Kolovrat (Ilja Malakov), ruský voják, trpí po úrazu z mládí každodenní amnézií. Po napadení Rjazaně Batu Chánem (Alexandr Coj) ustanovuje válečnou jednotku z přeživších, aby se postavil v nerovném boji nepříteli, který sužuje celou Matku Rus, a pomstil tak všechny padlé včetně svojí rodiny. (C0r0ner)

Grázl83

Ten digitální vizual mě neuchvatil, vypadal strašně laciné. Scéna s medvědem jak z šedesátých let, úplně k smíchu. Střih bojových scén nezajímavý, příběh slabší se spoustou blbosti. ()

Perunwit

Do Ruska se prostě neser, pochopil to Napoleon a potom i Hitler. Kdypak to asi dojde těm soudobým útočníkům? Film je překvapivě po kupě, dobrá hudba, celkem solidní výprava a samozřejmě hrdinský příběh. Ozvěžující změna. ()

Pythonator

Bohatýrská zábava. Rusové opět ukázali Hollywoodu obnaženou prdel, aby dokázali, že i na východě lze točit epicky pompézní mlátičky. Doposud asi nejsilnější zářez pro moskevskou verzi HoléhoÚdu. Pro milovníky fantasy, perfektně natočených bojových scén a hrdinského patosu, kterého není v podobných pohádkách nikdy dost, je tento film naprostou nutností. Nářez jak má být. Jen kdyby ta historie nebyla tak zmanipulovaná. Na mongolské nájezdníky nevěřím ani hovno, ale kdyby tu byli, vypadalo by to přesně jako v tomto filmu. Jenže oni tu nebyli. Ani tady ani na Rusi nikdo nenašel jediný artefakt, který by to dokazoval. Takže slušně silný historický konstrukt, kterému tento film slouží jako důkaz. Co na tom, že Batu byl nejspíš obyčejný běloch? ()

futislav

Bez zbytečných keců, takhle má vypadat dobře natočená legenda. Sestříhat to o dvacet procent, tak je to kasovní trhák. Ale po bitvě každý generál. I tak je to hodně dobré, kamera, efekty atd. Jasně je z toho vidět, co je v Rusech za sílu. A jestli si někdo v minulosti umanul je dobýt, pak se měl nejdříve podívat do atlasu. ()

goauld

Takový mrazík pro dospělé... I v tomto filmu sněžilo, děvušky zpívali, dokonce i medvídek se objevil... Chyběla už jen berla mrazilka a dědeček hříbeček (ikdyž jaxe to vezme, nebot jeden takový dědeček hříbeček as kouzelník se tam taky mihnul), protože i mladých Ivánků zde bylo dosti. Sice proti hordě monoloida Batúa neměli pramalou šanci, ale i snaha se cení... Hudba postrádala balalajku, jinak by to bylo v cajku ;-) Nicméně jak už to tak u sovětů bývá - pod dvě hodiny se běžně u nich film netočí. tudíž je potřeba tento čas vyplnit různě dlouhými nepodstatnými sekvencemi, bez nichž by se film vešel do běžného evropského formátu 90min. Pochopitelně nebylo opomenuto závěrečné "poselství" hlavního Ivana směrovaného samotnému chánu sulejmánu. To vše však nemění nic na skutečnosti, že mongolové dlouho předlouho ovládali značné území než se objevil Alexandr Veliký, který této rozpínavosti učinil přítrž. ()

obrobr

Bombastické , krásné , heroické , výpravné se skvělou hudbou.Dávám plný počet hvězdiček a jednu k tomu navíc ()

kacacze

Hodnotil bych to jako slušnou ruskou mlátičku, která stojí za shlédnutí pokud jste fanoušek filmů jako je 300. Hlavní hrdina Kolovrat je jediná postava, která má nějáký charakter a něják na Vás může zapůsobit. Co se týče ostatních charakterů, bylo mi v podstatě jedno co se s nimi stane, jelikož se film na žádné jiné postavy nijak nezaměřoval, cóž je dobře jinak bych u filmu usnul. Záchrana přišla v podobě bojových scén, které na omezený budget byly vcelku povedené, ale žádné pořádné bitky se zde nedočkáte, i přesto že se bojuje polovinu filmu. Scéna s medvědem se také zadařila, ikdyž sem tam zahlédl nějáké chyby editora, který by s mohl dát více záležet Kolovrat mě nijak neurazil. Z filmu mám na závěr dobrý pocit, ale nic co by trvalo déle jak 5 minut a proto jasné 3 hvězdy a možná, nějákej ten ruskej film sem tam zkouknu. ()