Líná zátoka

Francouzský režisér Bruno Dumont před dvěma lety rozesmál karlovarské publikum svou minisérií Malej Quinquin. Nyní po uvedení v soutěži na festivalu v Cannes vstupuje do kin se svou zdivočelou komedií a retro detektivkou v jednom. Líná zátoka představí slavné herce (Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi ad.) ve velmi neotřelých hereckých polohách. Zábavná francouzská komedie odehrávající se v nádherně nasnímaných exteriérech severní Francie ukazuje, že i Francouzi si umí dělat legraci sami ze sebe. (Aerofilms)

DonHUS

Prvních deset minut je sledování full-retard karikatur docela sranda. Jenže všechny fóry, tzn. pitvoření, padání a pronášení nesmyslů, se záhy vyčerpají. A pak přijede hrozná Juliette Binoche... Jako kraťas by to možná bylo fajn, ale dvě hodiny jsou fakt ubíjející. ()

jefff

Na tři hvězdy tenhle film není ani náhodou. Líná zátoka totiž má momenty na plný počet, ale i na úplný odpad. Kdyby tvůrci tuhle bizarní grotesku zkrátili na maximu 70 minut, byla by to super podívaná. Tahle se to dalo sotva vydržet. Absurdní scény pospojované groteskními výstupy postav se točí v kruhu, ze kterého není útěku. Poté co začnou herci létat, už je to totál magořina. ()

iantomasik

Satirická hyperbola vyprávějící o nesouladné podstatě obou konců spektra tříd, které se místy stýká v kruh. Přesto nespadající k hloupému zjednodušení, takže i na tu naději místo zbyde. K tomu velmi neotřelá atmosféra a funkční mikrosvět, které je zábavné poznávat. ()

Mantis

Ne že bych si nevšiml narážek a hyperbol, ale po chvíli jsem se sám sebe ptal: poč to jako celek nedává smysl... a proč je ten humor tak stupidní (první signální), co je zábavného na kanibalismu (vybavily se mi Delikatesy, ale to bylo jiné kafe) ... Od půlky jsem chtěl opustit sál, ale masochismus zvítězil a tak jsem to dokoukal. Někdy je tenhle film nazýván "zdivočelou francouzskou odpověď na Saturnina", do ted mi uniká proč. ()

waits

Možná, že tahle poetická hříčka bez valného děje je odkazem nebo parodií a nabízí tedy něco,co v ní nevidím. Jinak mě ale u obrazovky držela jen nádherná krajina Calais, snímaná často v celku a v působivém osvětlení a zvědavost, kam celá taškařice se záměrným přehráváním herců ( Binoche na konci trhá hlavou opravdu mocně) vlastně míří. Monty Pythonovský konec se dal asi čekat, jak taky jinak film, ve kterém divadelně deklamuje zdegenerovaná šlechta na jedné a služebnictvo s pochybným životním stylem na druhé straně, vlastně ukončit.. ()

petikacka

V životě jsem neviděla žádný film tohoto režiséra a díky tomu můžu hodnotit tento film naprosto nezatížena čímkoliv...Pro mě je to velké překvápko! ...Ze začátku jsem se to snažila pochopit, ale posléze jsem pochopila, že se nesmím snažit "Ma loute" chápat a pak jsem se teprve začala bavit...Všechny postavy jsou tak bizarní a neskutečné, ale přesto jsem si je nakonec všechny zamilovala a začali mi najednou připadat vlastně úplně normální...Vždyť co to je být "normální" v "nenormální době"? Tenhle film a jeho hlavně neherce dlouho nedostanu z hlavy :-))) Za mě 85% ()

pend

Za mě Francouzi natočili vlastní verzi Texas Chainsaw Massacre se šarmem sobě vlastním, která se nebude líbit každému. ()

