Nukleární zkoušky prováděné v poušti severozápadní části Ameriky mají za následek zmutování mravenců, z nichž se stávají gigantické obludy. Hororový dav lezoucích a drápajících se mutantů z jejich obrovských katakomb může zastavit pouze specializovaný tým vědeckých profesionálů s pomocí zkušené a plně vyzbrojené vojenské armády... (oficiální text distributora)

vitekpe

Vynikajici padesatkove scificko, s nuklearne zmutovanejma monstermravencema. Pohoda. :-) V jedne z hlavnich roli pohledna Joan Weldon. ()

Han22

Nejspíše první slavný zvířátkový horor. Tedy něco, co v dnešní době synonymem pro pořádnou sračku. Nicméně Them je ještě trošku jiný. Atmosférický horor na začátku (vidímě následky jejich pustošení, ale netušíme co nebo kdo za tím stojí), realisticky působící po zbytek vyprávění. Postavy se chovají inteligentně, samotná hrozba se řeší v úzkém kruhu zasvěcených, aby nevypukla panika, připomíná spíše detektivní pátrání a teprve když je ohroženo L.A., přichází na řadu stanné právo a desítky vojáků, pročesávající stoky. Mravence ve filmu zas tolik neuvidíme, ale jsou hodně povedení, žádný zvětšený modýlek/zvířátko zabrané zblízka kamerou, ale solidně rozpohybované modely. Závěrečná akce ve stokách má své napínavé momenty. Celý koncept hnízd s vajíčky a královnami a jejich likvidace musel nejspíše inspirovat i Vetřelce Jamese Camerona. Celkově překvapivě povedený zvířátkový film, který mohl být ovšem trošku akčnější nebo napínavější. Horor roku 1954. ()

willis

Základní pilíř monster filmů. I když z dnešního hlediska můžou obří mravenci vypadat směšně, stále je na co se dívat. ()

Mikino00

Mezi podobnými filmy naprostá špička, bezkonkurečně. Velké překvapení, skrytý poklad napínavý do poslední vteřiny, vystavěný na uvěřitelných základech se sympatickými postavami. I monstra vypadají na svou dobu velmi dobře, ale co je hlavní děj je tak dobře vystavěn, že po celou dobu držíte palce agentu a policistovi. ()

bolan

Ha :-) tak tohle je složitý. Na jednu stranu celkem napětí a na druhou byť chápu rok výroby, ale ty mravenci mi silně připomínali "Příběhy včelých medvídků" - holt začátky sci-fi. Musí se k tomu tak přistupovat a rozhodně dobré vidět. ()

inutihar

Japonci probudili Godzillu, Američané mravence. Pořádně si jich sice divák pořádně užije až ke konci, ale i tak je film po celou dobu zábavný s nezbytným dobovým varováním před následky jaderných pokusů. Můj oblíbený kousek ze Zlatého věku filmové SF. ()

Hapretor

O co starší, o to více zábavný film s roztomilými, přerostlými mravenci, který hravě strčí do kapsy dnešní sračkovitě trikově vypiplané, a debilní tzv. "AnimalHorrors". Moc hezké kulisy a exteriéry, modely mravenců jsou super. Jen ten konec je dost utlý. Agitace na jaderné zbraně postavená na hlavu. Ale nepřišla mi nějak zvlášť úderná, což je škoda (např. ve filmu "Den, kdy se zastavila Země", USA, 1951 je nemožnost lidstva mnohem lépe podána - neschopností vzájemné dohody mezi národy). Ale, že film naráží i na Komouše, v oné červené barvě úvodního nápisu mi nesepnulo. Jestli těch jinotajů není trochu moc najednou. Nezdá se Vám, pane G. Douglas? ()

Heavyman

Hodně solidní sci-fi ve stylu 50.let. Ukazuje americkou připravenost na jakoukoli situaci, ale i strach a nejistotu. Ve své době se muselo jednat o absolutní filmový zážitek. ()

