Série(2) / Epizody(17)

Kaizaki Arata je 27letý nezaměstnaný muž, bez peněz a bez přítelkyně. Po jednom večeru stráveném s kamarádem v baru, ho kontaktuje muž s nabídkou určité práce. Respektive mu nabídne účast v experimentu - vezme si lék, díky kterému omládne o deset let, a nastoupí na střední školu na jeden rok. Veškeré jeho výdaje budou hrazeny a navíc na konci bude mít prakticky jistotu zaměstnání. Arata z počátku odmítá, ale jelikož je posilněn alkoholem, ráno se probírá mladší... (Harroc)

Promo 1

LeitoSE

Presne takto si predstavujem dobre spracované slice of life anime. Postavy majú reálne problémy a nie sú rozdelené na kategórie nadržaný idiot, sebestredná tsundere, plachá holka s tragickou minulosťou a komparz postáv, ktoré povedia jednu vetu. Je to plné otázok a problémov o svete a ľudskej povahe, ktorými si všetci na strednej škole naozaj prechádzajú a ich následky sa prejavia až neskôr v živote. Tým, že je všetko premietané prostredníctvom 27-ročnej hlavnej postavy, ktorej sa ešte tiež nepodarilo so všetkým vyrovnať, dostáva celé anime nadhľad a našťastie neskĺzava skoro vôbec do pátosu a moralizovania. Taktiež humor je úplne nenútený a výborne dopĺňa pohodovú atmosféru.13/13 – 80% ()

Five By Five

"Nepochybujem", že ak by existovala tabletka, vďaka ktorej budete navonok vyzerať o 10 rokov mladší - určite by sa používala na to, aby sa ťažko zamestnateľný jedinci mohli pridaním jedného roku na strednej škole ľahšie pokúsiť socializovať... Problém firiem vykorisťujúcich zamestnancov určite nepokladám za čisto japonskú záležitosť - možno len trochu to ponúkané riešenie - dospej a drž hubu... Ale aspoň to celé vyriešili v jednej epizóde a až toľko s tým neotravovali... Tiež je tu 2-časťová odbočka k problémom vedľajších postáv s volejbalom, ktoré ma faaakt "zaujímali"... Inak ale znesiteľné, stredoškolské, párovacie anime... Moje očakávania boli však niekde inde... A ešte to "veľké odhalenie" na konci... - pochybujem, že niekoho prekvapilo... - kľudne to mohli povedať už na začiatku... PS: úvodzovky = sarkazmus ... Tiež verím, že s tou stratou pamäti po ukončení experimentu si robili len srandu a preto za to strhávať nebudem... ()

Hees

Jedného dna muž čo nemá byť veľmi čo spokojný so svojím doterajším životom dostane zdanlivo novú šancu, kedy sa zobudí do svojho v podstate mladšieho ja, ale je tam zopár menších zádrhov, ktoré by som nerád spomínal, aby som veľmi nespoileroval. Anime síce patrí do kategórie slice of life, ale zároveň je pre mňa aj mierne psychologické, ale nie tak veľmi ako napriklad NHK ni Youkoso!, ktoré považujem za vzdialeného otca tohto počinu. Máme tu aj dosť vtipných situácii, ale aj dosť dramatických, kedy hlavný hrdina si pomaly zvyká na nový život, ale tak isto sa učí nové veci a premýšľa prečo bol predtým nespokojný. Ono je to v podstate ako experimentovanie s ľuďmi, ale ja považujem v tomto anime najviac to, že má skrytý potenciál v zamyslený sa jeho divákov čo by urobili v podobnej situácii. A kvalita postáv okrem hlavného hrdinu je naozaj veľmi potešujúca. Jeden z mála slice of anime, ktoré dokážete pozerať relatívne za radom bez toho, aby ste si museli od nudy dať pauzu. ()

TomX2

Kaizaki Arata je mladý muž, ktorému sa nedarí nájsť prácu a rodičia mu ďalej odmietaju posielať peniaze. Keď si myslí, že sa dostal na úplne dno, zjaví sa Yoake Ryou, ktorý mu nabiedne zúčastniť sa experimentu ReLIFE, možnosť omladnúť a vrátiť sa do života niekoľko rokov dozadu. Kaizaki súhlasí a tak sa dostáva na strednú školu, kde si začína vytvárať nové vzťahy a priateľstva. ReLIFE má ale vedľajší účinok a Kaizaki nie je jediný subjekt experimentu. Celkový dojem: O ReLIFE som sa zaujímal už dlho a konečne som sa k nemu dokopal. Ono, zo začiatku to vyzerá dosť sľubne. Nie je zlý nápad zanimovať seriál o dospelom človekovi, ktorý omládne o 10 rokov a dostáva sa znovu do stredoškolského prostredie. Animácia je fajn a postavy si buď znenávidite alebo zamilujete, čo je len dobre. Teraz ale k mínusom: Áno, i keď nás námet a dej môže zaujmúť a prvé zhruba 3 diely sú fajn, keď ide seriál ďalej, už sa tam toho moc nedeje a je nudný. Neustále dostávame ukážky humoru, ktorý sa len opakuje (provokatívny ,,úsmev", chibi animácie) a jazz hudba sa k tomu vôbec nehodí (keď som si poslúchol soundtrack mimo animácie, akoby som sa dostal do nejakej kuchynskej show o varení). So záverom som viac-menej spokojný - nenadchol ani neurazil, dokonca som ho aj, priznám sa, čakal (Kto bol subjekt č.1 bolo viac jak zrejmé). Celkovo ReLIFE vidím ako priemer a ak s anime chcete začať, môže to byť pre vás dobrý vstup do tohto sveta. Moje hodnotenie: 66% ()

rikitiki

Chyběl mi důvod, proč vlastně pilulka navracející na čas mládí vznikla. Zařadit nezařaditelné Japonce zpět do pracující společnosti? Nešlo by to jednodušeji než takhle krkolomně? ___ Hlavní hrdina byl sice výtvarně nevýrazný, ale jeho charakter se postupně vyloupl (nebyl takový flákač, jak se původně zdálo – ach, jo, tohle je hodně japonské pojetí, které nikdy nepochopím a nepřijmu). Bohužel na čas se jeho příběh vytratil a do popředí nastoupily vztahové problémy dívčin ze střední, což mě tedy nebavilo. Ale sociopatické zelenoočce, která byla tak marná ve vztazích, až připomínala udiveného Marťana, co právě přistál na Zemi, jsem fakt fandila. ____ Problematické bylo jedno z hlavních poselstvích seriálu: že totiž když vidíme, jak někoho šikanují, je lepší si toho nevšímat. No, moji milí animovaní, tak s tím tedy fakt nesouhlasím. SHRNUTÍ: Dát v japonské firmě výpověď je neodpustitelné za jakýchkoli okolností. ()

• Škola, na které Kaizaki studuje, se jmenuje Aoba Jousai, kde je často zmiňovaným sportem volejbal. Jedna se o referenci na anime Haikyu!! (od r. 2014). (KCM)
  • V epizóde 10 sa objaví na mobile hlavného hrdinu na krátky moment link na miesto, kde vraj býva Kariu (https://goooal/maps/W75boee8xSr). Ak túto adresu upravíme do Short URL formátu adresy Google maps ( https://goo.gl/maps/W75boee8xSr ), zavedie nás to na adresu TMS Entertainment Studio, štúdia produkujúceho seriál ReLIFE. (L'ahim)