Pôvodná televízna inscenácia pre mládež. (RTVS)

hygienik

Väčšina inscenácií v roku 1990 vo svojich scenároch pružne reagovala na revolúciu. Aj tu si pozorný divák všimne malé zmeny. Problém je, že zápletka je tu stále riešená klasicky socialisticky, čím tvorcovia už pri natáčaní odsúdili film do zabudnutia. Vidieť mladú Čobejovú potešilo. ()

PatoP

Televízna inscenácia o mladom športovcovi s výrazne slabými hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov. ()

Autogram

Film celkom fajn na to nešťastné obdobie deväťdesiatych rokov neprajúce slovenskému filmu. Športovec na nejakej technickej priemyslovke sa prediera predmetmi, známkami a láskou k Michaele Čobejovej, ktorá je tu takmer taká mladá ako dnes, v roku 2023. Prekvapením je „tréningový denník“, niečo zo žánru chlapčenskej červenej knižnice, kde sa objavia nielen športové výkony a tak vytvorí nečakanú zápletku. Pekná spomienka na dobu, keď sa na diskotéke hrali Milli Vanilli, Lambada a Holly Johnson a zaujímavosťou je rola budúceho podnikateľa a politika Juraja Miškova ako nesympatického hromotĺka. ()

javlapippi

Nádejný mladistvý športovec a jeho vnútorné monólogy. Okrem nehereckých výkonov mlaďasov a kostrbatých dialógov, je pre mňa osobne hlavným mínusom, že sa v ňom už nesúdruhuje, ale akosi ešte nereflektuje rozbiehajúcu sa novú dobu. Ak teda nepočítam diskotéku v telocvični s lambádou a Milli Vanilli. ()