MickeyStuma

“S vynálezem atomových bomb otevřel člověk dveře novému světu. A nikdo neví, co nás v tom novém světě čeká.” Tak zní myšlenka v samém závěru snímku o radiací zmutovaných mravencích do obřích rozměrů, která se v celé své podstatě používá dodnes. Po snímku ´Obluda z 20.000 sáhů´ (1953), který působí jako americká odpověď na japonskou Godzillu, se jedná o druhý snímek používající jadernou energii jako zdroj vzniku ohromných zvířat. V tomto případě tvůrci sáhli po hmyzu a jak dnes již víme, další druhy následovali. Pevný scénář neponechává nic náhodě a vcelku zásadově vytváří atmosféru překvapení, vznikajícího nebezpečí a nejistoty. A děje se tak skutečně stylově. Na padesátá léta samozřejmě nepřekvapí zmínka o studené válce, bez čehož se takovéto filmy, včetně žánru sci-fi, prostě neobešly. Dějová šablona je sice už dosti známá a dá se tvrdit, že i předvídatelná, ale je krásné s odstupem času sledovat scény, které se pro pozdější tvůrce staly nemalou inspirací. Jako příklad se dá použít třeba hon mravenců v kanalizaci. To samé je k vidění třeba ve snímku ´Aligátor´ (1980), kde se nahání zvíře prozrazující už název. A co si budeme povídat, James Cameron mnohé použil ve svém filmovém hitu ´Vetřelci´ (1986). Vyděšené dítě, vojáci ve stísněných chodbách, použití plamenometu na likvidaci vajíček.  Snímek o mravencích je sice malý, ale plně zábavný. Mírnější napětí se drží, což je hlavní devízou. Co se týče vizuálních efektů a hlavně mravenců samotných, je již namístě se na to dívat okem shovívavým. Na svou dobu jsou stále skvělé. Snímek nic neztrácí na své zajímavosti a jako klasika z dob počátků monster movie má ve svém jádru stále co nabídnout. ()

JimiH

Zatímco hororové monster movies většinou disponovali solidní atmosférou, Them! je natolik brakový, že se na něm jen těžko hledá něco pozitivního. ()

rainman93

Luxusní záležitost pro všechny nadšence a fandy klasických amerických sci-fi hororů z 50. let. Už dlouho jsem se tak dobře u něčeho nepobavil, a to nemyslím škodolibě! Film mě neskutečně bavil a byl jsem velmi ochotný nechat se vtáhnout do děje. Strach z dopadu jaderného konfliktu spolu se skličujícím prostředím pouště kontra kanalizace velkoměsta je třeba chápat jako uhelné kameny žánru. Stejně tak záchrana dětí na poslední chvíli s hrdinnými obětmi na životech. Nebýt takových to filmů, mnohé ze současnosti by zdaleka nevypadalo tak dobře jak vypadá. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Musím uznať, že na svoj rok je to vážne dobrý počin. Herecky je to veľmi dobré. Tiež hudba aj ozvučenie je slušné. Príbeh je jednoduchý a dáva zmysel. Je tu pekne vysvetlené prečo sa stalo to, čo sa stalo. Monster horor s mravcami, ktorý stojí za pozretie. Dĺžka 94 min je akurát. Nie sú tu scény navyše a ani zbytočné dialógy. Kamera je výborná. Čo sa týka hororovej stránky, tak je to tiež veľmi dobre zvládnuté aj na dnešnú dobu. Efekty sú slušné. Starý sci-fi horor, ktorý môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Knor

Když to budu brát s ohledem na stáří filmu, tak to tenkrát musel bejt opravdu mazec. Monstre-movie jak vyšitej s perfektními efekty. Dneska to samozřejmě málokoho utáhne a působí to spíše vtipně. Já mám ale pochopení a slabost pro kouzlo téhle klasiky. MRAVENCI ÚTOČÍ!!! JSOU VŠUDE!!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ()

Uesbe

Pekne oblečení a zdvorilí ľudia bojujú s ľudožravými beštiami plameňometmi. Na toto už naša generácia nie je zvyknutá.....škoda. Čiernobiela púšť je naozaj krásna a strašidelná kulisa. ()

petrik11

Mňa to teda vôbec nevzalo, ale poznám viacerých čo to videli dávno a bolo to hororové. Podľa mňa to však bola veľká preveliká nuda. ()

Pokryvac

Seriózne braný a pritom kvalitný film o obrích mravcoch. Veľmi dobré súdobé efekty a správne vygradované finále v podzemných chodbách kanalizácie. Toto je presne ten typ filmu, ktorý sa v 50. rokoch premietal v autokinách a pri ktorom sa muselo dievča na vedľajšom sedadle chúliť k svojmu partnerovi. A o tom, že bola studená vojna, nás tento film nenecháva na pochybách... ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (více)