PEZ

Každý má iný vkus a duplovate pri komédiách. Ospalá zátoka mala byť dobrou komédiou, dokonca bodovala na niektorých festivaloch, vrátane Cannes. Uff, proti gustu žiadny disputát, ale toto vážne nevyšlo. Frantíci to väčšinou s komédiami vedia, ale Ma loute je trápnosť, s divnými postavami, bez jediného vysvetlenia alebo pointy. A ešte aj s fantasknými prvkami. Iba sme dve hodiny neveriacky čumeli na plátno. A nie, v kinosále sa nikto nesmial. Zblúdená strela, ktorá môže ísť na TV Barandov v nedeľu naobed a nie na festivaloch preboha. (Cinematik 2016) ()

makousek

Smíchejte Hercula Poirota, Panství Downton, Monty Pythony a Cimrmana, řízněte špetkou sociální kritiky a Mlčením jehňátek a máte Línou zátoku :) Je to totální hovadina, ale neskutečně dobře zahraná i natočená a velmi zábavná. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Opakovaný vtip, není vtipem. Zaseknutý děj v kruhu a prvotní nadšení z "jiného a zvláštního" opadlo a nudilo. Postava inspektora a majitele domu, zábavná. ()

boo-boo odpad!

Čo to preboha bolo, artový Kameňák? Partia zdegenerovaných rybárov s podozrivým apetítom. Hádam ešte zdegenerovanejší buržuji vedúci siahodlhé rozhovory o ničom. Zúfalo nevtipné a nikam nevedúce scénky (plachtenie na pláži). Muženská podzápletka ktorá je vlastne zápletkou hlavnou. Prečo je to inak "detektívna komédia"? Možno keby sa to zaobišlo bez tak častého výskytu Juliette Binoche v najneznesiteľnejšej roli kariéry, dal by som aspoň 1*. Takto si idem asi zrevidovať všetky hodnotenia odpad!, ktoré som kedy udelil. ()

JLH odpad!

Viděno v kině cca 50 minut, do té doby film ničím pozitivním nezaujal, pak jsem se raději i s doprovodem zvednul a šel čas trávit lepším způsobem. Všechny postavy jsou nějakými podivnými karikaturami, asi mají působit komediálně, ale ani jednou to na mě nezafungovalo. Ve filmu jsou imho zcela zbytečně brutální scény. Pro mě jednoznačně nejhorší film sezóny a jasných 0 %. Peníze vem čert, ale toho času je mi líto. P.S. Někde jsem četl, že je to podobné Saturninovi, to je lež, jako věž... ()

FrediaK

51st KVIFF: Deset minut zábavných šíleností. Třicet minut opakování těch samých šíleností. Zbytek jsou krásně výtvarně pojatá hluchá místa... ()

mac000

Jelikož jsem Dumontův osobitý styl předem neznal, trvalo mi celý film, než jsem této zánrové "patlanici" přišel na chuť. Ale vydržel jsem až do konce a v celkovém hodnocení se mi film nezdá až tak špatný. Ale další páně Dumontovy majstrštyky asi vyhledávat nebudu... ()

MartinTerran

Tahle "komedie" je snad pouze pro Francouze, jinak si to nedokážu vysvětlit. Pro mě děsná nuda bez jediného vtipu. Aspoň prostředí bylo pěkné. Za mě ztráta času. Hodnocení: 14/100. ()

blondboss

Toto bolo niečo strašné. Neviem, čo Dumont chcel týmto filmom naznačiť či povedať, ale tak zle natočenú hatlaninu som snáď ešte nevidel. Dej úplne nezmyselný, postavy vrcholne nesympatické a do toho celého ešte aj vreskot, piskot a doslova hlúposti na počkanie. Čudujem sa, že Binoche sa na toto dala. Jednu hviezdičku dávam za ten pokus o nejaký ten unikátny úlet, škoda len, že ho režisér zbytočne premrhal. 20 % ()

ugly_joe

Zábavná fraška plná klaunovského humoru a krásnych absurdít. Herci si to užívali a ja spolu s nimi. Je to natoľko prestrelená karikatúra, že odoláva "hlbokej" analýze. Ak vôbec niečo v tomto duchu naznačuje, tak to, že urputné myslenie v kategóriách ako buržoázia, proletariát, ľud, byrokracia je už samé o sebe karikatúrou reality. Pokusy, tu v komentároch, to len potvrdzujú. Záverečný odkaz na Benjaminovho ( a tiez Kleeho) lietajuceho Anjela histórie (Angelus Novus) im ušiel. Mňa to úprimne rozosmialo a nemá zmysel vôbec špekulovať, prečo ho uzemnil práve vojak. Naozaj. :D ()