:

Júsuke Mišina

Hudba:

Naoki Sató

Džun Fukujama, Mai Fučigami, Aja Suzaki, Nobuhiko Okamoto, Ajako Kawasumi, Kotono Micuiši, Mamoru Mijano, Šizuka Itó, Takehito Kojasu, Tomokazu Sugita (více)

Série(2) / Epizody(47)

Měsíc byl zničen mimozemským stvořením. A stejné stvoření dalo světu ultimátum: zatímco bude dělat ve škole učitele, musí ho někdo do roka zabít. Na tom by nebylo nic těžkého, kdyby se nedokázal pohybovat rychlostí Mach 20, neměl rychlou regeneraci, super sílu a ještě kdyby nebyl skvělý učitel. Závod v zabíjení o osud světa začíná. (Harroc)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (3)

Ansacu kjóšicu (2015)

Na našu planétu sa vrhne nebezpečný Koro Sensei a na to, aby sa tento mimozemšťan s neuveriteľnou silou dal zastaviť budú povolané deti s potenciálom. Lenže tie deti budú učené samotným Koro Senseiom, ako už napovedá jeho sensei dodatok a tak napokon zistíme, že Koro nie je taký zlý a v podstate je to dobrák, aj keď zničí našu planétu do roka? TO je fakt divné, ale všetko ostatné v anime naozaj baví. Koro má nad jednotlivými postavami, aj naozaj nejakú učiteľskú ruku neučí ich iba zabíjať a hlavný hrdina aspoň trocha ujde (teda hlavný hrdina okrem Kora), ostatné postavy sú také nevybočujúce z radu, občas sa niekto ukáže v lepšom svetle, ale v ďalšom diely je to potom jedno. Jednotlivé diely, alebo série ma dosť bavili a nejaké to napätie aj vývoj postav tu je, čiže to mne nejako ako tak stačilo, aby som zaujal kladné stanovisko k tomuto anime. ()

Season 1 (2015) (S01)

Prvá sezóna predstavuje hrdinu, ktorý ťahá celé anime a to je Koro Sensei, príšera či mimozemšťan, ktorá ma neuveriteľnú silu, že dokáže sa pohrať s mesiacom. Nehovoriac o tom, že hranie sa s mesiacom jeho poškodenie či zničenie má dôsledky aj na planétu zem čo tu zohľadnené nebolo!!! Ale čo už to by som asi chcel moc. Takže vlastne jediná postava, ktorá obstojí, že je naozaj kvalitná je Koro. Postupne sa pridávajú ostatné, ktoré sa učia, zlepšujú a vyvíjajú a Koro zostáva no Korom stále je príliš overpowered!!! Anime má striedavo viac zábavné diely a občas nejaké no také čo zapadajú do priemeru, ale drží si nejakú aspoň akú takú kvalitu, aby na CSFD na 100 percent dostalo štyri hviezdičky. Ostatné postavy okrem Kora menej zaujímavé, ale nie až tak generické čiže v poriadku a hlavne vedľajších postáv je niekedy naozaj dosť. ()

Season 2 (2016) (S02)

Druhú sezónu nepokladám ani za o moc lepšiu ako prvú, možno len o maličký kúsok lepšou je. Pozitívom je občasné lepšie sústredenie na iné postavy ako je samotný Koro Sensei. Občasné lepšie naväzovanie jednotlivých dielov na seba a to hlavne tak globálne, že druhá séria pôsobí lepším dojmom, keď ju dopozeráte. Podľa mňa krok v pred oproti tomu čo sme videli v prvej sezóne a tak sa môžeme tešiť možno na tretiu? ()