Poslední loupežníci byli chyceni a pro výstrahu zazděni. Ve Spessartu bude na věky klid. Tedy aspoň do té doby, než při stavbě dálnice rozkopnou nedobrovolný žalář loupežníků. Jejich duchové se rozkoukávají po světě a zamíří do nedalekého zámku. Tam ve finanční nouzi přežívá komtesa Charlotta (Liselette Pulver) s příbuznými. Snaží se svůj zámek ubránit před dluhy a spekulanty. Návrh na ubytování arabského prince jí tedy přijde vhod. Ale jeho příchodem se teprve dostane do maléru. Přičinlivá strašidla ve snaze jí pomoci prince okradou a Charllota putuje do vězení. Loupežnické čarodějce se podaří namíchat lektvar na zhmotnění, a tak se mohou strašidla vydat do Bonnu osvobodit Charlottu. (Jezinka)

blackrain

Jednoznačně nejlepší díl celé serie. Tentokrát se loupežníci snaží komtese pomoci, protože se dostala do finanční krize. Jejich přičiněním se ale Charlotta dostane do vězení. Tak se znovu rozhodnou, že jí pomohou. Loupežnická čarodějnice namíchá lektvar na zhmotnění. Já prostě Spessartu nedokážu odolat. Repríza by neuškodila, aspoň by v televizi byla pořádná zábava. Němcům se to hodně povedlo. ()

kaylin

Spessart mi popravdě nic neříkal, a tak jsem až později zjistil, že vlastně začínám druhým dílem. Není to nějaká dokonale třeskutá komedie, ale přesto zde jsou momenty a některé hlášky, které mi přišly nesmírně vtipné. Romantická rovina mi přišla skoro otravná, stejně jako muzikálová čísla, ale sem tam jsem se pěkně zasmál. ()

ilemas

Německé komedie nemám rád, mají špatný humor,ale tahle se fakt povedla. Nejlepší díl z celé trilogie, v mládí jsem to hodně žral, chtělo by to oživit vzpomínky. ()

c.tucker

O kus zábavnější než předcházející Spessart a to hlavně díky strašidlům. Písničky se mi taky líbili o trochu více. Jinak je to podobný motiv s dobrým koncem. ()

Skuby47

Další milá vzpomínka na mládí. Tato část trilogie má méně romantiky a dobrodružství než předchozí díl, ale zase má více humoru a hudby. S prvním dílem je spojena postavou komtesky v podání půvabné Liselotte Pulverové.Vzhledem k tomu, že se jedná o hudební komedii, je třeba pochválit melodičnost a skvělé převedení písňových textů do češtiny a s tím spojenou skvělou kvalitu dabingu. Je to film plný laskavého humoru , lehce plynoucího děje s vtipnou nápaditou zápletkou a řadou zajímavých trikových efektů odpovídajících době vzniku. Možná byla tato duchařská komedie inspirací panu Podskalskému k natočení Ohnivých žen. ()

LadyPupu

"Máme kliku, že jsme mrtví, jinak bysme si tu jistě uhnali smrt." Viděno po ca 15-ti letech a pořád je to dobrý. Víc než dobrý. Nadčasový snímek! ()

Zdeňka

Další výborný muzikál a co že je z Německa Hlavní věc zkrátka je výsledek. především bych chtěla také vyzvednout český dabing, určitě v originále by se mi to tak nelíbilo. A taky Martin Hartog byl celkem sympaťák, na Němčoura určitě;-) ()

honz

Podle mého gusta nejzdařilejší a nejvtipnější "střed" spessartské trilogie o komických i napínavých příhodách Komtesky a strašidel z německého středověku. ()

Compadre

Pamatuju si, že se mi to fakt líbilo...když jsem to viděl naposled, bylo ami asi deset let..takže cílová skupina zasažena dost dobře :)...a koukám rok vzniku mě docela překvapuje...rok 60??? Docela nadčasovka řekl bych ()

xaver

Společně se s filmy Hostinec ve Spessartu a Zlaté časy ve Spessartu tvoří skvělou trilogii komedii, zřejmě nejlepší komedie, které byly v Německu natočeny. Námět, scénář i režie nemají chybu. Vtipné, slušný spád, výborná hudba a tradičně výborný český dabing. Absolutorium zaslouží nádherná Lisselote Pulverová, která se vyrovná po každé stránce i takovým hvězdám, jako BB, CC apod. Světový věhlas nezískala snad jen proto, že odmítla nabídky z USA. Výborné jsou i její strašidla, které pak excelují v závěrečném filmu trilogie Zlaté časy ve Spessartu. Ani se nechce věřit, že tak bezva komedie natočili Němci. Každému snímku z uvedené trilogie dávám bez váhání 5. ()