Na jiné planetě (E08) (epizoda)

Na inej planéte

Dokumentární / Road movie

Česko, 2016, 28 min

Na jiné planetě - to je výstižný název dílu, kde se skupinka dobrodruhů dostala z "neobydlené" Austrálie do živoucí jihovýchodní Asie, Východního Timoru. Teď to nabírá druhý dech na poutavosti.(27.10.2016)

"Až tady budu umírat, tak rozhodně nechci, abyste se o mě starali vy." Východní Timor se mi líbil, jejich nulová byrokracie a slušnost mě hodně zaujala, ale posádka si konečně užila nějaký ten žaludeční problém, když už zkonzumují cokoli, co jim neuteče z talíře. Jinak byla samozřejmě skvělá cesta do kopce i z kopce, roztlačení Malucha bez řidiče i rozlomení trabanta, ale jelikož Škodolibost je mé druhé jméno, tak jsem posádkám přál ještě o něco vypracovanější tankodromy, větší díry na mamuty a veletoky bez mostů.(8.12.2016)

Spoilery! Velice příjemný díl, který mi alespoň na 28 minut zlepšil nepříliš pozitivní náladu a pomohl mi přijít na jiné myšlenky. Celý díl je o Východním Timoru, o jehož existenci jsem se dozvěděl právě až díky trabantímu dobrodružství. Zajímavá zemička plná pozitivních lidí, žijících si své primitivní, leč naprosto šťastné životy. Ve výpravě vystřídal Marcina Marek, který málem výpravu po 14 dnech opustil, a to tak, že na věčné časy. Jeho parťák Radek si málem našel nové frajerky. Moc se mi nelíbila snad pouze ta krátká odbočka ke kohoutím zápasům, které mi cool prostě nepřijdou. Posádka se rozhodla po cestě sežrat všemožné ovoce různých tvarů, chutí a účinků a odstartovala tak blicí maraton. Až nyní jsem si uvědomil, že značná část výpravy má muzikantské vlohy.(27.10.2016)